Prasideda kova dėl SIM kortelių standarto

Publikuota: 2012 m. kovo 23 d. penktadienis

Šaltinis: www.itbaze.lt

Tarp kompanijos „Apple“ ir jos konkurentų prasideda nauja kova – šį kartą dėl miniatiūrinių SIM kortelių išmaniesiems telefonams ir planšetėms.

Šiuo metu „Apple“ ir ją palaikančios stambios Europos telekomunikacijos kompanijos pasisako už nano-SIM standartą. Jis gana ženkliai skiriasi nuo micro-SIM, už kurį pasisako „Motorola Mobility“, RIM, ir „Nokia“.

Nano-SIM buvo pristatyta praėjusių metų pabaigoje kompanijos „Giesecke & Devrient“. Būtent ji prieš maždaug 20 metų sukūrė pirmąją SIM kortelę, kurios oficialus pavadinimas yra mini-SIM. „Apple“ mano, kad nano-SIM standartas perspektyvesnis, nepaisant to, kad micro-SIM kortelės jau naudojamos „iPhone 4S“. Manoma, kad pirmieji nano-SIM palaikantys įrenginiai atsiras dar šiais metais.

Dabar daug kas priklauso nuo Europos telekomunikacijų standartų instituto (European Telecommunications Standards Institute, ETSI) sprendimo, kuris priima standartus mobiliojo ryšio srityje.

Šia savaitę „Apple“ kaip ETSI narius užregistravo šešis savo padalinius Europoje. Bene įtakingiausia instituto nare yra „Nokia“, tačiau, kaip teigiama, „Apple“ palaiko dauguma Europos ryšio operatorių.

nano-SIM priešininkai nuogąstauja, kad tokioms kortelėms gali prireikti specialaus išstumiamos apsauginės įrangos (panašią turi „iPhone 4“), o tai labai suvaržys naujos kartos išmaniųjų telefonų dizaino variaciją. „Nokia“ teigia, kad jos siūlomas standartas yra žymiai pranašesnis už ginamą „Apple“.

Nepaisant to, „Apple“ gina savo pozicijas. Balsavimas dėl SIM kortelių standarto įvyks kitą savaitę.

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »