TSMC pristato sparčiausią ARM mikroprocesorių

Publikuota: 2012 m. gegužės 7 d. pirmadienis

Apie technologinio proceso tobulumą galima kalbėti atsižvelgiant į mikroschemų taktinių dažnių potencialą, arba taktinio dažnio vienetui tenkantį pajėgumą. Atsižvelgiant į šį aspektą ir stebint naujausius TSMC laimėjimus, galima užtikrintai teigti, kad 28 nm technologija tobulėja gana sparčiai. Bent jau tai teisinga ARM architektūros procesorių atžvilgiu.

Praėjusį ketvirtadienį kompanija TSMC išplatino pranešimą spaudai, kuriame kalbama apie 28 nm technologinio proceso pagrindu gaminamą mikroprocesorių su ARM „Cortex-A9“ branduoliais, kurie „įprastomis sąlygomis“ dirba 3.1 GHz taktiniu dažniu. Mikroschemoms su ARM architektūra – tai naujas rekordas. Tiesa, be gero aušinimo tokia mikroschema ilgai nedirbs. Tačiau tai tik demonstracinės galimybės, ir jos, žinoma, pavyko. Visiškai analogiškas 40 nm procesorius, pažymi kompanijos atstovai, tomis pačiomis sąlygomis pademonstravo dvigubai mažesnį produktyvumą.

Bandomasis mikroprocesorius pagamintas taikant 28 nm HPM (high performance for mobile applications) procesą. Ši technologija skirta procesoriams, kurie bus naudojami išmaniuosiuose telefonuose, planšetėse, tinklo įrangoje ir t. t., kur svarbu produktyvumas ir palyginti nedidelis energijos suvartojimas. Masiškai tiekti tokius 28 nm mikroprocesorius turėtų būti pradėta 2012 m. antroje pusėje. Tiesa, darbiniai tokių komercinių modelių taktiniai dažniai greičiausiai bus apriboti 1,5–2 GHz diapazonu.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

„Dell“ pristatė naujas sistemas efektyvesniam IT infrastruktūros valdymui

„Dell“ atnaujino programinę įrangą, skirtą modulinių sistemų „Dell PowerEdge FX2“ valdymui. skaityti »

Aptarti bibliotekų informacinių sistemų konsolidavimo klausimai

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos generalinis direktorius prof. Renaldas Gudauskas susitiko su Lietuvos akademinių bibliotekų informacinės infrastruktūros mokslui ir studijoms palaikymo konsorciumo valdybos pirmininke Lina Bloveščiūniene, valdybos nare Meilute Kretavičiene, Lietuvos akademinių bibliotekų direktorių asociacijos tarybos pirmininke Gintare Tautkevičiene. skaityti »

Kaip išnaudoti laiką spūstyje ar laukiant gydytojo?

„Laikas – pinigai“. Užuot be tikslo naršę internete, išbandykite mobiliąsias programėles, kurios ne tik padės užpildyti laukimo valandas, tačiau ir bus naudingos saviugdai. skaityti »

„Dell“ pristatė „Vostro“ kompiuterius smulkioms ir vidutinėms įmonėms

„Dell“ atnaujino nešiojamųjų kompiuterių liniją „Vostro“, specialiai pritaikytą smulkių ir vidutinių organizacijų poreikiams. skaityti »

Patogios programėlės studentiškam gyvenimui

Šiais laikais studentai gali atsisiųsti naudingų programėlių, padedančių ne tik neužstrigti kamštyje, bet ir surasti artimiausią kebabinę. skaityti »

Europos el. ryšių reguliuotojai aptarė informacinių ir ryšių technologijų klausimus

Vilniuje Europos elektroninių ryšių reguliuotojų vadovai diskutavo svarbiais informacinių ir ryšių technologijų klausimais. skaityti »

Sukurtas rašiklis, piešiantis elektros grandines

Tokijuje įsikūrusi bendrovė „AgIC“ sukūrė rašymo priemonę, kuri geba konstruoti elektros grandines. skaityti »

Išmaniosios TV auditoriją augina didelės raiškos kanalai

Ryšių reguliavimo tarnybos duomenimis, Lietuvoje per šiuos metus IPTV abonentų padaugėjo 20,8 proc. skaityti »

„Panasonic“ kuria duomenų perdavimo lietimu technologiją

„Panasonic“ kuria technologiją, kuri leis keistis duomenimis tarp žmonių ir objektų lietimo būdu. skaityti »

„Google“ pristatė virtualiosios realybės šalmą

Pristatymo „Made by Google“ metu korporacijos atstovai pristatė virtualiosios realybė šalmą „Daydream View“, kuris susietas su išmaniuoju telefonu. skaityti »