Viskas, ką turėtumėte žinoti apie telefoną „iPhone SE“

Publikuota: 2016 m. kovo 21 d. pirmadienis

Pirmoji „Apple“ kompanijos prezentacija šiais metais įvyks jau pirmadienį. Prognozuojama, kad pagrindinė kovo 21 dienos renginio naujiena taps naujasis 4 colių „iPhone SE“ išmanusis telefonas. Mobiliųjų įrenginių specialistų nuomone, nors tikslios įrenginio charakteristikos ir išorinis dizainas kol kas lieka paslaptimi, tačiau remiantis nepatvirtintais duomenimis, jau galima spėti, kokios ypatybės atneštų šiam telefonui populiarumą.

Pirmiausia reikėtų pažymėti, kad „iPhone SE“ tikrai nebus sumažinta „iPhone 7“ telefono kopija ir bus skirtas naudotojams, kurių netenkina „iPhone“ įrenginių su 4,7 ir 5,5 colio ekranais matmenys. Tarp kitko, naudojimosi viena ranka požiūriu „Apple“ kompanijos įrenginiai pralaimi „Samsung“ produktams.  

Naudotis viena ranka 4 colių „iPhone SE“ išmaniuoju nebus problema. Tačiau akivaizdu, kad vien ekrano įstrižainės sumažinimo neužteks tam, kad modelis taptų sėkmingas. Kokių galimybių ir funkcijų reikia naujajam „iPhone“ siekiant populiarumo rinkoje?

„Live Photos“ funkcija

„Live Photos“ funkcija tiesiog būtinas „iPhone SE“ atributas. Galimybė kurti taip vadinamas gyvas nuotraukas teigiamai įvertino dauguma flagmanų savininkų. Šios funkcijos esmė paprasta: kartu su JPEG formato vaizdu įrašomas MOV formato filmukas, užfiksuojantis pusantros sekundės trukmės įvykius iki ir po nuotraukos. Žiūrėti „Live Photos“ vaizdus praėjus kuriam laikui – tikras malonumas.  

Dar geresnė 12 megapikselių kamera

„iPhone 6s Plus“ savininkai mėgaujasi geriausia „iPhone“ kamera. Daugeliui kameros kokybė – vienas svarbiausių kriterijų renkantis telefono modelį, todėl tokiems naudotojams sprendimas didžiulį flagmaną pakeisti kompaktiškesniu „iPhone SE“ bus priimtinas tik tuo atveju, jei kamera atitiks flagmanų charakteristikas ir galimybes.

„Apple Pay“

4 colių „iPhone 5/5c/5s“ savininkai gali naudotis „Apple Pay“ mokėjimo sistema, tačiau kartu su „Apple Watch“ įrenginiu. Atskirai be išmaniojo laikrodžio šiems telefonų modeliams paslauga neprieinama dėl NFC modulio trūkumo. Labai tikėtina, kad jį turės naujasis „iPhone SE“.

„A9“ procesorius

Realiuose testuose sunku nustatyti „A9“ pranašumus „A8“ atžvilgiu, tačiau perėjimas prie šiuolaikiškesnio procesoriaus atrodo patraukliau jau vien todėl, kad toks įrenginys bus ilgiau palaikomas „Apple“ ir veiks su dauguma būsimų „iOS“ versijų funkcijomis.

Vizualiniai skirtumai

Manoma, kad vizualiai „iPhone SE“ bus panašus į „iPhone 5s“. Skirtumais taps išlenktos kraštinės kaip dabartiniuose flagmanuose. Būtų smagu ant galinės korpuso dalies matyti „SE“ žymą, kaip yra flagmanų modeliuose su „S“ raide.

„3D Touch“

„iPhone 6s“ ir „iPhone 6s Plus“ savininkai greitai sąveikai su skaitmeninėmis programėlėmis aktyviai naudojasi „3D Touch“. Tačiau tai pagrindinė technologija, „parduodanti“ „Apple“ flagmanus, kurie ir išliks tokiais iki šių metų rugsėjo. Būtent todėl jautraus paspaudimams ekrano atsiradimas „iPhone SE“ įrenginyje yra mažai tikėtinas. Tačiau ko gero „3D Touch“ trūkumas netaps katastrofa potencialiems „iPhone SE“ pirkėjams.

Atminties talpa

„iCloud“ ir „Apple Music“ dėka naudotojai gali sutaupyti nemažai įrenginio talpos. Tačiau net ir naudojantis paslaugomis debesyje 16 GB  talpos būtų per mažai. Žinoma, nemažai priklauso ir nuo įrenginio kainos. Jei kaina už 16 ir 64 GB modelius sudarys 450 ir 500 dolerių, „iPhone SE“ galės lengvai pakeisti „iPhone 5s“ ir atrodys tikrai patraukliu variantu didelių „iPhone“ išmaniųjų fone. Svarbiausia, kad modelis su 16 GB atminties talpa netaptų vieninteliu naujos 4 colių modelių serijos siūlomu variantu.

„Apple“ produktų pristatymas įvyks kovo 21 dieną ir bus tiesiogiai transliuojamas oficialiame kompanijos interneto puslapyje. 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Šauniausi vaizdo žaidimai žiemos atostogoms

Šiuolaikiniai žaidimai gali prisidėti prie kasdieniam gyvenimui reikalingų įgūdžių formavimo: atsakomybės jausmo, loginio mąstymo, sprendimų priėmimo, reakcijos, kūrybiškumo ir greitos orientacijos. skaityti »

M. Zuckerbergas sukūrė dirbtinio intelekto sistemą

„Facebook“ vadovas pristatė dirbtinio intelekto sistemą, padedančią tvarkytis namuose. skaityti »

Japonai sužymės senjorus QR kodu

Japonijos kompanija „Iruma“ sukūrė nemokamą QR kodu pagrįstų žymių sistemą, kuri padės rasti atminties sutrikimais sergančius pasiklydusius žmones. skaityti »

Lietuvių studentų sukurta programėlė kamšys raštingumo spragas?

Šiaulių universiteto studentai trečiakursiai sukūrė mobiliesiems telefonams pritaikytą išmaniąją programėlę „Pažink ABC“. skaityti »

Kiek įmonėms kainuoja netinkamas IT ūkio valdymas?

IT infrastruktūros valdymo procesų optimizavimas suteikia daugybę privalumų – gali sumažinti veiklos sąnaudas ir padidinti bendrą įmonės kibernetinės apsaugos lygį. skaityti »

Tyrimas, kaip tautiečiai renkasi naują telefoną

Pagal kokius kriterijus tautiečiai renkasi naują telefoną? Kokioms techninės savybės svarbiausios? Kiek svarbi įrenginio spalva? skaityti »

Lietuviai žaidimų kūrėjai turi visus įgūdžius sėkmei pasiekti

Pasaulinės žaidimų rinkos augimas stebimas jau ne vienerius metus. Šiuo metu yra apie 2 milijardus žaidėjų ir prognozuojama, kad iki šių metų pabaigos žaidimų rinka atneš daugiau nei 90 milijardų JAV dolerių pajamų. skaityti »

„Dell EMC“ Baltijos šalyse vadovaus Pavol Varga

„Dell EMC“ bendrovės vadovu Šiaurės ir Rytų Europos šalyse buvo paskirtas Pavol Varga. skaityti »

Šiuolaikinė darbo vieta: Y kartai reikia pažangiausių technologijų

Sparčiai tobulėjant technologijoms, keičiasi ir darbuotojų poreikiai – moderniausia įranga aprūpinta darbo vieta šiandien tampa neatsiejamu patrauklaus darbdavio atributu. skaityti »

Įvertinti Vyriausybės planai informacinių technologijų srityje

Lietuvos verslo konfederacija (LVK) palankiai įvertino naujosios Vyriausybės, vadovaujamos Sauliaus Skvernelio, planus orientuotis į aukštųjų technologijų sritį, spartinti mokslo ir technologijų plėtros politiką, kurti naujas inovatyvias technologijas bei skatinti mokslo ir verslo bendradarbiavimą. skaityti »