Vyksta pasaulinio geriausio mobiliojo turinio konkurso „Pasaulio viršūnių apdovanojimai 2012“ finalininkų atranka

Publikuota: 2012 m. rugsėjo 21 d. penktadienis

Darbą pradėjo pasaulinio mobiliojo turinio konkurso „Pasaulio viršūnių apdovanojimai 2012“ (World Summit Awards, „WSA-mobile“) vertinimo komisija.

Tarptautinė komisija, kurią sudaro 50 ekspertų iš 44 valstybių, vertina nacionalinėse atrankose atrinktus geriausius mobiliojo turinio sprendimus iš viso pasaulio. Šių metų konkurse „Pasaulio viršūnių apdovanojimai 2012“ varžosi 435 nominantai iš 102 pasaulio šalių, savo darbus pristatantys 8 kategorijose: mobilusis verslas ir komercija, mobilioji valdžia ir dalyvavimas, mobilusis mokymasis ir švietimas, mobiliosios pramogos ir gyvenimo būdas, mobilusis turizmas ir kultūra, mobilioji žiniasklaida ir naujienos, mobilioji aplinka ir sveikata bei mobilusis įtraukimas ir įgalinimas.

Tarptautinėje komisijoje dirba ir du Lietuvos atstovai: Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos direktoriaus pavaduotoja Ieva Žilionienė ir interneto sprendimų bendrovės „Gaumina” direktorius Darius Bagdžiūnas.

Tarptautinės ekspertų komisijos darbas vyks iki š. m. rugsėjo 27 d., kai bus išrinkti 40 „WSA-Mobile 2012“ konkurso finalininkų – po 5 kiekvienoje iš 8 kategorijų. O 2013 m. vasario mėn. Abu Dabyje vyksiančio iškilmingo finalinio renginio metu bus išrinkti ir paskelbti 8 „WSA-Mobile“ nugalėtojai.

Primename, kad Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Susisiekimo ministerijos (IVPK) šių metų pradžioje organizavo konkursą „Naujasis knygnešys 2012“, kurio nugalėtojai įgijo teisę dalyvauti konkurso „Pasaulio viršūnių apdovanojimai 2012“ pasaulinėje atrankoje.

Konkurso „Naujasis knygnešys 2012“ nugalėtojų laurai šiais metais atiteko septyniems mobilaus turinio sprendimų kūrėjams: „Interinfo Lietuva“ už sukurtą mobilųjį Lietuvos įmonių katalogą, „Vertex“ – už programėlę „Parkavimas“, „AnomalyStudios“ – už programėlę vaikams „Skaičiukai“, Eglei Urbonavičiūtei už knygą su judančiomis iliustracijomis „Oz Book“, Vilniaus turizmo informacijos centrui ir konferencijų biurui už aplikaciją „Vilnius Tourism“, „Lemon Labs“ – už programėlę „Kelionė 2012“ ir „Informacinių technologijų organizacijai“ – už aplikaciją „Vaistai.lt“. Plačiau apie „Naujojo knygnešio“ konkursą – interneto svetainėje www.naujasisknygnesys.lt.

„Pasaulio viršūnių apdovanojimai“ (WSA) yra globali iniciatyva, siekianti atrinkti ir skleisti geriausius pasaulio elektroninio turinio produktus. Šiame pasauliniame konkurse nuo 2003 m. aktyviai dalyvauja 168 pasaulio šalys.

Išsamesnė informacija apie pasaulinį geriausio mobiliojo turinio konkursą „WSA-Mobile 2012“ – www.wsa-mobile.org.

Šaltinis: ivpk.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Lietuvės sukurta taikomoji programa – geriausių pasaulyje pramoginių programėlių penketuke

Lietuvių Eglės Urbonavičiūtės ir Justo Kregždės sukurta interaktyvi pasaka „OzzBook“ tarptautiniame programėlių mobiliesiems įrenginiams konkurse „WSA-mobile“ pripažinta viena iš nugalėtojų grupėje „Mobiliosios pramogos ir gyvenimo būdas“ bei pateko tarp 40-ies geriausių pasaulio... skaityti »

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »