Viskas, ką turėtumėte žinoti apie telefoną „iPhone SE“

Publikuota: 2016 m. kovo 21 d. pirmadienis

Pirmoji „Apple“ kompanijos prezentacija šiais metais įvyks jau pirmadienį. Prognozuojama, kad pagrindinė kovo 21 dienos renginio naujiena taps naujasis 4 colių „iPhone SE“ išmanusis telefonas. Mobiliųjų įrenginių specialistų nuomone, nors tikslios įrenginio charakteristikos ir išorinis dizainas kol kas lieka paslaptimi, tačiau remiantis nepatvirtintais duomenimis, jau galima spėti, kokios ypatybės atneštų šiam telefonui populiarumą.

Pirmiausia reikėtų pažymėti, kad „iPhone SE“ tikrai nebus sumažinta „iPhone 7“ telefono kopija ir bus skirtas naudotojams, kurių netenkina „iPhone“ įrenginių su 4,7 ir 5,5 colio ekranais matmenys. Tarp kitko, naudojimosi viena ranka požiūriu „Apple“ kompanijos įrenginiai pralaimi „Samsung“ produktams.  

Naudotis viena ranka 4 colių „iPhone SE“ išmaniuoju nebus problema. Tačiau akivaizdu, kad vien ekrano įstrižainės sumažinimo neužteks tam, kad modelis taptų sėkmingas. Kokių galimybių ir funkcijų reikia naujajam „iPhone“ siekiant populiarumo rinkoje?

„Live Photos“ funkcija

„Live Photos“ funkcija tiesiog būtinas „iPhone SE“ atributas. Galimybė kurti taip vadinamas gyvas nuotraukas teigiamai įvertino dauguma flagmanų savininkų. Šios funkcijos esmė paprasta: kartu su JPEG formato vaizdu įrašomas MOV formato filmukas, užfiksuojantis pusantros sekundės trukmės įvykius iki ir po nuotraukos. Žiūrėti „Live Photos“ vaizdus praėjus kuriam laikui – tikras malonumas.  

Dar geresnė 12 megapikselių kamera

„iPhone 6s Plus“ savininkai mėgaujasi geriausia „iPhone“ kamera. Daugeliui kameros kokybė – vienas svarbiausių kriterijų renkantis telefono modelį, todėl tokiems naudotojams sprendimas didžiulį flagmaną pakeisti kompaktiškesniu „iPhone SE“ bus priimtinas tik tuo atveju, jei kamera atitiks flagmanų charakteristikas ir galimybes.

„Apple Pay“

4 colių „iPhone 5/5c/5s“ savininkai gali naudotis „Apple Pay“ mokėjimo sistema, tačiau kartu su „Apple Watch“ įrenginiu. Atskirai be išmaniojo laikrodžio šiems telefonų modeliams paslauga neprieinama dėl NFC modulio trūkumo. Labai tikėtina, kad jį turės naujasis „iPhone SE“.

„A9“ procesorius

Realiuose testuose sunku nustatyti „A9“ pranašumus „A8“ atžvilgiu, tačiau perėjimas prie šiuolaikiškesnio procesoriaus atrodo patraukliau jau vien todėl, kad toks įrenginys bus ilgiau palaikomas „Apple“ ir veiks su dauguma būsimų „iOS“ versijų funkcijomis.

Vizualiniai skirtumai

Manoma, kad vizualiai „iPhone SE“ bus panašus į „iPhone 5s“. Skirtumais taps išlenktos kraštinės kaip dabartiniuose flagmanuose. Būtų smagu ant galinės korpuso dalies matyti „SE“ žymą, kaip yra flagmanų modeliuose su „S“ raide.

„3D Touch“

„iPhone 6s“ ir „iPhone 6s Plus“ savininkai greitai sąveikai su skaitmeninėmis programėlėmis aktyviai naudojasi „3D Touch“. Tačiau tai pagrindinė technologija, „parduodanti“ „Apple“ flagmanus, kurie ir išliks tokiais iki šių metų rugsėjo. Būtent todėl jautraus paspaudimams ekrano atsiradimas „iPhone SE“ įrenginyje yra mažai tikėtinas. Tačiau ko gero „3D Touch“ trūkumas netaps katastrofa potencialiems „iPhone SE“ pirkėjams.

Atminties talpa

„iCloud“ ir „Apple Music“ dėka naudotojai gali sutaupyti nemažai įrenginio talpos. Tačiau net ir naudojantis paslaugomis debesyje 16 GB  talpos būtų per mažai. Žinoma, nemažai priklauso ir nuo įrenginio kainos. Jei kaina už 16 ir 64 GB modelius sudarys 450 ir 500 dolerių, „iPhone SE“ galės lengvai pakeisti „iPhone 5s“ ir atrodys tikrai patraukliu variantu didelių „iPhone“ išmaniųjų fone. Svarbiausia, kad modelis su 16 GB atminties talpa netaptų vieninteliu naujos 4 colių modelių serijos siūlomu variantu.

„Apple“ produktų pristatymas įvyks kovo 21 dieną ir bus tiesiogiai transliuojamas oficialiame kompanijos interneto puslapyje. 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Microsoft“ įsigijo bendrovę „Intentional Software“

„Microsoft“ įsigijo bendrovę „Intentional Software“, kurios įkūrėjas Charles Simonyi kadaise pats dirbo „Microsoft“. skaityti »

Svarstyklės praneš apie pavojų gyvybei

Įsivaizduokite – atsistojate ryte ant svarstyklių, o jos ne tik parodo, kiek pakito jūsų svoris nuo tada, kai svėrėtės paskutinį kartą, bet ir atsiunčia įspėjamąjį signalą: „Užsiregistruokite pas gydytoją“. skaityti »

Išmaniosios technologijos – sveikam ir patogiam senėjimui

Lietuvos sveikatos mokslų universitetas drauge su KTU atlieka tyrimus, kurie įvardins senyvų žmonių galimybes savarankiškai gyventi savo namuose ir leis sukurti tam reikalingas informacinių ryšių priemones bei technologijas. skaityti »

Išmanusis tvarstis – ne mokslinės fantastikos produktas

Išmaniojo tvarsčio projekto atsiradimui turėjo įtakos rinkos poreikis turėti universalią, efektyvią, įvairioms žaizdoms gydyti skirtą priemonę, kuri būtų nebrangi, plačiai prieinama, tinkama naudoti sudėtingomis sąlygomis. skaityti »

Planšetę „Samsung Galaxy Tab S3” jau galima įsigyti ir Lietuvoje

Lietuvos gyventojai jau gali įsigyti naujausią „Samsung“ planšetę „Galaxy Tab S3“. skaityti »

„Amazon“ vadovas išbandė milžinišką robotą

Būdamas milžiniško roboto viduje J. Bezos valdė roboto rankas savo rankose laikydamas du valdymo pultus. skaityti »

Virtualiosios realybės rinka sparčiai augs

Anot ekspertų, pasaulinė papildytosios realybės ir virtualiosios realybės rinka iki 2020 m. pasieks 66,68 mlrd. dolerių. skaityti »

Ar fizinių parduotuvių laukia mirtis?

Vilniuje vykusioje didžiausioje elektroninės komercijos konferencijoje – atsakymai apie rinkos ateitį skaityti »

R.Dargis: Robotai leis žmonėms būti labiau žmogiškais

Pasaulio miestuose jau gyvena daugiau žmonių nei kaimuose, sparčiai tobulėjančios technologijos keičia ne tik logistikos bei gamybos grandines, bet ir darbuotojus gamyklose. skaityti »