Virtualus naktinis klubas realiame pasaulyje parduotas už 635 000 dolerių

Publikuota: 2010 m. lapkričio 24 d. trečiadienis

Nekilnojamo turto verslas realiame pasaulyje gal ir apmiręs, tačiau virtualioje erdvėje sunkumų visiškai nesimato. Holivudo nekilnojamo turto magnatas Jon'as Jacobs'as slapyvardžiu „Neverdie“ internetiniame žaidime „Entropia Universe“ sugebėjo parduoti virtualų naktinį klubą už realią 635 000 dolerių kainą.

Žiniasklaidos šaltiniuose teigiama, kad iš pardavimo gautas lėšas J. Jacobs'as skirs virtualių planetų kūrimo tame pačiame žaidime plėtotei. Remiantis kai kurių ekspertų prognozėmis, ateityje tokio tipo pajamos gali sėkmingai būti panaudotos filmų kūrimui pačiame Holivude finansuoti, taip pat muzikos įrašų ir tradicinės žiniasklaidos sferose.

„Club Neverdie“ yra vienas iš populiariausių virtualių nekilnojamo turto objektų žaidimo „Entropia Universe“ visatoje. Minėtasis žaidimas taip pat yra laikomas pirmuoju virtualiu pasauliu, kuriame buvo įdiegtas realių grynųjų pinigų ekonomikos modelis. Klubo namai yra asteroidas, skriejantis aplink Calypso – pirmąją „Entropia Universe“ planetą. Jacobs'as asteroidą įsigijo 2005 metais už 100 000 dolerių. Pinigus jis gavo iš banko, užstatęs savo namą realiame pasaulyje.

Nuo tada „Club Neverdie“ tapo mėgstama kitų žaidėjų susibūrimo vieta, kurioje jie galėjo apsilankyti naktiniame klube, stadione ir prekybos centre. J. Jacobs'as iš pirkėjų, perkančių virtualias prekes ir paslaugas, kasmet uždirbdavo apie 200 000 dolerių.

Tokio lygio pelnas neabejotinai pateisino klubo įsigijimo kainą. Tiesa, ne visi virtualaus pasaulio objektai yra pelningi. Norint iš jų uždirbti būtina sąlyga yra ta, kad žaidėjai juose pirktų virtualias (realiame pasaulyje neegzistuojančias) prekes už realius pinigus.

J. Jacobs'as klubą „Club Neverdie“ pardavė dalimis, iš kurių didžiausioji dalis atiteko žaidėjui slapyvardžiu John Foma Kalun – jis savo pirkiniui skyrė 335 000 dolerių. Internetinis portalas „Forbes" teigia, jog tai gali būti didžiausias virtualus pirkinys, pagerinęs ankstesnį rekordą. Ankstesnis rekordas priklauso taip pat žaidimo „Entropia Universe“ žaidėjui Erik „Buzz“ Lightyear, kuris virtualią kosminę stotį pavadinimu „The Crystal Palace Space Station“ 2009 metais įsigijo už 330 000 dolerių.

Jacobs'o istorija veikiausiai nėra atsitiktinė – jo tėvas yra finansininkas, tad verslininkas tikrai turėjo iš kur semtis patirties. Realiame gyvenime jis taip pat dirba aktoriumi ir nepriklausomu režisieriumi, o savo ofisą yra įsikūręs žymiame Holivudo „El Capitan Theatre“ pastate. Dabartiniu metu jis užsiėmęs naujos virtualios planetos pavadinimu „Rocktropia“ kūrimu, kurioje žaidėjai galės klausytis gyvai atliekamų virtualių koncertų arba atlikti su muzika susietas žaidimo užduotis. Jacobs'as įsitikinęs, jog virtualūs pasauliai jau netolimoje taps esmine popkultūros tendencija.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kino pramonė ar televizoriai – kas pirmesni?

Besirenkant naują televizorių, geresnei vaizdo kokybei skiriamas bene didžiausias dėmesys, todėl natūralu, kad šiuo metu rinkoje vis dažniau atsigręžiama ir į 4K raišką. skaityti »

Keičiasi įmonių požiūris į gamybos modernizaciją

Naujausia Lietuvos pramonininkų konfederacijos atlikta 150 didžiausių Lietuvos įmonių vadovų apklausa rodo, kad įmonių požiūris į gamybos modernizaciją keičiasi - pramonės įmonės vis dažniau investuoja į moderniąją pramonę. skaityti »

B. Geitsas neleido vaikams naudotis išmaniaisiais telefonais iki 14 metų

Ne vienas technologijų įmonių vadovas riboja išmaniųjų prietaisų naudojimą savo vaikams. skaityti »

Lietuvos įmonės investuoja į inovacijas

Per pastaruosius trejus metus inovacijas Lietuvoje diegė daugiau nei pusė, t.y. 53 proc. įmonių. skaityti »

Kibernetinis saugumas ir dirbtinis intelektas – ateities inovacija?

Ateis tokia diena, kai programuotojai galės perleisti savo darbą pačioms save mokančioms mašinoms, kompiuteriai gebės mokytis, naudotis tomis žiniomis, kurias sukaupė iš daugybės visų mūsų naudojamų įrenginių. skaityti »

Vilniuje bus pristatytas „Tesla Gigafactory“ gamykloje dirbantis robotas

Naujausi robotai niekuo neprimena žmogaus, o ekspertai aiškina, jog ateitis, kurioje jie padaro visus mūsų darbus, yra veikiau tik graži fantazija. skaityti »

Ar verslas pasirengęs dar vienai pramonės revoliucijai?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu, – tai ne ateitis, tai jau šių dienų realybė. Taip teigia ietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis. skaityti »

Lietuva siekia tapti Baltijos regiono informacinių technologijų kompetencijų centru

Lietuva laimėjo galimybę steigti pirmąjį Baltijos regione informacinių ir komunikacijos technologijų kompetencijų centrą. skaityti »

„Dell“ pirmoji rinkoje pakuotėms panaudojo iš vandenynų surinktą plastiką

Amerikiečių IT įmonė „Dell“ surado būdą taršai sumažinti: netrukus rinkoje pasirodys vieni naujausių bei pažangiausių kompiuterių – „XPS 13 2-in-1“, kurių pakuotės pagamintos iš vandenynuose surinkto plastiko. skaityti »

Besirenkantiems planšetę: svarbiausių parametrų ketvertukas

Norintiems nusipirkti iš tiesų gerą planšetę, ekspertai rekomenduoja nepatingėti ir atkreipti dėmesį į svarbiausius parametrus bei savybes. Kokios jos? skaityti »