Vėžio diagnozė – išmaniuoju telefonu

Publikuota: 2011 m. kovo 1 d. antradienis

Prie išmaniojo telefono prijungtas prietaisas padeda gydytojams diagnozuoti vėžį. Paprastai laukiant panašių tyrimų rezultatų gali prireikti nervintis ne vieną dieną. Tačiau naujasis prietaisas gali šį laiką sutrumpinti.

Praėjusią savaitę vienos Masačiusetso ligoninės ir Harvardo medicinos mokyklos mokslininkai pristatė prie išmaniojo telefono jungiamą prietaisą, kuris vėžį gali diagnozuoti vos per valandą. Įrenginys ištiria nedidelį žmogaus odos lopinėlį ir netrukus aptinka vėžio ląsteles. Mokslininkai atliko tyrimus su 50 skrandžio vėžiu sergančių pacientų. Jų tyrimas naujuoju prietaisu buvo tikslus 96 proc. – tai kur kas geresni rezultatai, nei galima tikėtis tradicinėje laboratorijoje.

Vienas iš mokslininkų teigia, jog šis prietaisas itin tikslus, nes sumažėja žmogiškosios paklaidos tikimybė. Paprastai laboratorijose gydytojų atliekami tyrimai užtrunka ne vieną dieną, be to, organizme egzistuojančios vėžio ląstelės aptinkamos ne visada. Naujasis prietaisas, anot specialistų, ne tik greitas, bet ir suprogramuotas taip, kad galėtų aptikti pačias vėžio ląstelių užuomazgas.

Beje, kuriant naująjį prietaisą, buvo padarytas atradimas: aptikus pirmines vėžio ląsteles, pastebėta, jog jos ima itin greitai daugintis ir tuomet aptikti jas darosi sunkiau nei šviežiame mėginyje. Taigi, jei mėginys tiriamas ne iš karto, yra didelė tikimybė, jog vėliau jame vėžio nebus aptikta.

Mokslininkų teigimu, naujasis prietaisas ne tik greitas ir tikslus, jis gali padėti aptikti ir kitus baltymus. Šiuo metu mokslininkų grupė bando „išmokyti“ naująjį įrenginį atpažinti tuberkuliozės židinius, o artimiausiu metu imsis naujų tyrimų su vėžio ląstelėmis.

Plačiau – www.technologyreview.com.

 

Šaltinis: parengta pagal technologyreview.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Šauniausi vaizdo žaidimai žiemos atostogoms

Šiuolaikiniai žaidimai gali prisidėti prie kasdieniam gyvenimui reikalingų įgūdžių formavimo: atsakomybės jausmo, loginio mąstymo, sprendimų priėmimo, reakcijos, kūrybiškumo ir greitos orientacijos. skaityti »

M. Zuckerbergas sukūrė dirbtinio intelekto sistemą

„Facebook“ vadovas pristatė dirbtinio intelekto sistemą, padedančią tvarkytis namuose. skaityti »

Japonai sužymės senjorus QR kodu

Japonijos kompanija „Iruma“ sukūrė nemokamą QR kodu pagrįstų žymių sistemą, kuri padės rasti atminties sutrikimais sergančius pasiklydusius žmones. skaityti »

Lietuvių studentų sukurta programėlė kamšys raštingumo spragas?

Šiaulių universiteto studentai trečiakursiai sukūrė mobiliesiems telefonams pritaikytą išmaniąją programėlę „Pažink ABC“. skaityti »

Kiek įmonėms kainuoja netinkamas IT ūkio valdymas?

IT infrastruktūros valdymo procesų optimizavimas suteikia daugybę privalumų – gali sumažinti veiklos sąnaudas ir padidinti bendrą įmonės kibernetinės apsaugos lygį. skaityti »

Tyrimas, kaip tautiečiai renkasi naują telefoną

Pagal kokius kriterijus tautiečiai renkasi naują telefoną? Kokioms techninės savybės svarbiausios? Kiek svarbi įrenginio spalva? skaityti »

Lietuviai žaidimų kūrėjai turi visus įgūdžius sėkmei pasiekti

Pasaulinės žaidimų rinkos augimas stebimas jau ne vienerius metus. Šiuo metu yra apie 2 milijardus žaidėjų ir prognozuojama, kad iki šių metų pabaigos žaidimų rinka atneš daugiau nei 90 milijardų JAV dolerių pajamų. skaityti »

„Dell EMC“ Baltijos šalyse vadovaus Pavol Varga

„Dell EMC“ bendrovės vadovu Šiaurės ir Rytų Europos šalyse buvo paskirtas Pavol Varga. skaityti »

Šiuolaikinė darbo vieta: Y kartai reikia pažangiausių technologijų

Sparčiai tobulėjant technologijoms, keičiasi ir darbuotojų poreikiai – moderniausia įranga aprūpinta darbo vieta šiandien tampa neatsiejamu patrauklaus darbdavio atributu. skaityti »

Įvertinti Vyriausybės planai informacinių technologijų srityje

Lietuvos verslo konfederacija (LVK) palankiai įvertino naujosios Vyriausybės, vadovaujamos Sauliaus Skvernelio, planus orientuotis į aukštųjų technologijų sritį, spartinti mokslo ir technologijų plėtros politiką, kurti naujas inovatyvias technologijas bei skatinti mokslo ir verslo bendradarbiavimą. skaityti »