Vyriausybė pritarė siūlymams duoti įgaliojimus elektroniniu būdu

Publikuota: 2012 m. spalio 10 d. trečiadienis

Šiandien Vyriausybės posėdyje pritarta teisingumo ministro Remigijaus Šimašiaus siūlymui sudaryti galimybes įgaliojimus duoti elektroniniu būdu. Tai užtikrins didesnį saugumą, pagreitins, atpigins ir supaprastins įgaliojimų suteikimo tvarką. Kartu atkris poreikis kai kuriais atvejais reikalauti įgaliojimų patvirtinimo.

Pagal pasiūlytas Civilinio kodekso pataisas elektroniniu būdu fiziniai asmenys galės duoti įgaliojimus gauti korespondencijai, darbo užmokesčiui, pensijoms, pašalpoms, stipendijoms ar viešosioms ir administracinėms paslaugoms. Tokius įgaliojimus šiuo metu turi patvirtinti arba notaras, arba organizacija, kurioje fizinis asmuo dirba ar mokosi, taip pat daugiabučių namų savininkų bendrijos pirmininkai, seniūnai,  jūrų laivų kapitonai.

Galimybe duoti įgaliojimus elektroniniu būdu bus galima  pasinaudoti ir visais kitais atvejais, kai įstatyme nėra įtvirtintas privalomas notarinis ar jam prilygintas įgaliojimų patvirtinimas.

Numatyta, kad elektroniniu būdu įgaliojimai galės būti duodami juos įregistruojant Notariškai patvirtintų įgaliojimų registre. Įgaliotojas, naudodamasis elektroninėmis asmens identifikavimo priemonėmis ir prisijungęs prie tam tikros interneto programos,  galės užpildyti jau parengtus įgaliojimų šablonus ir juos užregistruoti, o jo duomenų teisingumas bus tikrinamas automatiškai.

Notariškai patvirtintų įgaliojimų registre, kurį tvarko Teisingumo ministerijos pavaldume esanti Centrinė hipotekos įstaiga,  nuo 2011 m. sausio 1 d. registruojami visi notaro patvirtinti įgaliojimai.  Įgaliojimų registravimas užtikrina įgaliojimų tvarkymo saugumą ir patikimumą, leidžia įsitikinti, ar įgaliojimas nėra panaikintas,  atsisakyti reikalavimo pateikti popierinį įgaliojimą veiksmų atlikimo vietoje.

Teisingumo ministro nuomone, šis registras gali ir turi būti panaudotas užtikrinant ne tik notariškai patvirtintų įgaliojimų saugų naudojimą.

Teisingumo ministro pasiūlytos naujovės taupys ne tik žmonių laiką, bet ir pinigus. Norintys įgaliojimus patvirtinti notariškai šiuo metu už įgaliojimo patvirtinimą notarui turi susimokėti 20–50 Lt, išskyrus atvejus, kai mokama 10 Lt įgaliojimą duodant  sutuoktiniui, tėvams, vaikams. Be to, už patvirtinto įgaliojimo duomenų perdavimą Registrui notaras iš asmens dar paima 10–30 Lt atlyginimą.

Už notariškai patvirtintų įgaliojimų registravimą Registre šiuo metu mokamas 6 Lt mokestis, kuris neturėtų keistis ir įdiegus galimybę duoti įgaliojimus savarankiškai.

Per 2011 metus Lietuvoje notarai patvirtino daugiau kaip 87 tūkstančių įvairių įgaliojimų. Už šias paslaugas jiems buvo sumokėta daugiau nei 3,5 milijono litų.

Šios Civilinio kodekso pataisos bus perduotos Seimui svarstyti.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

PPO pasiekus susitarimą, pagerės sąlygos Lietuvai prekiauti IT produktais

Lietuvoje gaminamų informacinių technologijų produktų eksporto sąlygos turėtų pagerėti 54-ioms Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) valstybėms sutarus dėl Informacinių technologijų susitarimo (ITS) atnaujinimo. skaityti »

Nacionalinė biblioteka siūlo skaitytojams net 1000 naujų elektroninių leidinių

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka įgyvendinamo projekto „Elektroninių leidinių pateikimo skaitytojui ir intelektualios elektroninių išteklių paieškos bibliotekų kataloguose įgyvendinimas“ metu internetinėje svetainėje www.ibiblioteka.lt visuomenei pateikia net 1000 laisvai prieinamų elektorinių leidinių. skaityti »

„Cisco Systems Inc.“ pradėjo vadovauti Č. Robbinsas

Liepos 27 d. Čakas Robbinsas pradėjo oficialiai eiti amerikiečių bendrovės „Cisco Systems Inc.“ generalinio direktoriaus pareigas. Prieš tai 20 metų įmonei vadovavo Džonas Čembersas. skaityti »

Nuo trukdžių iki šnipinėjimo. Ką turime žinoti apie kibernetinį saugumą?

Kibernetinis saugumas šiandien vis dar išlieka nemenka problema ir iššūkis didžiajai daliai įmonių ar institucijų. Kai imta rimtai vertinti kibernetinio saugumo grėsmes, pradėjo rastis iniciatyvų kurti įvairias tarybas, centrus, susibūrimus, kuriuose kalbama, kokie turėtų būti pirmieji žingsniai gerinant kibernetinį saugumą Lietuvoje. skaityti »

Naujasis „HTC Desire 626” – pažangus išmanusis už prieinamą kainą

Pasaulinė mobiliųjų inovacijų ir dizaino lyderė kompanija HTC pristatė naują išmanųjį telefoną „HTC Desire 626“. skaityti »

Atostogų metu populiarėja saulės krovikliai

Užsienyje vis labiau populiarėja saulės baterijų krovikliai. Jie naudojami kompiuteriams, planšetėms, mobiliesiems telefonams, grotuvams ir net elektrinėms cigaretėms įkrauti. skaityti »

„Samsung“ pristatė „Galaxy Tab S2“ – ploniausią ir lengviausią rinkoje planšetinį kompiuterį

„Samsung Electronics Co., Ltd.“ pristatė „Galaxy Tab S2“, rinkoje ploniausius ir lengviausius 9.7 ir 8.0 colio planšetinius kompiuterius su metalo korpusu. skaityti »

„iPhone 6s“ klastotė pasirodė anksčiau nei originalas

Šiuolaikinės technologijos jau pasiekė tokią ribą, kad klastočių gamintojai savo produktus išleidžia anksčiau už „Apple“. skaityti »

Naujasis „HTC One M9+“ – didesnis ir pažangesnis

Bendrovė HTC pristato naują išmanųjį telefoną „HTC One M9+“. skaityti »

Pasirodė galutinė „Office 2016“ versija „Mac“ kompiuteriams

Bendrovė „Microsoft“ paskelbė, kad pasirodė galutinė „Office 2016“ versija skirta „Mac“ kompiuteriams. Ji prieinama 139 pasaulio šalyse ir palaiko 16 kalbų. skaityti »