Už sparčiojo interneto diegimą – padėkos 225 kaimiškųjų Lietuvos vietovių seniūnams

Publikuota: 2011 m. gruodžio 12 d. pirmadienis

Susisiekimo ministras Eligijus Masiulis specialaus padėkos renginio metu įteikė padėkas 225 sparčiojo plačiajuosčio interneto tinklo RAIN plėtros projekte dalyvaujančių kaimiškųjų Lietuvos vietovių seniūnams.

„Iki šiol nuveikti darbai su kaupu pateisina mūsų lūkesčius – norime padėkoti seniūnams už visokeriopą pagalbą, sukuriant galimybę internetu naudotis ne tik miestų, bet ir mažesnių miestelių, kaimų gyventojams“, – džiaugėsi ministras E. Masiulis.  

RAIN-2 yra jau užbaigto projekto RAIN-1 tęsinys. RAIN-1 metu sukurta plačiajuosčio interneto ryšio infrastruktūra, jungianti 467 šalies kaimiškąsias seniūnijas su savivaldybėmis, taip pat – su 330 mokymo įstaigų. Šviesolaidis internetas pasiekė daugiau nei 300 tūkst. gyventojų.  

Per 2010–2011 m., įgyvendinant projektą RAIN-2, jau nutiesta daugiau nei 4600 km šviesolaidinių kabelio linijų daugiau nei 300 seniūnijų. Iš viso numatyta nutiesti 4800 km šviesolaidinių kabelinių linijų, kurios pasieks daugiau kaip 770 šalies miestelių ir kaimų.   Lyginant su 2001 m., interneto vartotojų skaičius Lietuvoje išaugo 8 kartus. Planuojama, kad besinaudojančiųjų informacinėmis ir ryšių technologijomis skaičius ir toliau didės – iki 2013 m. galimybę naudotis modernaus plačiajuosčio interneto ryšio paslaugomis turės 98 proc. Lietuvos gyventojų.  

„Internetas tapo neatskiriama žmogaus kasdienio gyvenimo dalimi, būtina susisiekimo ir darbo priemone. Pirmaudami Europoje pagal interneto ryšio kokybę didžiuosiuose šalies miestuose, džiaugiamės, turėdami galimybę tokias pat sąlygas moderniosiomis technologijomis naudotis visiems Lietuvos gyventojams“, – pabrėžė susisiekimo ministras.  

RAIN-2 projektą planuojama pilnai įgyvendinti iki 2013 m. kovo mėnesio. Sparčiojo interneto tinklo plėtros RAIN-2 projektas finansuojamas iš 2007–2013 m. Europos Sąjungos struktūrinės paramos ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšų, jo vertė – apie 173 mln. Lt.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

„Microsoft“ įsigijo bendrovę „Intentional Software“

„Microsoft“ įsigijo bendrovę „Intentional Software“, kurios įkūrėjas Charles Simonyi kadaise pats dirbo „Microsoft“. skaityti »

Svarstyklės praneš apie pavojų gyvybei

Įsivaizduokite – atsistojate ryte ant svarstyklių, o jos ne tik parodo, kiek pakito jūsų svoris nuo tada, kai svėrėtės paskutinį kartą, bet ir atsiunčia įspėjamąjį signalą: „Užsiregistruokite pas gydytoją“. skaityti »

Išmaniosios technologijos – sveikam ir patogiam senėjimui

Lietuvos sveikatos mokslų universitetas drauge su KTU atlieka tyrimus, kurie įvardins senyvų žmonių galimybes savarankiškai gyventi savo namuose ir leis sukurti tam reikalingas informacinių ryšių priemones bei technologijas. skaityti »

Išmanusis tvarstis – ne mokslinės fantastikos produktas

Išmaniojo tvarsčio projekto atsiradimui turėjo įtakos rinkos poreikis turėti universalią, efektyvią, įvairioms žaizdoms gydyti skirtą priemonę, kuri būtų nebrangi, plačiai prieinama, tinkama naudoti sudėtingomis sąlygomis. skaityti »

Planšetę „Samsung Galaxy Tab S3” jau galima įsigyti ir Lietuvoje

Lietuvos gyventojai jau gali įsigyti naujausią „Samsung“ planšetę „Galaxy Tab S3“. skaityti »

„Amazon“ vadovas išbandė milžinišką robotą

Būdamas milžiniško roboto viduje J. Bezos valdė roboto rankas savo rankose laikydamas du valdymo pultus. skaityti »

Virtualiosios realybės rinka sparčiai augs

Anot ekspertų, pasaulinė papildytosios realybės ir virtualiosios realybės rinka iki 2020 m. pasieks 66,68 mlrd. dolerių. skaityti »

Ar fizinių parduotuvių laukia mirtis?

Vilniuje vykusioje didžiausioje elektroninės komercijos konferencijoje – atsakymai apie rinkos ateitį skaityti »

R.Dargis: Robotai leis žmonėms būti labiau žmogiškais

Pasaulio miestuose jau gyvena daugiau žmonių nei kaimuose, sparčiai tobulėjančios technologijos keičia ne tik logistikos bei gamybos grandines, bet ir darbuotojus gamyklose. skaityti »