Žaidimų konsolės siekia naujo statuso

Publikuota: 2014 m. sausio 30 d. ketvirtadienis

Prieš dešimtį metų daugelis kompiuterinius žaidimus kritikavo dėl jų neigiamos įtakos laikysenai, socialinės izoliacijos ar net  sukeliamos drepresijos. Šiandien naujosios kartos konsolė  nebėra tik žaidimų kompiuteris, prijungtas prie televizoriaus, bet išsikovoja virtualaus sporto trenerio ir šeimos „laisvalaikio centro“ statusą. „Neseniai pristatytas „Xbox One“savo savybėmis gali patenkinti visus pramoginius namų poreikius: nuo televizijos, kino ir muzikos iki naujos kartos žaidimų ar modernių, judesiu valdomų pramogų ir sportinių rungčių“,  -  sako el. parduotuvės „Technorama" vadovas Algirdas Daniela.

Privalumų atranda ir švietimo įstaigos

Vieni pirmųjų konsolių pritaikymo mažiau įprastose erdvėse ėmėsi Lietuvos Sveikatos Mokslų Universitetinės mokyklos pedagogai. Pertraukų metu  į žaidimus su „Xbox“ konsole įsitraukia šios mokyklos moksleiviai. „Vaikams  reikia užsiėmimų, todėl siekiame, kad pertraukos ar tiesiog popamokinė veikla, kol laukiama tėvų ar kitų užsiėmimų, būtų išnaudojama įdomiai ir aktyviai. Rūpinamės, kad žaidimai būtų lavinantys, ugdantys kūrybiškumą bei skatinantys  judėti – tik tokiu atveju pasiekiama teigiama žaidimų nauda“, – pasakojo mokyklos direktorius Arūnas Bučnys.

Žaidimų konsolės šviečiamojo pabūdžio institucijose nėra nauja praktika. Švietimo sistema pirmaujančiose  Skandinavijos valstybėse  rengiami privalomi kompiuterinių žaidimų užsiėmimai kaip ir matematika, lietuvių kalba ar chemija. „Viktoro Rydbergo mokykloje, Švedijoje,  13 metų moksleiviai specialiose pamokose žaidžia kompiuterinį žaidimą „Minecraft“ . Tokiu būdu vaikai mokomi ne kalti plaktuku ar siūti, bet mokosi naudotis programine įranga projektuoti kvartalus ir statyti namus“, – apie naujų technologijų pritaikymą švietime pasakojo LSMU mokyklos direktorius.

Žaidimai neišnaudoja visų galimybių

2013 metų pavasarį pristatyta naujoji „Microsoft“ konsolė  „Xbox One“ sukėlė tikrą kontraversijų audrą. Buvo skelbiama, kad konsolė neveiks be nuolatinio interneto ryšio, negalėsime keisti ir naudoti „dėvėtų“ žaidimų, kad nuolat įjungta „Kinect“ stebės žaidėjus, o korporacija vėliau panaudos sukauptą informaciją reklamos tikslams. Visi šie trūkumai išties egzistavo, tačiau per ypatingai trumpą laiką „Microsoft“ kompanija patobulino savo netikusius sprendimus. Praėjusių metų pabaigoje lentynas pasiekęs įrenginys patenkina net išrankiausių  žaidėjų poreikius.

Technologijos pirmyn juda tokiu greičiu, kad sunku nusakyti, kokio lygio pramogos ir galimybės bus sukuriamos vartotojams. „Kas galėjo pagalvoti, kad žaidimų konsolės priedas „Kinect“ sėkmingai bus integruotas į mediciną ir pasitarnaus sudėtingų operacijų procese. Galbūt ateityje žaidimų konsolės atvers naują elektroninės komercijos puslapį. Pirkėjas galės apžiūrėti  prekę tarsi realybėje ir vienu rankos mostelėjimu įsidėti ją į krepšelį“, – ateities technologijas prognozuoja „Technoramos“ el. parduotuvės vadovas A. Daniela.

„Microsoft“ tvirtina, kad  naujasis „Xbox One“  gali kur kas daugiau nei šiuo metu siūlo žaidimų kūrėjai - atkurti ateities standartu vadinamus 4K vaizdus. Tiesa, tokių žaidimų kol kas nėra, o ir senų žaidimų konsolė negalės atkurti.  Šiuo metu išleisti žaidimai pilnai patenkina skirtingų žanrų mėgėjų poreikius. Kaip ir buvo galima tikėtis, naujoji konsolė suderinama su išmaniaisiais įrenginiais. Pavyzdžiui, išmanusis telefonas gali tarnauti kaip antras ekranas ar papildomas žaidimų pultas.

Aktyvūs žaidimai vietoje sporto salės

Mėgstantiems aktyvią veiklą, žaidimo priedėlis „Kinect“ gali puikiai atstoti sporto salę. Jei namuose sunku prisiversti atlikti pratimus, siūloma tai daryti įsijungus „Fitness“ programą. Tuo tarpu su šeima smagiai praleisti popietę ir pakonkuruoti rekomenduojama „Kinect Sports Rival“ rungtyje. Žaidimo metu naujasis priedėlis gali efektyviai sekti 6 žaidėjų judesius, atpažinti jų gestų komandas, apdoroti balso komandas ir netgi sekti širdies ritmą. Kas gali būti smagiau, kaip kartu su šeima atsipalaiduoti ir pasimankštinti sportinėse rungtyse?

LSMU mokyklos vadovo pasakojimu, pertraukų metu žaidimo konsolė mokinius įtraukia į aktyvią veiklą ir tuo pačiu sukoncentruoja dėmesį. „Moksleiviai pertraukų metu dažniausiai žaidžia su sportu susijusius žaidimus: tenisą, fotbolą, lengvąją atletiką bei kitus strategiją ir reakciją lavinančius žaidimus. Tai daug geresnis laisvalaikio užimtumas nei bėgiojimas koridoriuose, vaikčiojimas po gatves pertraukų metu  ar kita primityvi veikla,“  - sako A. Bučnys. Žinoma, aktyvius sportinius žaidimus vaikai atlieka neatsiejamos „ Xbox“ sąsajos „Kinect“ pagalba.  Priedėlis jau keletą metų naudojamas reabilitacinėse klinikose, kur po sunkių traumų vaikai ir saugusieji įtraukiami į malonias mankšteles.

Kur kas didesnes galimybes atvers patobulintas „Kinect“ kartu su „Xbox One“ konsole. „Naujasis „Kinect“ tiksliau seka žmogaus judesius ir gan gerai suvokia balso komandas. Priedėlis gali visiškai pakeisti pultelį ne tik žaidimuose, bet ir valdant konsolę“, – apie naujuosius patobulinimus pasakoja A. Daniela.

Ar žaidimų konsolė bus tikrai naudinga ir lavinanti, priklauso nuo teisingo žaidimų pasirinkimo.  Daugybė žaidimų yra tebekuriami ir pasirodys per šiuos metus. Kita vertus, žaidimas netūrėtų tapti kasdienybe, o linksmu laisvalaikio praleidimo būsu su šeima, draugais ar net bendraklasiais.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Laukiama žinios apie „PlayStation 4“ pasirodymą

„Sony“ paskelbus, kad vasario 20 d. Niujorke vyksiančiame renginyje bus kalbama apie vadinamąją konsolę „PlayStation 4“, vėl pasklido gandai apie naują šios įmonės žaidimų platformą. skaityti »

Kas laimės: lietuviškos technologijų baimės ar mašinos, atstojančios Dievą?

Kaip keičiantis technologijoms keičiasi pasaulis aplinkui? Apie tai kalbamės su informacinių technologijų ekspertu Arnoldu Lukošiumi. skaityti »

Kaip pradėti kurti „tech“ karjerą?

Darbo rinkos prognozės, vertinant 10–15 metų į priekį, didžiuliu greičiu ir toliau įtvirtina vieną svarbią kryptį – technologijas. skaityti »

Išmanieji telefonai: vyresniesiems – susisiekti, jaunimui – išsiskirti iš minios

Vienas labiausiai pastebimų „tūkstantmečio“ vaikų išskirtinumų – aktyvus naudojimasis išmaniosiomis technologijomis. O šias technologijas kuriančioms kompanijoms tai – ir iššūkis, ir galimybė. skaityti »

Vaikų laisvalaikis internete – leisti ar drausti?

Internetinės svetainės, socialiniai tinklai ir kompiuteriniai žaidimai neretai kelią susirūpinimą ne vienam savo atžalą saugančiam tėvui. skaityti »

Sukurtas atminties lustas padės greičiau apdoroti informaciją

Kalifornijos technologijos instituto tyrėjai sukūrė lustą, padėsiantį greičiau apdoroti informaciją mažesniuose įrenginiuose. skaityti »

„Samsung“ pristatė itin greitą ir patikimą nešiojamą diską „SSD T5“

Įrenginys turi naujausią 64 sluoksnių „V-NAND“ technologiją, todėl pasižymi vienu didžiausių rinkoje įrašymo greičiu, duomenų užšifravimu bei yra kompaktiško, bet patvaraus dizaino. skaityti »

Pirmasis telefonas vaikui: į ką atkreipti dėmesį perkant?

Rugsėjis tėveliams ir jų atžaloms, pradedančioms eiti į mokyklą, atneša nemažai iššūkių. Kai kuriems jų tenka pasirūpinti ne tik būtinais mokykliniais reikmenimis, tačiau ir tokiais pirkiniais kaip išmanusis telefonas. skaityti »

„IFA 2017“ parodoje – „Samsung“ produktai, keičiantys žmogaus kasdienybę

Šiuo metu Berlyne vykstančioje technologijų parodoje „IFA 2017“ „Samsung“ pristatė produktus, kurie, anot kompanijos atstovų, netolimoje ateityje pakeis mūsų kasdienybę. skaityti »

„Fitbit“ pristatė išmanųjų laikrodį „Ionic“

Fizinio aktyvumo apyrankių ir laikrodžių gamintoja „Fitbit“ šią savaitę pristatė ilgai lauktą produktą – išmanųjį laikrodį sportuojantiems „Fitbit Ionic“. skaityti »

Kaip išsirinkti planšetinį kompiuterį mokiniui?

Labai didelis planšetinių kompiuterių mobilumas suderintas su aukšto lygio funkcionalumu ir mažesnėmis nei nešiojamų kompiuterių kainomis lemia, kad ruošiantis mokyklai tikrai verta pagalvoti būtent apie šio įrenginio įsigijimą. skaityti »