TSMC pristato sparčiausią ARM mikroprocesorių

Publikuota: 2012 m. gegužės 7 d. pirmadienis

Apie technologinio proceso tobulumą galima kalbėti atsižvelgiant į mikroschemų taktinių dažnių potencialą, arba taktinio dažnio vienetui tenkantį pajėgumą. Atsižvelgiant į šį aspektą ir stebint naujausius TSMC laimėjimus, galima užtikrintai teigti, kad 28 nm technologija tobulėja gana sparčiai. Bent jau tai teisinga ARM architektūros procesorių atžvilgiu.

Praėjusį ketvirtadienį kompanija TSMC išplatino pranešimą spaudai, kuriame kalbama apie 28 nm technologinio proceso pagrindu gaminamą mikroprocesorių su ARM „Cortex-A9“ branduoliais, kurie „įprastomis sąlygomis“ dirba 3.1 GHz taktiniu dažniu. Mikroschemoms su ARM architektūra – tai naujas rekordas. Tiesa, be gero aušinimo tokia mikroschema ilgai nedirbs. Tačiau tai tik demonstracinės galimybės, ir jos, žinoma, pavyko. Visiškai analogiškas 40 nm procesorius, pažymi kompanijos atstovai, tomis pačiomis sąlygomis pademonstravo dvigubai mažesnį produktyvumą.

Bandomasis mikroprocesorius pagamintas taikant 28 nm HPM (high performance for mobile applications) procesą. Ši technologija skirta procesoriams, kurie bus naudojami išmaniuosiuose telefonuose, planšetėse, tinklo įrangoje ir t. t., kur svarbu produktyvumas ir palyginti nedidelis energijos suvartojimas. Masiškai tiekti tokius 28 nm mikroprocesorius turėtų būti pradėta 2012 m. antroje pusėje. Tiesa, darbiniai tokių komercinių modelių taktiniai dažniai greičiausiai bus apriboti 1,5–2 GHz diapazonu.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »