12 viešųjų ryšių agentūrų įsipareigojo nekomentuoti internete anonimiškai

Publikuota: 2014 m. rugsėjo 18 d. ketvirtadienis

Ryšių su visuomene agentūrų asociacijai priklausančios bendrovės paskelbė, kad interneto portaluose nekomentuos anonimiškai apie klientus, konkurentus, jų prekes ir paslaugas.

Tokį įsipareigojimą numatantį susitarimą ketvirtadienį pasirašiusios agentūros nurodo neteiksiančios anoniminių komentarų rengimo paslaugos ir per trečiuosius asmenis.

Ryšių su visuomene asociacijos (RSVA) tarybos pirmininkas Kęstutis Gečas sako, kad šis susitarimas yra prevencinis – esą ir iki šiol asociacijos nariai tokių paslaugų neteikė, tačiau agentūros yra sulaukusios užklausų tą daryti.

„Mes manome, kad anoniminiai komentarai iš esmės yra labai žalingas dalykas, nes tai yra bandymas manipuliuoti viešąja nuomone ir tai neprisideda prie mūsų rinkos etiškumo, skaidrumo“, – spaudos konferencijoje teigė jis.

Prie susitarimo jungtis kitas viešųjų agentūras kviečianti asociacija sako, kad kartu tikisi ugdyti ir klientus, kad anoniminiais komentarais nėra gerai formuoti reputaciją.

„Tai nėra reikšmingi pinigai, dėl kurių būtų verta rizikuoti savo reputacija. Šioje vietoje aš manau, kad priešingai – yra pliusas to nedaryti (...). Tai yra rinkos branda ir asociacija subrendo iki tokio susitarimo“, – kalbėjo K.Gečas.

RSVA tarybos narė Romualda Stonkutė savo ruožtu pažymėjo, kad susitarimu agentūros apskritai neatsisako komentavimo internete – tą bus galima daryti identifikuojant save.

„Yra tokių atvejų, kad matome, jog neteisingai paskleista informacija arba neteisingai eina kažkoks informacijos srautas per komentarus, tai komentuoti galima, bet jeigu žmogus komentuoja, turi pasirašyti vardu ir pavarde, tą jis turi daryti ne anonimiškai“, – pabrėžė ji.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Šaltinis: BNS
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

4 įdomūs faktai apie artėjančią daiktų interneto revoliuciją

Ekspertai kalba, kad jau netolimoje ateityje daiktų internetas taps masiniu reiškiniu, kuris ženkliai palengvins kiekvieno mūsų kasdienybę. skaityti »

Ar verta registruoti interneto svetainės adresą su lietuviškais rašmenimis?

Balandžio pradžioje jau ketvirtą kartą buvo surengti gražiausio svetainės vardo su lietuviškomis raidėmis, rinkimai. skaityti »

„Microsoft“ Europoje atidarė daiktų interneto laboratoriją

Daiktų interneto laboratorijos orientuotos į klientus, kurie investuoja į daiktų internetą – galimybę sujungti į vieną tinklą visus elektroninius prietaisus, nuo šaldytuvo iki namų robotų. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių apsiperka kiniškose el.parduotuvėse

Europiečiai apsiperka ne tik Vakarų parduotuvėse, bet vis drąsiau gręžiasi į Rytus – į Kiniją, kuri tapo populiariausia Lietuvos, o taip pat ir Europos gyventojų užsieninių apsipirkimų šalimi. skaityti »

Lietuviškumu žavėję domenai su diakritiniais ženklais grimzta į nebūtį

Sukanka lygiai 13 metų, kai .lt domene buvo pradėti registruoti domenų vardai, turintys savitųjų lietuvių kalbos abėcėlės raidžių. skaityti »

Mokslininkai rado alternatyvą „Wi-Fi“ tinklui

Olandijos Eindhoveno universiteto tyrėja pasiūlė kaip alternatyvą „Wi-Fi“ naudoti infraraudonųjų spindulių tinklus. skaityti »

UNESCO ragina sudaryti sąlygas moterims naudotis internetu

Pasaulyje internetas vis dar labiau prieinamas vyrams, nei moterims. skaityti »

Kaip kurti įvaizdį socialiniuose tinkluose

orint kurti įvaizdį, pirmiausia turime sugalvoti, kokie norime atrodyti kitiems – teigia Arvidas Bendorius. skaityti »

Daiktų interneto prognozės 2020-iesiems

Nuo 2017 iki 2021 m. pasaulinė daiktų interneto rinka augs 4 proc. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kokį poveikį mums daro neigiamos žinutės internete

Tai, kaip elgiamės internete su kitais žmonėmis, turi pasekmių ir realiame gyvenime. skaityti »