Vėžio diagnozė – išmaniuoju telefonu

Publikuota: 2011 m. kovo 1 d. antradienis

Prie išmaniojo telefono prijungtas prietaisas padeda gydytojams diagnozuoti vėžį. Paprastai laukiant panašių tyrimų rezultatų gali prireikti nervintis ne vieną dieną. Tačiau naujasis prietaisas gali šį laiką sutrumpinti.

Praėjusią savaitę vienos Masačiusetso ligoninės ir Harvardo medicinos mokyklos mokslininkai pristatė prie išmaniojo telefono jungiamą prietaisą, kuris vėžį gali diagnozuoti vos per valandą. Įrenginys ištiria nedidelį žmogaus odos lopinėlį ir netrukus aptinka vėžio ląsteles. Mokslininkai atliko tyrimus su 50 skrandžio vėžiu sergančių pacientų. Jų tyrimas naujuoju prietaisu buvo tikslus 96 proc. – tai kur kas geresni rezultatai, nei galima tikėtis tradicinėje laboratorijoje.

Vienas iš mokslininkų teigia, jog šis prietaisas itin tikslus, nes sumažėja žmogiškosios paklaidos tikimybė. Paprastai laboratorijose gydytojų atliekami tyrimai užtrunka ne vieną dieną, be to, organizme egzistuojančios vėžio ląstelės aptinkamos ne visada. Naujasis prietaisas, anot specialistų, ne tik greitas, bet ir suprogramuotas taip, kad galėtų aptikti pačias vėžio ląstelių užuomazgas.

Beje, kuriant naująjį prietaisą, buvo padarytas atradimas: aptikus pirmines vėžio ląsteles, pastebėta, jog jos ima itin greitai daugintis ir tuomet aptikti jas darosi sunkiau nei šviežiame mėginyje. Taigi, jei mėginys tiriamas ne iš karto, yra didelė tikimybė, jog vėliau jame vėžio nebus aptikta.

Mokslininkų teigimu, naujasis prietaisas ne tik greitas ir tikslus, jis gali padėti aptikti ir kitus baltymus. Šiuo metu mokslininkų grupė bando „išmokyti“ naująjį įrenginį atpažinti tuberkuliozės židinius, o artimiausiu metu imsis naujų tyrimų su vėžio ląstelėmis.

Plačiau – www.technologyreview.com.

 

Šaltinis: parengta pagal technologyreview.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuviai bandys kurti dirbtinį intelektą

Balandį į „AI Camp“ hakatoną Vilniuje susiburs inovatyviausių technologijų kūrėjai, duomenų analitikai, programuotojai, mokslininkai ir inžinieriai. skaityti »

Merginų susidomėjimas technologijomis susilpnėja paauglystės metu

Merginų trūkumas IT rinkoje – problema ne tik pasaulyje, bet ir Lietuvoje. Kaip rodo technologijų bendrovės „Microsoft“ atliktas tyrimas, dauguma merginų susidomi technologijomis nuo 11,5 metų, o sulaukus 15 metų ši sritis joms ima darytis ne tokia įdomi. skaityti »

Kad piniginė neplonėtų: programėlės, padėsiančios sutaupyti

Išmaniosios programėlės gali pagelbėti atidžiau stebėti situaciją parduotuvėse bei savo piniginėje. skaityti »

Dešimtadalis Lietuvos gyventojų rizikuoja gaisru įkraudami telefoną

Nors šiuolaikinės technologijos užtikrina maksimalų ličio jonų baterijų saugumą, tačiau ilgai ar nesaugiai įkraunamos jos gali įkaisti, o maždaug kas dešimtas lietuvis linkęs savo mobilųjį telefoną laikyti ant minkštų baldų ar net lovos, kai prietaisas įjungiamas į elektros tinklą. skaityti »

Žaidimų entuziastų laukia neramus kovas

Užkietėjusiems žaidėjams šių metų kovas – metas, kai teks patuštinti savo kišenes, mat pirmąją pavasario savaitę numatomos net kelių žaidimų premjeros. skaityti »

„Samsung“ pristatė savo naująją planšetę „Galaxy Tab S3“

Barselonoje vykstančioje tarptautinėje mobiliųjų technologijų parodoje „Mobile World Congress”, bendrovė „Samsung” pristatė savo naująją planšetę „Samsung Galaxy Tab S3”. skaityti »

Lietuviai nori vis brangesnių kompiuterių, o planšetes išmaino į didesnius telefonus

2016 m. sumažėjo parduodamų kompiuterių, tačiau jų įsigijimui pirkėjai nusprendžia išleisti vis didesnes vidutines pinigų sumas. skaityti »

Kinijos fabrikas 90 proc. darbuotojų pakeitė robotais

Pakeitus darbuotojus robotais Kinijos bendrovės „Changying Precision Technology“ produktyvumas išaugo 250 proc., o broko atvejų sumažėjo 80 proc. skaityti »

„Apple“ investuoja į biometrijos technologijas

„Apple“ paskelbė įsigijusi Izraelio pradedančiąją įmonę „RealFace“, kurios specializacija – veidų atpažinimo technologijų kūrimas. skaityti »

Žiemos olimpinėse žaidynėse dirbs robotai vertėjai

Kitose žiemos olimpinėse žaidynėse, kurių pradžia numatyta 2018 m. vasario 25 d., pirmą kartą dirbs robotai vertėjai. skaityti »