„Samsung“ tobulina savo mobiliąją sistemą ir pristato „bada 2.0“

Publikuota: 2011 m. rugsėjo 1 d. ketvirtadienis

„Samsung Electronics Co. Ltd.“ pristatė naują „bada 2.0 SDK“ („Software Development Kit“) – programų, skirtų kompanijos mobiliesiems įrenginiams, kūrimo įrankį. Tikimasi, kad „bada 2.0“ visame pasaulyje paskatins išmaniųjų telefonų su „bada“ operacine sistema populiarumą. Pirmasis išmanusis telefonas su „bada“ operacine sistema „Samsung Wave“ buvo pristatytas 2010 m. birželio mėn.

Operacinės sistemos „bada“ plitimą taip pat paskatino „Samsung Wave“ išmaniųjų telefonų sėkmė. Dėl prieinamos kainos ir funkcionalumo šios serijos telefonai itin populiarūs Europos ir pietryčių Azijos šalyse bei Kinijoje.

„Samsung bada“ operacinė sistema ir „Wave“ linijos įrenginiai sėkmingai plinta visame pasaulyje. Rinkoje stiprinamos „Samsung“ mobiliųjų technologijų ir prekės ženklo pozicijos, – kalbėjo JK Shinas, „Samsung“ Mobiliųjų komunikacijų padalinio vadovas. – Sistemoje „bada 2.0“ įdiegėme mūsų svarbiausias mobiliąsias naujoves ir siekiame, kad ši operacinė sistema taptų pirmaujančia rinkoje."

„bada 2.0“ versija, pristatyta pasauliniame mobiliųjų technologijų kongrese („Mobile World Congress“) 2011 m. vasario mėn., turi daugybę naujų funkcijų. Kelios iš jų – „Wi–Fi Direct“, „Near Field Communication“ (NFC) ir balso atpažinimo technologijos. Tokios savybės suteikia galimybę vartotojams telefonu atlikti mobiliuosius mokėjimus, persiųsti duomenis nesijungiant bendrajame interneto tinkle ir kt. Interneto išmaniuosiuose telefonuose naudojimas populiarėja, todėl, „bada 2.0“ palaiko HTML5 ir „Flash“ funkcijas. Įdiegus WAC 2.0 standartą, „bada“ žymiai praplės savo kūrėjų ir naudotojų bendruomenę.

„bada“ – reikšminga inovacija ir svarbus „Samsung“ platformų įvairovės kūrimo strategijos komponentas. Esame pasiryžę investuoti į naujovės sėkmę. Plečiame programų kūrėjų ratą ir kuriame galingą ekosistemą, kuri bus naudinga ir kūrėjams, ir galutiniams vartotojams, – pabrėžė JK Shinas.

Naudodami „Ads API“ (angl. „Application Programming Interface)“ – programų kūrimo valdymo sistemą – kūrėjai su „bada 2.0“ galės lengvai įterpti reklaminius skelbimus ir kurti naujas pajamų gavimo priemones. „bada 2.0“ SDK galima parsisiųsti iš „bada“ kūrėjų tinklalapio developer.bada.com. „Samsung“ tobulina „Samsung Apps“ programėlių saugyklą ir gerina galimybes naudotis visomis paslaugomis 121 šalyje visame pasaulyje. Įdiegus 2.0 versiją, „Samsung Apps“ pasiūlys daugiau diferencijuotų funkcijų – naujas pirkimo galimybes ir patobulintas rekomendacijų sistemas.

Per pirmuosius tris mėnesius iš „Samsung Apps“ programėlių parduotuvės (www.samsungapps.com), kurioje pristatomos ir „Wave“ išmaniesiems telefonams skirtos programėlės, buvo parsisiųsta 10 milijonų programėlių. 2011 m. kovo mėnesį parsisiųstų programėlių skaičius pasiekė 100 milijonų. Šiuo metu „Samsung Apps“ parduotuvėje yra 40 tūkst. programėlių. Vartotojai Lietuvoje iš „Samsung Apps“ jau gali parsisiųsti ir knygų lietuvių kalba.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kokią ateitį pranašauja „Microsoft“

„Microsoft“ Tyrimų skyriaus darbuotojai prognozuoja, kad per artimiausius dešimt metų išnyks paieškos laukelis, naudojamas interneto puslapiuose, o virtualioji realybė taps neatsiejama nuo realybės. skaityti »

„Cisco Systems Inc.“ pajamos iš paslaugų išaugo

Pajamos iš „Cisco Systems Inc.“ teikiamų paslaugų išaugo 7,5 proc. Daugiausia paslaugų sudarė tinklo įrangos atnaujinimo darbai, taip pat įsigytos įrangos priežiūra. skaityti »

IRT studentai Europos Sąjungos lyderiams įteikė „Skaitmeninės Europos manifestą“

74-ių informacinių ir technologijų studentų grupė iš visos Europos parengė ir Europos Sąjungos lyderiams pristatė „Rytojaus skaitmeninės Europos manifestą“ (angl. Manifesto for the Digital Europe of Tomorrow). skaityti »

Pasaulinėje informacinių technologijų ataskaitoje Lietuva užima 29-ą vietą

Pasaulio ekonomikos forumo parengtoje Pasaulinėje informacinių technologijų ataskaitoje, kurioje skelbiamas Įtinklinto pasirengimo indeksas, įvertinantis valstybių galimybes išnaudoti informacinių ir ryšių technologijų potencialą, 2016 m. Lietuva, surinkusi 4,9 taško iš 7 galimų, užima 29-ą vietą tarp 139 pasaulio valstybių. skaityti »

„Dell Technologies“ ištyrė įmonių pasirengimą skaitmeninei revoliucijai

Skaitmeninės technologijos ne tik negrįžtamai keičia visas veiklos sritis – kaip mes gyvename, dirbame ir bendraujame, bet ir diktuoja pokyčių kryptį verslui bei ištisiems pramonės sektoriams. skaityti »

E. sveikata – greita, patogu ir paprasta

Nuo 2016 m. Lietuvos sveikatos priežiūros įstaigos pradėjo naudoti sukurtus e. sveikatos sprendimus, t. y. įstaigų informacines sistemas kartu su centrine e. sveikatos informacine sistema (ESPBI IS). skaityti »

Lietuva – viena iš debesų kompiuterijos naudojimo lyderių

Lietuvos verslas itin sparčiai pritaiko debesų kompiuterijos sprendimus savo veiklai. Tarp 15 Centrinės ir Rytų Europos šalių Lietuvos bendrovės yra pirmajame trejetuke pagal tai, kokią dalį jų versle užima debesų kompiuterijos sprendimai. skaityti »

Lietuvos moksleiviai į virtualią realybę kels žymiausius Baltijos kaimynių objektus

Gebėjimas programuoti gali padėti ne tik profesinėje karjeroje, bet ir sprendžiant problemas bei ieškant sprendimų gyvenime. skaityti »

Kuo skiriamės nuo kaimynų, pirkdami naują išmanųjį?

Net 81 proc. Lietuvos gyventojų šiuo metu naudojamą išmanųjį telefoną įsigijo ne seniau nei prieš dvejus metus – rodo rinkos tyrimas. skaityti »

RRT skelbia išankstinius elektroninių ryšių rinkos 2016 m. III ketvirčio duomenis

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) skelbia išankstinius 2016 m. III ketvirčio elektroninių ryšių rinkos duomenis. skaityti »