„Samsung“ tobulina savo mobiliąją sistemą ir pristato „bada 2.0“

Publikuota: 2011 m. rugsėjo 1 d. ketvirtadienis

„Samsung Electronics Co. Ltd.“ pristatė naują „bada 2.0 SDK“ („Software Development Kit“) – programų, skirtų kompanijos mobiliesiems įrenginiams, kūrimo įrankį. Tikimasi, kad „bada 2.0“ visame pasaulyje paskatins išmaniųjų telefonų su „bada“ operacine sistema populiarumą. Pirmasis išmanusis telefonas su „bada“ operacine sistema „Samsung Wave“ buvo pristatytas 2010 m. birželio mėn.

Operacinės sistemos „bada“ plitimą taip pat paskatino „Samsung Wave“ išmaniųjų telefonų sėkmė. Dėl prieinamos kainos ir funkcionalumo šios serijos telefonai itin populiarūs Europos ir pietryčių Azijos šalyse bei Kinijoje.

„Samsung bada“ operacinė sistema ir „Wave“ linijos įrenginiai sėkmingai plinta visame pasaulyje. Rinkoje stiprinamos „Samsung“ mobiliųjų technologijų ir prekės ženklo pozicijos, – kalbėjo JK Shinas, „Samsung“ Mobiliųjų komunikacijų padalinio vadovas. – Sistemoje „bada 2.0“ įdiegėme mūsų svarbiausias mobiliąsias naujoves ir siekiame, kad ši operacinė sistema taptų pirmaujančia rinkoje."

„bada 2.0“ versija, pristatyta pasauliniame mobiliųjų technologijų kongrese („Mobile World Congress“) 2011 m. vasario mėn., turi daugybę naujų funkcijų. Kelios iš jų – „Wi–Fi Direct“, „Near Field Communication“ (NFC) ir balso atpažinimo technologijos. Tokios savybės suteikia galimybę vartotojams telefonu atlikti mobiliuosius mokėjimus, persiųsti duomenis nesijungiant bendrajame interneto tinkle ir kt. Interneto išmaniuosiuose telefonuose naudojimas populiarėja, todėl, „bada 2.0“ palaiko HTML5 ir „Flash“ funkcijas. Įdiegus WAC 2.0 standartą, „bada“ žymiai praplės savo kūrėjų ir naudotojų bendruomenę.

„bada“ – reikšminga inovacija ir svarbus „Samsung“ platformų įvairovės kūrimo strategijos komponentas. Esame pasiryžę investuoti į naujovės sėkmę. Plečiame programų kūrėjų ratą ir kuriame galingą ekosistemą, kuri bus naudinga ir kūrėjams, ir galutiniams vartotojams, – pabrėžė JK Shinas.

Naudodami „Ads API“ (angl. „Application Programming Interface)“ – programų kūrimo valdymo sistemą – kūrėjai su „bada 2.0“ galės lengvai įterpti reklaminius skelbimus ir kurti naujas pajamų gavimo priemones. „bada 2.0“ SDK galima parsisiųsti iš „bada“ kūrėjų tinklalapio developer.bada.com. „Samsung“ tobulina „Samsung Apps“ programėlių saugyklą ir gerina galimybes naudotis visomis paslaugomis 121 šalyje visame pasaulyje. Įdiegus 2.0 versiją, „Samsung Apps“ pasiūlys daugiau diferencijuotų funkcijų – naujas pirkimo galimybes ir patobulintas rekomendacijų sistemas.

Per pirmuosius tris mėnesius iš „Samsung Apps“ programėlių parduotuvės (www.samsungapps.com), kurioje pristatomos ir „Wave“ išmaniesiems telefonams skirtos programėlės, buvo parsisiųsta 10 milijonų programėlių. 2011 m. kovo mėnesį parsisiųstų programėlių skaičius pasiekė 100 milijonų. Šiuo metu „Samsung Apps“ parduotuvėje yra 40 tūkst. programėlių. Vartotojai Lietuvoje iš „Samsung Apps“ jau gali parsisiųsti ir knygų lietuvių kalba.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kam dažniausiai žmonės naudoja išmaniuosius telefonus?

Šiuo metu pasaulyje yra 2,32 milijardai išmaniųjų telefonų vartotojų, o iki 2020-ųjų šis skaičius paaugs dar iki 500 milijonų. skaityti »

Per 2017 m. III ketv. Lietuvoje įregistruotas 13 281 incidentas kibernetinėje erdvėje (3)

CERT-LT duomenimis, apie penktadalį visų incidentų sudarė kenkimo programinė įranga: virusai (įskaitant išpirkos reikalaujančias kenkimo programas „ransomware“), Trojos arkliai ir pan. skaityti »

Atšalus telefonus sugadiname dažniau: 5 patarimai, kaip išmaniuoju naudotis saugiai

Beveik 60 proc. Lietuvos gyventojų labiausiai jaudinasi dėl mobilaus telefono vagystės, tačiau daug dažniau telefonus iš žmonių atima neatsakingas jų pačių elgesys. skaityti »

Vandeniui atspari išmanioji apyrankė „Samsung Gear Fit2 Pro“ jau Lietuvoje

Naujas įrenginys atitinka 5 atmosferų atsparumo vandeniui standartą, tačiau yra skirtas ne tik plaukiojimui, bet ir kitai fizinei veiklai bei sveiko gyvenimo būdo stebėsenai. skaityti »

„Dell Technologies“ įkūrė Daiktų interneto skyrių

„Dell Technologies“ neatsilieka nuo šios evoliucijos ir kuria naujas vizijas bei strategijas, kad padėtų klientams pasiekti skaitmeninę ateitį saugiai valdant sudėtingą ir dažnai fragmentuotą daiktų interneto struktūrą. skaityti »

Dirbtinis intelektas vaizduotės spąstuose – jis bus kitoks nei tikimės

Dirbtinis intelektas ne atkeliauja – jis jau čia. Ir nors iki mokslinėje fantastikoje matomo superproto liko dar mažiausiai keli dešimtmečiai, kasdien susiduriame su elementaresnėmis jo formomis. skaityti »

Galimybės, kurias verslui atveria didieji duomenys: pamatyti daugiau, įžvelgti tiksliau

Pirkėjų elgsenos realiuoju laiku stebėjimas. Naršymo internete sekimas. Tai tik nedidelė kasdien verslo renkamų duomenų dalis, toli gražu neatspindinti didžiųjų duomenų aprėpčių ir potencialo. skaityti »

ABC tėveliams: programėlės, kurias reikia įdiegti vaiko išmaniajame

Remiantis „Influence Central“ vykdyto tyrimo duomenimis, 10 metų – tai amžius, kuomet vaikai paprastai gauna savo pirmąjį išmanųjį telefoną. skaityti »

Lietuviai vis dažniau perka internetu

Interneto naudotojų Lietuvoje pirkimo įpročiai rodo, kad pusė elektroninių parduotuvių klientų pinigines internetiniam pirkiniui atveria bent kartą per 3 mėnesius. skaityti »

Kaip pasirinkti monitorių, jei daug laiko praleidžiate prie kompiuterio

Šiais laikais siūloma monitorių įvairovė reiškia, kad beveik kiekvienas gali atrasti tai, ko jam reikia. skaityti »