Vyksta pasaulinio geriausio mobiliojo turinio konkurso „Pasaulio viršūnių apdovanojimai 2012“ finalininkų atranka

Publikuota: 2012 m. rugsėjo 21 d. penktadienis

Darbą pradėjo pasaulinio mobiliojo turinio konkurso „Pasaulio viršūnių apdovanojimai 2012“ (World Summit Awards, „WSA-mobile“) vertinimo komisija.

Tarptautinė komisija, kurią sudaro 50 ekspertų iš 44 valstybių, vertina nacionalinėse atrankose atrinktus geriausius mobiliojo turinio sprendimus iš viso pasaulio. Šių metų konkurse „Pasaulio viršūnių apdovanojimai 2012“ varžosi 435 nominantai iš 102 pasaulio šalių, savo darbus pristatantys 8 kategorijose: mobilusis verslas ir komercija, mobilioji valdžia ir dalyvavimas, mobilusis mokymasis ir švietimas, mobiliosios pramogos ir gyvenimo būdas, mobilusis turizmas ir kultūra, mobilioji žiniasklaida ir naujienos, mobilioji aplinka ir sveikata bei mobilusis įtraukimas ir įgalinimas.

Tarptautinėje komisijoje dirba ir du Lietuvos atstovai: Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos direktoriaus pavaduotoja Ieva Žilionienė ir interneto sprendimų bendrovės „Gaumina” direktorius Darius Bagdžiūnas.

Tarptautinės ekspertų komisijos darbas vyks iki š. m. rugsėjo 27 d., kai bus išrinkti 40 „WSA-Mobile 2012“ konkurso finalininkų – po 5 kiekvienoje iš 8 kategorijų. O 2013 m. vasario mėn. Abu Dabyje vyksiančio iškilmingo finalinio renginio metu bus išrinkti ir paskelbti 8 „WSA-Mobile“ nugalėtojai.

Primename, kad Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Susisiekimo ministerijos (IVPK) šių metų pradžioje organizavo konkursą „Naujasis knygnešys 2012“, kurio nugalėtojai įgijo teisę dalyvauti konkurso „Pasaulio viršūnių apdovanojimai 2012“ pasaulinėje atrankoje.

Konkurso „Naujasis knygnešys 2012“ nugalėtojų laurai šiais metais atiteko septyniems mobilaus turinio sprendimų kūrėjams: „Interinfo Lietuva“ už sukurtą mobilųjį Lietuvos įmonių katalogą, „Vertex“ – už programėlę „Parkavimas“, „AnomalyStudios“ – už programėlę vaikams „Skaičiukai“, Eglei Urbonavičiūtei už knygą su judančiomis iliustracijomis „Oz Book“, Vilniaus turizmo informacijos centrui ir konferencijų biurui už aplikaciją „Vilnius Tourism“, „Lemon Labs“ – už programėlę „Kelionė 2012“ ir „Informacinių technologijų organizacijai“ – už aplikaciją „Vaistai.lt“. Plačiau apie „Naujojo knygnešio“ konkursą – interneto svetainėje www.naujasisknygnesys.lt.

„Pasaulio viršūnių apdovanojimai“ (WSA) yra globali iniciatyva, siekianti atrinkti ir skleisti geriausius pasaulio elektroninio turinio produktus. Šiame pasauliniame konkurse nuo 2003 m. aktyviai dalyvauja 168 pasaulio šalys.

Išsamesnė informacija apie pasaulinį geriausio mobiliojo turinio konkursą „WSA-Mobile 2012“ – www.wsa-mobile.org.

Šaltinis: ivpk.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Lietuvės sukurta taikomoji programa – geriausių pasaulyje pramoginių programėlių penketuke

Lietuvių Eglės Urbonavičiūtės ir Justo Kregždės sukurta interaktyvi pasaka „OzzBook“ tarptautiniame programėlių mobiliesiems įrenginiams konkurse „WSA-mobile“ pripažinta viena iš nugalėtojų grupėje „Mobiliosios pramogos ir gyvenimo būdas“ bei pateko tarp 40-ies geriausių pasaulio... skaityti »

Kino pramonė ar televizoriai – kas pirmesni?

Besirenkant naują televizorių, geresnei vaizdo kokybei skiriamas bene didžiausias dėmesys, todėl natūralu, kad šiuo metu rinkoje vis dažniau atsigręžiama ir į 4K raišką. skaityti »

Keičiasi įmonių požiūris į gamybos modernizaciją

Naujausia Lietuvos pramonininkų konfederacijos atlikta 150 didžiausių Lietuvos įmonių vadovų apklausa rodo, kad įmonių požiūris į gamybos modernizaciją keičiasi - pramonės įmonės vis dažniau investuoja į moderniąją pramonę. skaityti »

B. Geitsas neleido vaikams naudotis išmaniaisiais telefonais iki 14 metų

Ne vienas technologijų įmonių vadovas riboja išmaniųjų prietaisų naudojimą savo vaikams. skaityti »

Lietuvos įmonės investuoja į inovacijas

Per pastaruosius trejus metus inovacijas Lietuvoje diegė daugiau nei pusė, t.y. 53 proc. įmonių. skaityti »

Kibernetinis saugumas ir dirbtinis intelektas – ateities inovacija?

Ateis tokia diena, kai programuotojai galės perleisti savo darbą pačioms save mokančioms mašinoms, kompiuteriai gebės mokytis, naudotis tomis žiniomis, kurias sukaupė iš daugybės visų mūsų naudojamų įrenginių. skaityti »

Vilniuje bus pristatytas „Tesla Gigafactory“ gamykloje dirbantis robotas

Naujausi robotai niekuo neprimena žmogaus, o ekspertai aiškina, jog ateitis, kurioje jie padaro visus mūsų darbus, yra veikiau tik graži fantazija. skaityti »

Ar verslas pasirengęs dar vienai pramonės revoliucijai?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu, – tai ne ateitis, tai jau šių dienų realybė. Taip teigia ietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis. skaityti »

Lietuva siekia tapti Baltijos regiono informacinių technologijų kompetencijų centru

Lietuva laimėjo galimybę steigti pirmąjį Baltijos regione informacinių ir komunikacijos technologijų kompetencijų centrą. skaityti »

„Dell“ pirmoji rinkoje pakuotėms panaudojo iš vandenynų surinktą plastiką

Amerikiečių IT įmonė „Dell“ surado būdą taršai sumažinti: netrukus rinkoje pasirodys vieni naujausių bei pažangiausių kompiuterių – „XPS 13 2-in-1“, kurių pakuotės pagamintos iš vandenynuose surinkto plastiko. skaityti »

Besirenkantiems planšetę: svarbiausių parametrų ketvertukas

Norintiems nusipirkti iš tiesų gerą planšetę, ekspertai rekomenduoja nepatingėti ir atkreipti dėmesį į svarbiausius parametrus bei savybes. Kokios jos? skaityti »