Pristatytas pirmasis operacinės sistemos „Sailfish“ valdomas išmanusis telefonas

Publikuota: 2013 m. gegužės 20 d. pirmadienis

Suomių kompanija „Jolla“ gegužės 20 dieną anonsavo pirmąjį išmanųjį telefoną, valdomą operacinės sistemos „Sailfish OS“, praneša „Engadget“.

Aparatas turi dviejų branduolių procesorių, 4,5 colio ekraną, 8 megapikselių kamerą ir 16 GB vidinės atminties. Jį galima prijungti prie LTE tinklų, tačiau palaiko ne visų dažnių diapazonus.

Įrenginys išsiskiria keičiamais plastikiniais dangteliais. Išmanusis telefonas automatiškai parenka ekrano spalvą pagal dangtelio spalvą.

Įrenginys prekyboje pasirodys 2013 metų pabaigoje. Iš pradžių 399 еurus kainuojančiu  „Jolla“ bus prekiaujama Europoje, vėliau ir kituose regionuose.

Оperacinė sistema „Sailfish“, valdanti išmanųjį telefoną „Jolla“, pagrįsta „Linux“ branduoliu. „Sailfish“ valdomuose išmaniuosiuose telefonuose galima diegti programas, skirtas operacinei sistemai „Android“.

„Sailfish“ pratęsia mobiliuosius projektus „Mer“ ir „Meego“. Operacinę sistemą „Meego“ naudojo „Nokia“ – jos pagrindu kompanija išleido išmanųjį telefoną „Nokia N9“, prekyboje pasirodžiusį 2011 metais.

Daugiau išmaniojo telefono „Jolla“ nuotraukų rasite čia.

 

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kino pramonė ar televizoriai – kas pirmesni?

Besirenkant naują televizorių, geresnei vaizdo kokybei skiriamas bene didžiausias dėmesys, todėl natūralu, kad šiuo metu rinkoje vis dažniau atsigręžiama ir į 4K raišką. skaityti »

Keičiasi įmonių požiūris į gamybos modernizaciją

Naujausia Lietuvos pramonininkų konfederacijos atlikta 150 didžiausių Lietuvos įmonių vadovų apklausa rodo, kad įmonių požiūris į gamybos modernizaciją keičiasi - pramonės įmonės vis dažniau investuoja į moderniąją pramonę. skaityti »

B. Geitsas neleido vaikams naudotis išmaniaisiais telefonais iki 14 metų

Ne vienas technologijų įmonių vadovas riboja išmaniųjų prietaisų naudojimą savo vaikams. skaityti »

Lietuvos įmonės investuoja į inovacijas

Per pastaruosius trejus metus inovacijas Lietuvoje diegė daugiau nei pusė, t.y. 53 proc. įmonių. skaityti »

Kibernetinis saugumas ir dirbtinis intelektas – ateities inovacija?

Ateis tokia diena, kai programuotojai galės perleisti savo darbą pačioms save mokančioms mašinoms, kompiuteriai gebės mokytis, naudotis tomis žiniomis, kurias sukaupė iš daugybės visų mūsų naudojamų įrenginių. skaityti »

Vilniuje bus pristatytas „Tesla Gigafactory“ gamykloje dirbantis robotas

Naujausi robotai niekuo neprimena žmogaus, o ekspertai aiškina, jog ateitis, kurioje jie padaro visus mūsų darbus, yra veikiau tik graži fantazija. skaityti »

Ar verslas pasirengęs dar vienai pramonės revoliucijai?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu, – tai ne ateitis, tai jau šių dienų realybė. Taip teigia ietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis. skaityti »

Lietuva siekia tapti Baltijos regiono informacinių technologijų kompetencijų centru

Lietuva laimėjo galimybę steigti pirmąjį Baltijos regione informacinių ir komunikacijos technologijų kompetencijų centrą. skaityti »

„Dell“ pirmoji rinkoje pakuotėms panaudojo iš vandenynų surinktą plastiką

Amerikiečių IT įmonė „Dell“ surado būdą taršai sumažinti: netrukus rinkoje pasirodys vieni naujausių bei pažangiausių kompiuterių – „XPS 13 2-in-1“, kurių pakuotės pagamintos iš vandenynuose surinkto plastiko. skaityti »

Besirenkantiems planšetę: svarbiausių parametrų ketvertukas

Norintiems nusipirkti iš tiesų gerą planšetę, ekspertai rekomenduoja nepatingėti ir atkreipti dėmesį į svarbiausius parametrus bei savybes. Kokios jos? skaityti »