Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Publikuota: 2017 m. lapkričio 20 d. pirmadienis

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą (Human Development Index).

Analizuojant miestus, buvo atsižvelgiama ir į tai, ar jie įtraukti į Jungtinių Tautų klestinčių miestų sąrašą ir Europos Komisijos Skaitmeninio miesto indeksą. Visi 500 miestų buvo išanalizuoti pagal 19 veiksnių, lemiančių „išmaniojo miesto“ sąvoką. Buvo analizuojamas transportas ir mobilumas mieste, miesto valdymo sistema, stabilumas, ekonomikos inovatyvumas, skaitmenizacija, pragyvenimo lygis ir ekspertų nuomonė.

Tarp analizuojamų veiksnių buvo ir greitojo interneto plėtra, „Wi-Fi“ ir 4G tinklų plėtra, išmaniųjų parkavimo vietų buvimas, miesto ekologiškumas, palanki verslo terpė  ir kt.

„Easypark“ taip pat rėmėsi apie 20000 žurnalistų, rašiusių urbanistikos ir informacinių technologijų  temomis, nuomone.

Miestų TOP 10:

1. Kopenhaga, Danija.
2. Singapūras, Singapūras.
3. Stokholmas, Švedija.
4. Ciurichas, Šveicarija.
5. Bostonas, JAV.
6. Tokijas, Japonija.
7. San Franciskas, JAV.
8. Amsterdamas, Olandija.
9. Ženeva, Šveicarija.
10. Melburnas, Australija.

Įdomu tai, kad šalys kaimynės sąraše užėmė artimas vietas. Beje, Lietuva pirmauja tarp Baltijos šalių:

73. Vilnius, Lietuva.
75. Ryga, Latvija.
76. Talinas, Estija.
77. Maskva, Rusija.
88. Sankt Peterburgas, Rusija.
89. Varšuva, Lenkija. 

 

Šaltinis: Penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kas lemia interneto spartą?

Pastaruoju metu interneto sparta tapo vienu esminių veiksnių, renkantis interneto paslaugų teikėją. Nuotolinis mokymasis, nuotolinis darbas, nuotolinės treniruotės ir kitokia veikla, vykdoma per vaizdo konferencijas, kuriose iš vienų namų vienu metu dalyvauja keli šeimos asmenys,... skaityti »

Kinai kuria naujos kartos superkompiuterį

Kinų mokslininkai pradėjo kurti naujos kartos superkompiuterio prototipą, kuris geba atlikti milijardų milijardus operacijų per sekundę. skaityti »

Keliautojai namuose palieka ne kompiuterius, o jų apsaugą

Tyrimas atskleidė, kad net IT profesionalai tinkamai nepasirūpina savo duomenų apsauga vasaros atostogų metu. skaityti »

Prie televizorių daugiausia laiko praleidžia italai

2015 m. duomenimis, italai vidutiniškai per dieną televizorių žiūri 4 val. ir 40 min. skaityti »

Projektuotojai galės naudotis tik licencijuota programine įranga

Aplinkos ministro š. m. liepos 25 d. įsakymu patikslintas Statybos techninis reglamentas „Statinio projektavimas“. Jis papildytas nuostata, kad statinio projektui rengti privalu naudoti licencijuotą projektavimo programinę įrangą. skaityti »

„Dell“ pristatė 17-os colių nešiojamąjį kompiuterį-transformerį

IT milžinė „Dell“ neseniai pristatė naują „Inspiron“ serijos „2-in-1“ nešiojamų kompiuterių liniją, idealiai tinkamą studentams, pradedantiesiems verslininkams ir šeimoms, ieškančioms priimtino sprendimo, kuris patenkintų kasdienius jų poreikius. skaityti »

Ilgaamžis akumuliatorius veiks net 20 metų

Skelbiama, kad naujas akumuliatoriaus tipas veiks net 20 metų, t. y. 10 kartų ilgiau, nei veikia standartiniai ličio jonų akumuliatoriai. skaityti »

„Dell“ pristatė itin galingų kompiuterių liniją

IT milžinė „Dell“ pristatė naują „Alienware“ nešiojamų kompiuterių liniją – žaidėjams skirti galingieji kompiuteriai dabar dar didesnės spartos bei optimizuoti darbui su virtualiąja realybe (VR). skaityti »

5 patarimai, kaip apsaugoti telefoną nuo virusų

Telefonas – tai tarsi mažas kompiuteris, talpinantis daug asmeninės informacijos, todėl jei norite būti tikri dėl jame esančių duomenų saugumo, rekomenduojama laikytis svarbiausių saugumo taisyklių. skaityti »

Pristatyti naujos kartos serveriai milžiniškiems duomenų kiekiams apdoroti

Šiandien kaip niekada anksčiau jaučiamas didžiulis spaudimas IT rinkai pasiūlyti didelės spartos sistemas, kurios galėtų būti lengvai pritaikomos sparčiai besikeičiančioje verslo aplinkoje. skaityti »

Europos įgūdžių darbotvarkėje – ypatingas dėmesys žmonių skaitmeniniams įgūdžiams gerinti

Europos Sąjunga skatina ugdyti aukščiausios klasės įgūdžius, kurie didintų konkurencingumą, inovacijų kūrimą ir padėtų žmonėms įgyvendinti savo profesinius siekius. skaityti »