Rusijos atlaisvintas dažnių diapazonas – plačiajuosčio ryšio plėtrai

Publikuota: 2011 m. rugpjūčio 23 d. antradienis

Prieš savaitę vykusių derybų su Rusijos Federacija dėl radijo dažnių metu Lietuva susitarė su Rusija dėl 790–862 MHz diapazono atlaisvinimo. Šis dažnių diapazonas laikomas vienu iš pačių vertingiausių laisvų dažnių, nes sklinda dideliais atstumais. Atlaisvintas dažnių diapazonas efektyviai pasitarnaus elektroninių paslaugų plėtros, informacinės visuomenės vystymosi tikslais.

Derybų metu Rusijos Federacija sutiko Lietuvos, Latvijos ir Estijos Respublikoms leisti naudotis pasienio su Rusija zonose naudojamu dažnių diapazonu. Šalių susitarimu iki šiol aeronautinės informacijos rinkimui ir teikimui Rusijos naudotas dažnių diapazonas, jį atlaisvinus, būtų pritaikytas antžeminėms sistemoms, kuriomis galima teikti elektroninio ryšio paslaugas.   Atlaisvintą radijo dažnių spektrą bus galima paskirti judriajam plačiajuosčiam ryšiui, kurio paklausa nuolatos didėja.   „Šis susitarimas svarbus visoms šalims. Juk turime bendrą tikslą – kad kuo daugiau gyventojų galėtų naudotis greituoju internetu ir šiuolaikinėmis informacinėmis technologijomis“, – šalių susitarimą komentavo Susisiekimo ministerijos Informacinės visuomenės politikos departamento direktoriaus pavaduotojas Vidas Ramanavičius.  

Numatoma, kad atlaisvintų dažnių naudojimas prisidės prie skaitmeninės atskirties mažinimo: kaimo vietovėse ims veikti belaidis plačiajuostis ryšys, daugiau piliečių galės paprasčiau patenkinti įvairius socialinius, ekonominius ir kultūrinius poreikius, kurie vis labiau priklauso nuo naujųjų technologijų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Lietuva – vis dar tarp pirmaujančių skaitmeninių Europos šalių

Europos Komisija (EK) paskelbė Europos skaitmeninės darbotvarkės įgyvendinimo 2011 m. ataskaitą, kurioje apžvelgiami ir vertinami valstybių narių pasiekimai informacinės visuomenės srityje. skaityti »

Kaip išsirinkti žaidimams skirtą nešiojamąjį kompiuterį?

Šiuolaikiniai žaidėjams skirti nešiojamieji kompiuteriai savo našumu prilygsta stacionariems įrenginiams. Į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis žaidimų nešiojamąjį kompiuterį bei norint mėgautis jo našumu ilgą laiką? skaityti »

„Microsoft“ investuoja į debesų technologijų plėtrą Europoje

Jungtinių Valstijų technologijų milžinė „Microsoft“ per praėjusius metus investicijas į debesų technologijas Europoje padidino du kartus, o per visą laiką investicijos į debesų technologijų plėtrą regione pasiekė 3 mlrd. JAV dolerių. skaityti »

„Apple“ kuria namus valdysiantį išmanųjį garsiakalbį

„Apple“ jau dvejus metus kuria modernų įrenginį, skirtą išmaniesiems namams. skaityti »

R. Dargis: programuoti turėsime ne prasčiau nei naudojamės šakute

Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LKP) prezidentas Robertas Dargis pažymi, kad gyventojų mažėjančioje Lietuvoje šiandien kaip niekad didelis dėmesys turi būti skiriamas investicijoms į informacines technologijas (IT). skaityti »

„Dell“ pristatė rimtą konkurentą „MacBook Air“

IT milžinė „Dell Technologies“ pristatė atnaujintą nešiojamąjį kompiuterį „XPS 13“, jau laikomą ne tik viena stilingiausių sezono technologinių naujienų, bet ir bene kompaktiškiausiu šių laikų kelionių palydovu itin lengvų nešiojamųjų kompiuterių (angl. ultrabook) kategorijoje. skaityti »

RRT skelbia elektroninių ryšių rinkos 2016 m. II ketvirčio duomenis

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) skelbia 2016 m. II ketvirčio elektroninių ryšių rinkos duomenis. skaityti »

Nauji „Alienware“ nešiojamieji žaidimų monstrai – virtuali realybė ir akių sekimo technologija

„Alienware“ ir toliau gerina žaidimų entuziastų patirtį – sukurti pirmieji nešiojamieji kompiuteriai, palaikantys virtualią realybę. Vienas ryškiausių pakeitimų – neseniai NVIDIA pristatytos, į nešiojamuosius kompiuterius integruotos naujausios GeForce GTX 10 serijos vaizdo plokštės. skaityti »

IT ir moteris – (ne)suderinama?

Ar žinote, kad pirmąja programuotoja laikoma 1815 12 10–1852 11 27 gyvenusi didžio anglų poeto lordo Džordžo Bairono dukra grafienė Ada Lovelace? Taip, tai ne vyras, o moteris, nors pagal gajų stereotipą IT sritis laikoma vyrų viešpatija. skaityti »

Kitais metais laukia telefonų su dvigubomis kameromis lietus

Naujoji „Qualcomm“ technologija gali labai išpopuliarinti dvigubų kamerų panaudojimo galimybę išmaniuosiuose telefonuose. skaityti »

„Google“ švenčia 18 gimtadienį

Rugsėjo 27 dieną kompanija „Google“ švenčia savo 18 gimtadienį. Įmonės pavadinimas kilo iš žodžio „googol“, kuriuo Miltonas Sirotta, amerikiečių matematiko Edwardo Kasnerio sūnėnas, pavadino skaičių, susidedantį iš vieneto ir 100 nulių. skaityti »