Už pergalę programišių čempionate – pusė milijono

Publikuota: 2010 m. lapkričio 10 d. trečiadienis

Rusijos informacinio saugumo produktų platintoja bendrovė „Rainbow Security“ informuoja, jog kompanija „Wibu–Systems“ suteikia progą visiems 2010 metų programišių konkurse užsiregistravusiems dalyviams laimėti 450 000 rublių (per 35 tūkst. litų).

Konkursas prasidėjo Kinijoje š. m. spalio 20 dieną ir tęsis iki lapkričio 19 dienos. Pagrindinė čempionato užduotis – taip įsilaužti į taikomąją programą, kuri apsaugota „Wibu–Systems“ sukurta sistema „CodeMeter“, kad ją būtų galima paleisti be atitinkamo aparatinio saugos rakto „CmStick“. Siekiant, kad konkursas kuo labiau atitiktų realias sąlygas, kiekvienas dalyvis gauna prieigą prie aparatinės sistemos, t. y. jam įteikiamas asmeninis aparatinis raktas „CmStick“ ir suteikiama visiška laisvė pasirenkant veikimo metodus.

Paleisdamas taikomąją programą su aparatiniu raktu „CmStick“, konkurso dalyvis turi galimybę bandyti „nulaužti“ bendrą rakto, taikomosios programos ir operacinės sistemos veikimą. Pirmoji užduoties dalis – ataka ir apsaugos įveikimas. Antrasis etapas – apsaugoto papildomo taikomosios programos modulio (jo licencijos aparatiniame rakte nėra) aktyvavimas. Užduoties atlikimas reikalauja tokių pačių metodų, kokius naudoja internete siaučiantys nusikaltėliai, be to, esama keletas sprendimo būdų.

Ruošiantis čempionatui, taikomoji programa apsaugoma sistema „CodeMeter“ ir padalijama į tris dalis: bazinė programa ir du papildomi moduliai. Programa gali būti iššifruota ir panaudota tik su tinkamu aparatiniu raktu „CmStick“. Čempionatas baigsis tuomet, kai nors vienas dalyvis „nulauš“ apsaugotą taikomąją programą nesinaudodamas raktu ir išsiųs pranešimą apie tai bendrovei „Wibu–Systems“ (Šanchajus). Jei to neatsitiks, konkursas baigsis lapkričio 19 dieną.

Zu Chaijan, „Wibu–Systems“ vietinio pardavimo vadovas, teigia: „Nusprendėme, jog intelektinės nuosavybės apsauga Kinijoje tampa vis svarbesnė tiek tarptautiniams užsakovams, tiek vietiniams gamintojams. 2010 metų programišių čempionato organizavimas padės įrodyti aukščiausią sistemos „CodeMeter“ apsaugos lygį bei dar labiau pasitikėti „Wibu–Systems“ produktais. Pats aš beatodairiškai tikiu mūsų įmonės kuriamais produktais ir tikiuosi, jog čempionatas tai įrodys.“

Kompanijos „Wibu–Systems“ sukurtą apsaugos sistemą „CodeMeter“ sudaro aparatinis sprendimas, paremtas apsaugos aktyvavimu, ir licencijavimo sistema, kurią naudoja viso pasaulio gamintojai.

 

Šaltinis: xakep.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kam dažniausiai žmonės naudoja išmaniuosius telefonus?

Šiuo metu pasaulyje yra 2,32 milijardai išmaniųjų telefonų vartotojų, o iki 2020-ųjų šis skaičius paaugs dar iki 500 milijonų. skaityti »

Per 2017 m. III ketv. Lietuvoje įregistruotas 13 281 incidentas kibernetinėje erdvėje (3)

CERT-LT duomenimis, apie penktadalį visų incidentų sudarė kenkimo programinė įranga: virusai (įskaitant išpirkos reikalaujančias kenkimo programas „ransomware“), Trojos arkliai ir pan. skaityti »

Atšalus telefonus sugadiname dažniau: 5 patarimai, kaip išmaniuoju naudotis saugiai

Beveik 60 proc. Lietuvos gyventojų labiausiai jaudinasi dėl mobilaus telefono vagystės, tačiau daug dažniau telefonus iš žmonių atima neatsakingas jų pačių elgesys. skaityti »

Vandeniui atspari išmanioji apyrankė „Samsung Gear Fit2 Pro“ jau Lietuvoje

Naujas įrenginys atitinka 5 atmosferų atsparumo vandeniui standartą, tačiau yra skirtas ne tik plaukiojimui, bet ir kitai fizinei veiklai bei sveiko gyvenimo būdo stebėsenai. skaityti »

„Dell Technologies“ įkūrė Daiktų interneto skyrių

„Dell Technologies“ neatsilieka nuo šios evoliucijos ir kuria naujas vizijas bei strategijas, kad padėtų klientams pasiekti skaitmeninę ateitį saugiai valdant sudėtingą ir dažnai fragmentuotą daiktų interneto struktūrą. skaityti »

Dirbtinis intelektas vaizduotės spąstuose – jis bus kitoks nei tikimės

Dirbtinis intelektas ne atkeliauja – jis jau čia. Ir nors iki mokslinėje fantastikoje matomo superproto liko dar mažiausiai keli dešimtmečiai, kasdien susiduriame su elementaresnėmis jo formomis. skaityti »

Galimybės, kurias verslui atveria didieji duomenys: pamatyti daugiau, įžvelgti tiksliau

Pirkėjų elgsenos realiuoju laiku stebėjimas. Naršymo internete sekimas. Tai tik nedidelė kasdien verslo renkamų duomenų dalis, toli gražu neatspindinti didžiųjų duomenų aprėpčių ir potencialo. skaityti »

ABC tėveliams: programėlės, kurias reikia įdiegti vaiko išmaniajame

Remiantis „Influence Central“ vykdyto tyrimo duomenimis, 10 metų – tai amžius, kuomet vaikai paprastai gauna savo pirmąjį išmanųjį telefoną. skaityti »

Lietuviai vis dažniau perka internetu

Interneto naudotojų Lietuvoje pirkimo įpročiai rodo, kad pusė elektroninių parduotuvių klientų pinigines internetiniam pirkiniui atveria bent kartą per 3 mėnesius. skaityti »

Kaip pasirinkti monitorių, jei daug laiko praleidžiate prie kompiuterio

Šiais laikais siūloma monitorių įvairovė reiškia, kad beveik kiekvienas gali atrasti tai, ko jam reikia. skaityti »