Saugomų objektų signalizacija – jau išmaniajame telefone

Publikuota: 2013 m. vasario 18 d. pirmadienis

Saugos tarnyba „Ekskomisarų biuras“ sukūrė aplikaciją išmaniesiems telefonams, kuri suteikia galimybę klientams realiuoju laiku stebėti, kokia yra saugos tarnybos saugomų patalpų apsaugos sistemos būsena. Klientas visuomet gali matyti įjungta ar išjungta signalizacija ir tučtuojau  gauti pranešimus apie aliarmus, apsaugos sistemos įjungimą ir išjungimą, apsaugos sistemos įtampos sutrikimus, taip pat matyti visų objektų įvykių istoriją.

„Mes nuolat siekiame gerinti paslaugų kokybę ir saugos versle taikyti šiuolaikines inovacijas. Mūsų klientai pirmieji galės nemokamai naudotis mobiliąja aplikacija ir įvertinti jos privalumus“, – sako  „Ekskomisarų biuro“ Elektroninės saugos skyriaus direktorius Justinas Drėgva.

Į mobiliosios aplikacijos sukūrimą „Ekskomisarų biuras“ investavo apie 20 tūkst. litų.

„Ekskomisarų biuro“ aplikacija, pavadinta „Būk ramus“, leidžia šios saugos tarnybos klientui išmaniajame telefone matyti saugomuose objektuose vykstančius apsaugos sistemų procesus, pasirinkti, kokių įvykių pranešimai bus gaunami, nusistatyti lietuvių, anglų arba rusų kalbos sąsajas ir pan. Išmaniajame telefone su „Android“ operacine sistema galima naudotis programėlės valdikliais (angl. widget) – kiekvienam saugomam objektui sukurti atskirą darbalaukio piktogramą, kuri keičia spalvą pagal apsaugos sistemos būseną, o taip pat gali rodyti ir naujausią iš apsaugos sistemos gautą pranešimą apie įvykį. Yra galimybė susikurti dviejų dydžių valdiklius.

Aplikacija sukurta „Android“ ir „Apple“ išmaniesiems telefonams, ji veikia naudodama interneto ryšį (mobilųjį internetą arba Wi–Fi tinklą). „Anksčiau mūsų klientai, užsisakę SMS paslaugą, į savo mobilųjį telefoną gaudavo SMS pranešimus apie objekto apsaugos sistemos įvykius. Sukūrus “Būk ramus“ mobiliąją aplikaciją, klientai galės įsitikinti jos efektyvumu, – sako „Ekskomisarų biuro“ Elektroninės saugos skyriaus direktorius Justinas Drėgva. – Tiesa, rinkoje jau yra sprendimų, leidžiančių valdyti individualias apsaugos sistemas (neprijungtas prie saugos tarnybų) iš telefono, tačiau mes esame pirmieji Lietuvoje, susieję išmanųjį telefoną ne su apsaugos įranga, o su saugos tarnybos teikiama apsauga. Netolimoje ateityje plėsime mobiliosios aplikacijos funkcionalumą ir mūsų klientai galės valdyti saugomo objekto apsaugos sistemą išmaniuoju telefonu.“

Aplikacija yra nemokama, ją galima atsisiųsti iš „Google Play Store“ ir „Apple App Store“  interneto parduotuvių. Asmenys, nesinaudojantys „Ekskomisarų biuro“ paslauga „Būk ramus“, gali išbandyti programėlės veikimą prisijungę prie demonstracinės paskyros su vartotojo vardu „Demo“ ir slaptažodžiu „Demo1234“.

 „Turime per 10 tūkstančių  reagavimo į pavojaus signalus paslaugos „Būk ramus“ klientų Lietuvoje. Visi jie yra potencialūs „Būk ramus“ mobiliosios aplikacijos naudotojai. Tikimės, kad ši naujovė leis mūsų klientams įvertinti teikiamų paslaugų spektrą , o kitiems parodys, kokias modernias galimybes siūlo mūsų įmonė ir galbūt paskatins tapti mūsų klientais ateityje“, – sako „Ekskomisarų biuro“ Elektroninės saugos skyriaus direktorius J. Drėgva.

Pasak J. Drėgvos, dar šiemet planuojama praplėsti „Būk ramus“ mobiliosios aplikacijos funkcionalumą. Numatoma, kad bus galimybė, paspaudus telefone pagalbos mygtuką, išsikviesti į saugomą objektą greitojo reagavimo ekipažą, mobiliuoju telefonu valdyti objekte apsaugos sistemą.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »