Tarptautinė apklausa Pasauliniame interneto valdymo forume įsibėgėjo: skelbiami tarpiniai rezultatai

Publikuota: 2010 m. rugsėjo 16 d. ketvirtadienis

 

Per dvi pirmąsias Pasaulinio interneto valdymo forumo dienas, apklausoje, organizuojamoje Lietuvos verslo konfederacijos | ICC Lietuva kartu su partneriais „Microsoft Lietuva“, įmonių grupe „Penki kontinentai“ ir „Skaitmeninio sertifikavimo centru“ dalyvavo respondentai iš Lietuvos, Jungtinės Karalystės, Armėnijos, JAV, Tuniso, Argentinos, Belgijos, Bangladešo, Baltarusijos, Indijos, Filipinų, Serbijos, Botsvanos ir daugelio kitų šalių. Dauguma apklausos dalyvių atstovauja tarptautines ar užsienio kompanijas, nevyriausybines ir valstybines organizacijas. Tikimasi, kad apklausoje, vyksiančioje iki penktadienio, sudalyvaus iki 500 dalyvių.

.

 

Apklausos tikslas – išsiaiškinti, ką iš įvairių šalių atvykę forumo dalyviai galvoja apie tokias šiandienos interneto aktualijas, kaip vaikų saugumas internete, suaugusiųjų vartotojų įgūdžių tobulinimas, interneto demokratija ir prieigos ribojimas, subsidijos internetui socialiai jautrioms visuomenės grupėms bei elektroninio parašo naudojimas. Nors apklausa dar nesibaigė, skelbiami tarpiniai rezultatai.

 

Net 70 procentų respondentų mano, kad jų atstovaujama kompanija ar organizacija skiria nepakankamai dėmesio darbuotojų interneto raštingumui didinti.

 

„Gebėjimas pasinaudoti informacinėmis technologijomis ir interneto sprendimais tapo neatsiejama daugelio žmonių privataus gyvenimo dalimi ir tuo pačiu metu yra vienas svarbiausių veiksnių, nulemiančių gyventojų galimybes sėkmingai dalyvauti darbo rinkoje ar naudotis elektroninėmis paslaugomis, – sako Mindaugas Glodas, „Microsoft“ generalinis direktorius Baltijos šalims, Lietuvos verslo konfederacijos | ICC Lietuva prezidiumo narys.  –  Siekdamos dirbti kuo efektyviau ir sėkmingai konkuruoti globalioje rinkoje, verslo įmonės ir valstybės organizacijos turi skirti didžiulį dėmesį darbuotojų kompiuteriniam ir internetiniam raštingumui stiprint“.

 

Apklausa taip pat parodė, jog elektorinį parašą savo asmeninėms ar darbo reikmėms naudoja 32 procentai Interneto valdymo klausimus sprendžiantys forumo dalyvių.

 

„Trisdešimt du procentai – tai gana neblogas rodiklis, turint omenyje respondentų geografiją. Esame pirmas Lietuvoje sertifikavimo centras, jau daugiau negu 6 metus stebime tendencijas ir galime teigti, kad šis rodiklis stabiliai auga visame pasaulyje, o elektroninis parašas tampa kasdienybė vis didesniam vartotojų skaičiui“, – teigia Edgaras Dadašovas, Skaitmeninio sertifikavimo centro komercijos direktorius.

 

Interneto valdymo forumo dalyviai palaiko idėjas, kuriose skatinamas didesnis valdžios dėmesys, susijęs su Interneto saugumu ar prieigos didinimu. Dauguma, net 86 procentai, apklausos dalyvių pritaria, jog valdžia turėtų skirti daugiau dėmesio užtikrinant vaikų saugumą internete.

 

„Manome, kad vaikų saugumo Internete problemą sėkmingai spręsti gali ir privatus sektorius, bendradarbiaudamas su švietimo įstaigomis: kartu rengdami mokymus bei kurdami programinius apsaugos sprendimus “, – teigia „Penkių kontinentų“ atstovė ryšiams su visuomene Aina Kirdulienė.

 

58 proc. dalyvavusių apklausoje mano, jog valdžia turėtų subsidijuoti internetą socialinės atskirties grupėms. Dauguma dalyvių taip pat pritaria globaliai interneto reikšmei, teigdami, jog internetas yra puiki priemonė nuomonių įvairovei bei visuomenės informavimui užtikrinti.

 

„Tai, kad kiek daugiau nei pusė apklausos dalyvių pritaria valdžios subsidijoms interneto prieigai, reiškia, kad dar ir šioje srityje yra kur pasitempti, nors viešųjų interneto prieigos taškų koncentracija bent mūsų šalyje iš tiesų labai didelė.Džiugu, kad maža Lietuva lenkia galingas pasaulio ekonomikas šviesolaidžio sklaida, tad galime užtikrintai teigti, jog lietuviai išnaudoja virtualią erdvę nuomonėms, diskusijoms, komentarams, el. paslaugoms pasiekti“, –  sako Aina Kirdulienė.

 

 „Organizuodami apklausą, siekėme atkreipti galingiausių pasaulio korporacijų, valdžios atstovų ir kitų suinteresuotų institucijų dėmesį į interneto vartotojams aktualias problemas, kvietėme palyginti  nuomones dėl siūlomų sprendimų.

Džiaugiamės, kad konfederacija, būdama Tarptautinių prekybos rūmų - ICC narė, turi unikalią galimybę ne tik prisistatyti tūkstantinei auditorijai bet ir atkreipti dėmesį į Interneto vartotojų aktualijas,“ – aiškino Andrius Iškauskas, Lietuvos verslo konfederacijos | ICC Lietuva E-verslo, IT ir telekomunikacijų bei intelektinės nuosavybės apsaugos komisijos pirmininkas.

 

Forumo metu aplankę Lietuvos verslo konfederacijos | ICC Lietuva ir partnerių stendą, naudodamiesi jutikliniu ekranu dalyviai atsakinėja į virtualios anketos klausimus. Apklausos dalyviai gali palyginti savo atsakymus su daugumos dalyvavusių apklausoje.

 

Lietuvos verslo konfederacija | ICC Lietuva – didžiausia paslaugų, prekybos ir aukštųjų technologijų įmones vienijanti verslo organizacija. Esame Pasaulio verslo organizacijos (International Chamber of Commerce- ICC) nariai ir aktyviai dalyvaujame Pasaulio rūmų federacijos (World Chamber Federation) veikloje. Organizacija atstovauja daugiau nei 1500 įmonių, 16 verslo asociacijų, 20  proc. Lietuvos BVP .

 

Lietuvos verslo konfederacijos | ICC Lietuva E-verslo, IT ir telekomunikacijų bei intelektinės nuosavybės apsaugos komisija siekia populiarinti Elektroninio verslo koncepciją, aiškinant Elektroninio verslo svarbą ir privalumus bei dalyvauti propaguojant ir kuriant Lietuvos elektroninės komercijos (EK) įstatyminę bazę, taisykles ir gaires saugesniam verslo operacijų atlikimui EK priemonėmis.

Šaltinis: ICC Lietuva
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kam dažniausiai žmonės naudoja išmaniuosius telefonus?

Šiuo metu pasaulyje yra 2,32 milijardai išmaniųjų telefonų vartotojų, o iki 2020-ųjų šis skaičius paaugs dar iki 500 milijonų. skaityti »

Per 2017 m. III ketv. Lietuvoje įregistruotas 13 281 incidentas kibernetinėje erdvėje (3)

CERT-LT duomenimis, apie penktadalį visų incidentų sudarė kenkimo programinė įranga: virusai (įskaitant išpirkos reikalaujančias kenkimo programas „ransomware“), Trojos arkliai ir pan. skaityti »

Atšalus telefonus sugadiname dažniau: 5 patarimai, kaip išmaniuoju naudotis saugiai

Beveik 60 proc. Lietuvos gyventojų labiausiai jaudinasi dėl mobilaus telefono vagystės, tačiau daug dažniau telefonus iš žmonių atima neatsakingas jų pačių elgesys. skaityti »

Vandeniui atspari išmanioji apyrankė „Samsung Gear Fit2 Pro“ jau Lietuvoje

Naujas įrenginys atitinka 5 atmosferų atsparumo vandeniui standartą, tačiau yra skirtas ne tik plaukiojimui, bet ir kitai fizinei veiklai bei sveiko gyvenimo būdo stebėsenai. skaityti »

„Dell Technologies“ įkūrė Daiktų interneto skyrių

„Dell Technologies“ neatsilieka nuo šios evoliucijos ir kuria naujas vizijas bei strategijas, kad padėtų klientams pasiekti skaitmeninę ateitį saugiai valdant sudėtingą ir dažnai fragmentuotą daiktų interneto struktūrą. skaityti »

Dirbtinis intelektas vaizduotės spąstuose – jis bus kitoks nei tikimės

Dirbtinis intelektas ne atkeliauja – jis jau čia. Ir nors iki mokslinėje fantastikoje matomo superproto liko dar mažiausiai keli dešimtmečiai, kasdien susiduriame su elementaresnėmis jo formomis. skaityti »

Galimybės, kurias verslui atveria didieji duomenys: pamatyti daugiau, įžvelgti tiksliau

Pirkėjų elgsenos realiuoju laiku stebėjimas. Naršymo internete sekimas. Tai tik nedidelė kasdien verslo renkamų duomenų dalis, toli gražu neatspindinti didžiųjų duomenų aprėpčių ir potencialo. skaityti »

ABC tėveliams: programėlės, kurias reikia įdiegti vaiko išmaniajame

Remiantis „Influence Central“ vykdyto tyrimo duomenimis, 10 metų – tai amžius, kuomet vaikai paprastai gauna savo pirmąjį išmanųjį telefoną. skaityti »

Lietuviai vis dažniau perka internetu

Interneto naudotojų Lietuvoje pirkimo įpročiai rodo, kad pusė elektroninių parduotuvių klientų pinigines internetiniam pirkiniui atveria bent kartą per 3 mėnesius. skaityti »

Kaip pasirinkti monitorių, jei daug laiko praleidžiate prie kompiuterio

Šiais laikais siūloma monitorių įvairovė reiškia, kad beveik kiekvienas gali atrasti tai, ko jam reikia. skaityti »