„Sony“ šių metų CES parodoje pristatė išplėstą trimačio vaizdo įrenginių spektrą bei inovatyvius sprendimus su ryšio galimybėmis

Publikuota: 2011 m. sausio 10 d. pirmadienis

„Sony Electronics“ Las Vegase, JAV vykstančioje elektronikos vartotojų parodoje (angl. Consumer Electronics Show, CES) pristatė novatoriškus gaminius ir paslaugas su ryšio galimybėmis bei išplėstą trimačio vaizdo gaminių spektrą. „Sony“ parodoje demonstruoja unikalų savo gebėjimą sujungti technologijas, įrenginius, turinį ir paslaugas, kurios vartotojams suteiktų aukščiausio lygio pramogų patirtį.

Tarp „Sony“ pristatomų naujovių – raiškieji trimačio vaizdo skystųjų kristalų televizoriai „BRAVIA“, trimatį vaizdą atkuriančios „Blu-ray“ namų garso ir vaizdo sistemos, „Sony” interneto televizija, paremta „Google TV“ paslauga, taip pat „Cyber-shot“ serijos fotoaparatai, vaizdo filmavimo kameros „Handycam“, asmenininiai kompiuteriai „VAIO“, el. knygų skaityklės ir kiti gaminiai.

„Šiais metais vartotojams bus pasiūlyta daugybė viliojančių, naujų, interneto ryšiu paremtų įrenginių, turinio ir paslaugų kartu su inovatyviomis, į ateitį orientuotomis technologijomis, – pastebi bendrovės „Sony“ valdybos pirmininkas, vykdomasis direktorius ir prezidentas seras Howardas Stringeris. – Tai pasiūlymas vartotojui, kurio negali pateikti nė viena kita kompanija ir tai įspūdingas, konkretus „Sony“ vizijos ir pranašumo įrodymas“.

Naujai atgimusi televizija

Papildytas „BRAVIA“ raiškųjį vaizdą atkuriančių „HDTV“ televizorių spektras ir vėl pristato naujus, vartotojams skirtos televizijos, standartus ir įrenginius, kurie nustebins plačiu inovatyvių trimačių technologijų pasirinkimu ir interneto sąsajos televizoriuje galimybėmis. 2011 metų „BRAVIA“ „HDTV LCD“ televizorių spektre – 16 naujų trimatį vaizdą atkuriančių ir 22 interneto sąsają turintys modeliai. Iš viso 2011 metais pasirodys 27 nauji „BRAVIA“ modeliai.

Nauji „BRAVIA“ modeliai siūlo nepriekaištingą vaizdo kokybę, kurią užtikrina tokios naujos „Sony“ technologijos kaip „X-Reality Engine“ ir „X-Reality“ vaizdo atkūrimo funkcijos, išskaidančios vaizdo signalą pagal linijas, tekstūrą, spalvas ir kontrastą bei pašalinančios trūkumus taip, kad būtų gautas geriausias galimas vaizdas.

Naujos „BRAVIA“ serijos flagmanas – televizorių serija KDL-HX820 su trimačio vaizdo galimybe, išsiskirianti puikiu „Full HD“ (1080p) raiškiuoju vaizdu ir turinti neįtikėtiną kontrastą užtikrinantį ekrano apšvietimą „Dynamic Edge LED“. Šią seriją sudaro 46 ir 55 colių modeliai su integruotais trimačio vaizdo suderinimo siųstuvais, belaidžio tinklo jungtimis „Wi-Fi” (802.11n) ir galimybe naudoti pokalbių programą „Skype“. Šiuose televizoriuose esanti „Sony“ technologija „X-Reality PRO Engine“ dar geriau apdoroja įeinančius vaizdo signalus. Tai iš dviejų lustų sudarytas skaitmeninis procesorius, naudojantis plačią duomenų bazę su idealių signalų charakteristikomis ir galintis palyginti įeinančius vaizdo signalus mažiausio taškelio tikslumu bei atkurti natūralų ir detalų vaizdą.

Pramogų namuose entuziastams, naujausias „Sony“ „Blu-ray“ leistuvas BDP-S780, kokybiško vaizdo atkūrimo standartą pakelia į naujas aukštumas. Šis leistuvas sukurtas išrankiems vartotojams, ieškantiems kokybiškiausių dvimačių arba trimačių vaizdų atkūrimo galimybių. Naujasis modelis yra suderinamas su trimačiu „Blu-ray“ formatu, taip pat atkuria DVD, CD ir SACD formatus. Jame integruotas belaidžio tinklo „Wi-Fi” (802.11n) ryšys su „WPS“ apsaugos funkcija bei įprasta kompiuterių tinklo „Ethernet” jungtis, kuriomis galima pasiekti „BRAVIA Internet Video“ vaizdo turinį internete ar naudotis vaizdo pokalbiais su „Skype“.

Trimačio vaizdo sprendimai trimačiam pasauliui

2010 metais „Sony“ užsitikrino rinkos lyderės pozicijas trimačiu 3D vaizdu paremtoje pramogų srityje per techninės, programinės įrangos ir turinio platformas. 2011 metų elektronikos vartotojų parodoje, „Sony“ pradeda naują savo 3D strategijos etapą, siekdama trimatį vaizdą padaryti labiau individualizuotą ir leisti vartotojams patiems fiksuoti, peržiūrėti ir dalintis 3D turiniu.

„Sony“ vaizdo filmavimo kamerų „3D Handycam“ serijos modelis HDR-TD10 – tai pirmoji vaizdo kamera pasaulyje, fiksuojanti vaizdus „dvigubu“ raiškiuoju formatu „Double Full HD“ arba dviguba 1920 x 1080 taškų raiška. Šioje vaizdo kameroje naudojama lęšių sistema turi po du pagrindinius komponentus – dvigubus „Sony G Lenses“ lęšius, du „Exmor R CMOS“ vaizdo jutiklius ir du „BIONZ“ vaizdo procesorius. Tai suteikia galimybę gautą trimatį 3D vaizdo turinį peržiūrėti raiškiuoju „Full HD“ formatu ne 3D ekranuose. Nufilmuotas trimatis 3D vaizdas gali būti peržiūrėtas pačios vaizdo kameros 3,5 colių skersmens jutikliniame „Xtra Fine“ ekrane be specialių akinių, ar bet kokiame kitame trimačio vaizdo funkciją turinčiame raiškiajame televizoriuje „3D HDTV“ naudojant akinius.

Turinio kūrėjams internete, pavyzdžiui, tinklaraštininkams, „Sony“ siūlo pirmąją pasaulyje kišeninę trimačio vaizdo kamerą – „Bloggie 3D“ (MHS-FS3). „Bloggie 3D“ filmuoja vaizdą raiškiuoju trimačiu formatu „HD 3D“ arba įprastu raiškiuoju formatu „Full HD 2D MPEG-4” bei gali daryti 5,1 mln. taškų raiškos nuotraukas. Panašiai kaip ir anksčiau aprašytoje „3D Handycam“, šioje nedidelėje vaizdo kameroje taip pat naudojama dviguba lęšių sistema, o užfiksuotas vaizdas gali būti peržiūrėtas 2,4 colių skersmens kameros ekranėlyje be specialių akinių, arba su akiniais bet kuriame 3D televizoriuje su HDMI jungtimi.

„Sony“ fotoaparatų serija „Cyber-shot“ toliau tobulinama taip, kad vartotojams būtų paprasta daryti profesionalios DSLR kokybės nuotraukas, filmuoti raiškiojo vaizdo formatu „Full HD“, gauti 3D nuotraukas. „Sony“ pristatomi penki nauji „Cyber-shot“ serijos fotoaparatai, aprūpinti 16,2 mln. taškų raiškos „Exmor R CMOS“ jutikliais, yra pirmieji pasaulyje fotoaparatai su 3D fotografavimo režimu, tačiau tam naudojantys tik vieną lęšį ir vaizdo jutiklį. Tai taip pat vieni iš nedaugelio fotoaparatų su inovatyvia „Dual Rec“ funkcija, leidžiančia filmavimo metu daryti nuotraukas. Naujieji DSC-WX10, DSC-WX9, DSC-TX100V, DSC-TX10 ir DSC-HX7V užtikrina nepriekaištingą nuotraukų kokybę esant prastam apšvietimui, jie gali daryti nuotraukas 10 kadrų per sekundę greičiu, turi pažangų panoraminio fotografavimo režimą „Intelligent Sweep Panorama“.  DSC-WX9 foto entuziastams leidžia naudotis geriausiomis „Sony“ fotografavimo ypatybėmis už prieinamą kainą, nesiekiančią 250 eurų.

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »