Vėžio diagnozė – išmaniuoju telefonu

Publikuota: 2011 m. kovo 1 d. antradienis

Prie išmaniojo telefono prijungtas prietaisas padeda gydytojams diagnozuoti vėžį. Paprastai laukiant panašių tyrimų rezultatų gali prireikti nervintis ne vieną dieną. Tačiau naujasis prietaisas gali šį laiką sutrumpinti.

Praėjusią savaitę vienos Masačiusetso ligoninės ir Harvardo medicinos mokyklos mokslininkai pristatė prie išmaniojo telefono jungiamą prietaisą, kuris vėžį gali diagnozuoti vos per valandą. Įrenginys ištiria nedidelį žmogaus odos lopinėlį ir netrukus aptinka vėžio ląsteles. Mokslininkai atliko tyrimus su 50 skrandžio vėžiu sergančių pacientų. Jų tyrimas naujuoju prietaisu buvo tikslus 96 proc. – tai kur kas geresni rezultatai, nei galima tikėtis tradicinėje laboratorijoje.

Vienas iš mokslininkų teigia, jog šis prietaisas itin tikslus, nes sumažėja žmogiškosios paklaidos tikimybė. Paprastai laboratorijose gydytojų atliekami tyrimai užtrunka ne vieną dieną, be to, organizme egzistuojančios vėžio ląstelės aptinkamos ne visada. Naujasis prietaisas, anot specialistų, ne tik greitas, bet ir suprogramuotas taip, kad galėtų aptikti pačias vėžio ląstelių užuomazgas.

Beje, kuriant naująjį prietaisą, buvo padarytas atradimas: aptikus pirmines vėžio ląsteles, pastebėta, jog jos ima itin greitai daugintis ir tuomet aptikti jas darosi sunkiau nei šviežiame mėginyje. Taigi, jei mėginys tiriamas ne iš karto, yra didelė tikimybė, jog vėliau jame vėžio nebus aptikta.

Mokslininkų teigimu, naujasis prietaisas ne tik greitas ir tikslus, jis gali padėti aptikti ir kitus baltymus. Šiuo metu mokslininkų grupė bando „išmokyti“ naująjį įrenginį atpažinti tuberkuliozės židinius, o artimiausiu metu imsis naujų tyrimų su vėžio ląstelėmis.

Plačiau – www.technologyreview.com.

 

Šaltinis: parengta pagal technologyreview.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »