Aktyviausi komentatoriai interneto erdvėje – jaunuoliai

Publikuota: 2012 m. kovo 30 d. penktadienis

Lietuvos 15-19 metų jaunuoliai šiuo metu ne tik aktyviausiai lanko interneto portalus, socialinius tinklus ir tinklaraščius, bet ir dažniausiai ten reiškia savo nuomonę. Vidutiniškai per dieną internete jaunuoliai praleidžia daugiau nei 3 val., už juos beveik pusvalandžiu daugiau laiko internete praleidžia tik 20-29 metų amžiaus internautai. Svarbiausi jų poreikiai elektroninėje erdvėje yra bendravimas, informacijos paieška ir pramogos. Tai parodė rinkos tyrimų bendrovės TNS LT atliktas specialus interneto vartotojų elgsenos tyrimas.

Didžioji dalis arba 72 proc. 15-19 metų amžiaus Lietuvos jaunuolių teigia komentuojantys ar vertinantys įvairaus pobūdžio turinį elektroninėje erdvėje – žinutes, pranešimus, straipsnius ir pan. Tuo metu tarp visų šalies internautų atitinkamas rodiklis siekia 44 proc. Ypač aktyviai savo nuomonę internete jaunuoliai reiškia rašydami komentarus tinklaraščiuose. Tai kaip dažniausią veiklą internete įvardija 20 proc. 15-19 metų amžiaus grupės atstovų, kuomet šis skaičius tarp visų interneto naudotojų siekia 10 proc. Kiek mažiau jaunuolių rašo komentarus naujienų portaluose – 17 proc., kai tarp visų interneto vartotojų šis rodiklis siekia 14 proc.

„Dabartinių jaunuolių, kurie augo su internetu ir juo naudojasi ilgiau nei vyresni šalies gyventojai, elgsena elektroninėje erdvėje gerokai skiriasi nuo kitų amžiaus grupių. Jie aktyviausiai dalijasi patirtimi, reiškia savo nuomonę, bendrauja ir yra atviriausi naujovėms. Viena vertus, dėl savo amžiaus ir menkos perkamosios galios ši grupė dabar nėra daugelio gamintojų ir reklamos bei komunikacijos specialistų tiesioginis taikinys, kadangi tik 4 proc. jų dirba. Kita vertus, būtent šie vartotojai yra pavyzdys, kaip technologijos bus naudojamos ateityje, todėl jų elgesį internete vertėtų analizuoti jau dabar“, – teigia TNS LT projektų vadovė Inga Bitinaitė.

Absoliuti dauguma 15-19 metų amžiaus interneto vartotojų yra įsitraukę į socialinius tinklus. 90 proc. jų naudojasi socialinių tinklų svetainėmis, o 77 proc. iš jų tai daro kasdien. Tuo metu 58 proc. visų šalies besilankančiųjų socialinių tinklų svetainėse prie jų prisijungia kasdien.

Jaunuoliai socialinių tinklų svetainėse bendrauja aktyviai. 84 proc. šios grupės internautų socialiniuose tinkluose bendrauja su draugais, šeimos nariais, 70 proc. – komentuoja draugų nuotraukas ir žinutes, o 62 proc. – stebi pasikeitimus draugų, pažįstamų profiliuose.

Interneto naudojimas mobiliuose įrenginiuose (planšetiniuose kompiuteriuose, paprastuose ir išmaniuose telefonuose) šioje amžiaus grupėje taip pat didžiausias, palyginus su vyresnio amžiaus atstovais. 42 proc. 15-19 metų amžiaus jaunuolių jungiasi prie interneto mobiliuose įrenginiuose, tuo metu šis rodiklis tarp visų Lietuvos gyventojų siekia 16 proc.

15-19 metų amžiaus grupės atstovai dažniau nei kiti naudojasi interneto pokalbių programomis, lankosi vaizdo įrašų portaluose, klausosi muzikos, patys į internetą kelia įvairų turinį ir vartoja kitas medijas - klausosi radijo ir žiūri televizijos laidas internete.

Internetu naudojasi 98 proc. 15-19 metų amžiaus šalies jaunuolių. Ši amžiaus grupė sudaro 18 proc. visų internautų Lietuvoje.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

4 įdomūs faktai apie artėjančią daiktų interneto revoliuciją

Ekspertai kalba, kad jau netolimoje ateityje daiktų internetas taps masiniu reiškiniu, kuris ženkliai palengvins kiekvieno mūsų kasdienybę. skaityti »

Ar verta registruoti interneto svetainės adresą su lietuviškais rašmenimis?

Balandžio pradžioje jau ketvirtą kartą buvo surengti gražiausio svetainės vardo su lietuviškomis raidėmis, rinkimai. skaityti »

„Microsoft“ Europoje atidarė daiktų interneto laboratoriją

Daiktų interneto laboratorijos orientuotos į klientus, kurie investuoja į daiktų internetą – galimybę sujungti į vieną tinklą visus elektroninius prietaisus, nuo šaldytuvo iki namų robotų. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių apsiperka kiniškose el.parduotuvėse

Europiečiai apsiperka ne tik Vakarų parduotuvėse, bet vis drąsiau gręžiasi į Rytus – į Kiniją, kuri tapo populiariausia Lietuvos, o taip pat ir Europos gyventojų užsieninių apsipirkimų šalimi. skaityti »

Lietuviškumu žavėję domenai su diakritiniais ženklais grimzta į nebūtį

Sukanka lygiai 13 metų, kai .lt domene buvo pradėti registruoti domenų vardai, turintys savitųjų lietuvių kalbos abėcėlės raidžių. skaityti »

Mokslininkai rado alternatyvą „Wi-Fi“ tinklui

Olandijos Eindhoveno universiteto tyrėja pasiūlė kaip alternatyvą „Wi-Fi“ naudoti infraraudonųjų spindulių tinklus. skaityti »

UNESCO ragina sudaryti sąlygas moterims naudotis internetu

Pasaulyje internetas vis dar labiau prieinamas vyrams, nei moterims. skaityti »

Kaip kurti įvaizdį socialiniuose tinkluose

orint kurti įvaizdį, pirmiausia turime sugalvoti, kokie norime atrodyti kitiems – teigia Arvidas Bendorius. skaityti »

Daiktų interneto prognozės 2020-iesiems

Nuo 2017 iki 2021 m. pasaulinė daiktų interneto rinka augs 4 proc. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kokį poveikį mums daro neigiamos žinutės internete

Tai, kaip elgiamės internete su kitais žmonėmis, turi pasekmių ir realiame gyvenime. skaityti »