Aktyviausi komentatoriai interneto erdvėje – jaunuoliai

Publikuota: 2012 m. kovo 30 d. penktadienis

Lietuvos 15-19 metų jaunuoliai šiuo metu ne tik aktyviausiai lanko interneto portalus, socialinius tinklus ir tinklaraščius, bet ir dažniausiai ten reiškia savo nuomonę. Vidutiniškai per dieną internete jaunuoliai praleidžia daugiau nei 3 val., už juos beveik pusvalandžiu daugiau laiko internete praleidžia tik 20-29 metų amžiaus internautai. Svarbiausi jų poreikiai elektroninėje erdvėje yra bendravimas, informacijos paieška ir pramogos. Tai parodė rinkos tyrimų bendrovės TNS LT atliktas specialus interneto vartotojų elgsenos tyrimas.

Didžioji dalis arba 72 proc. 15-19 metų amžiaus Lietuvos jaunuolių teigia komentuojantys ar vertinantys įvairaus pobūdžio turinį elektroninėje erdvėje – žinutes, pranešimus, straipsnius ir pan. Tuo metu tarp visų šalies internautų atitinkamas rodiklis siekia 44 proc. Ypač aktyviai savo nuomonę internete jaunuoliai reiškia rašydami komentarus tinklaraščiuose. Tai kaip dažniausią veiklą internete įvardija 20 proc. 15-19 metų amžiaus grupės atstovų, kuomet šis skaičius tarp visų interneto naudotojų siekia 10 proc. Kiek mažiau jaunuolių rašo komentarus naujienų portaluose – 17 proc., kai tarp visų interneto vartotojų šis rodiklis siekia 14 proc.

„Dabartinių jaunuolių, kurie augo su internetu ir juo naudojasi ilgiau nei vyresni šalies gyventojai, elgsena elektroninėje erdvėje gerokai skiriasi nuo kitų amžiaus grupių. Jie aktyviausiai dalijasi patirtimi, reiškia savo nuomonę, bendrauja ir yra atviriausi naujovėms. Viena vertus, dėl savo amžiaus ir menkos perkamosios galios ši grupė dabar nėra daugelio gamintojų ir reklamos bei komunikacijos specialistų tiesioginis taikinys, kadangi tik 4 proc. jų dirba. Kita vertus, būtent šie vartotojai yra pavyzdys, kaip technologijos bus naudojamos ateityje, todėl jų elgesį internete vertėtų analizuoti jau dabar“, – teigia TNS LT projektų vadovė Inga Bitinaitė.

Absoliuti dauguma 15-19 metų amžiaus interneto vartotojų yra įsitraukę į socialinius tinklus. 90 proc. jų naudojasi socialinių tinklų svetainėmis, o 77 proc. iš jų tai daro kasdien. Tuo metu 58 proc. visų šalies besilankančiųjų socialinių tinklų svetainėse prie jų prisijungia kasdien.

Jaunuoliai socialinių tinklų svetainėse bendrauja aktyviai. 84 proc. šios grupės internautų socialiniuose tinkluose bendrauja su draugais, šeimos nariais, 70 proc. – komentuoja draugų nuotraukas ir žinutes, o 62 proc. – stebi pasikeitimus draugų, pažįstamų profiliuose.

Interneto naudojimas mobiliuose įrenginiuose (planšetiniuose kompiuteriuose, paprastuose ir išmaniuose telefonuose) šioje amžiaus grupėje taip pat didžiausias, palyginus su vyresnio amžiaus atstovais. 42 proc. 15-19 metų amžiaus jaunuolių jungiasi prie interneto mobiliuose įrenginiuose, tuo metu šis rodiklis tarp visų Lietuvos gyventojų siekia 16 proc.

15-19 metų amžiaus grupės atstovai dažniau nei kiti naudojasi interneto pokalbių programomis, lankosi vaizdo įrašų portaluose, klausosi muzikos, patys į internetą kelia įvairų turinį ir vartoja kitas medijas - klausosi radijo ir žiūri televizijos laidas internete.

Internetu naudojasi 98 proc. 15-19 metų amžiaus šalies jaunuolių. Ši amžiaus grupė sudaro 18 proc. visų internautų Lietuvoje.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Žmonės nustemba internetu pasitikrinę savo sveikatos duomenis

Nepaisant to, kad jau nebe pirmus metus žmonės turi galimybę naudotis elektroninėmis paslaugomis ir sužinoti, kiek kainavo jų gydymas, jie vis dar vangiai tuo naudojasi. skaityti »

Medijų filosofas: „Keli tūkstančiai „Facebook“ kontaktų nėra visas pasaulis“

„Netikiu, kad patyčias viešoje erdvėje skatina siekis kelti visuomenės kultūros lygį. Man nuojauta kužda, kad tai daugiau komercinis ar net politinis interesas“, – teigia Nerijus Čepulis, Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto (KTU SHMMF) Filosofijos ir psichologijos katedros vedėjas. skaityti »

„Išmanieji“ lietuviai reguliariai telefone naudojasi 7 programėlėmis

Vidutiniškai savo išmaniajame telefone vienas Lietuvos gyventojas yra įsidiegęs 15 programėlių, o bent kartą per savaitę naudojasi 7 iš jų – parodė rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės TNS LT atliktas tyrimas. skaityti »

VDU – antras Lietuvoje pagal dalyvavimą internete

Paskelbtuose naujausiuose pasaulio aukštųjų mokyklų reitinguose „Webometrics“ Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) išliko tarp pirmųjų pozicijų Lietuvoje. skaityti »

Lenkijoje populiarėja VOD paslaugos

Agentūros MEC duomenimis, net 77 proc. Lenkijos interneto naudotojų žiūri mokamą vaizdo turinį naudodamiesi VOD (angl. Video on demand) paslaugomis. skaityti »

Paskelbti internetu besinaudojančių tėvų ir paauglių nuomonės tyrimo rezultatai

2016 metais gegužės–birželio mėnesiais Švietimo informacinių technologijų centro užsakymu UAB „Spinter tyrimai“ atliko tėvų auginančių 5–18 m. vaikus ir paauglių nuo 14 iki 18 metų viešą reprezentatyvią apklausą. skaityti »

„TreeWiFi“: internetas bus prieinamas tik švarioje aplinkoje

Amsterdame gyvenantis dizaineris Joris Lam sukūrė inkilą primenantį įrenginį, kuris tiekia nemokamą „Wi-Fi“ interneto ryšį, jei aplinkos oras yra neužterštas. skaityti »

2016 m. II ketvirtį RRT gavo 173 pranešimus apie neteisėtą ar žalingą turinį internete

2016 m. II ketvirtį Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) interneto karštąja linija gavo 173 pranešimus apie neteisėtą ar žalingą turinį internete. skaityti »

Daiktų internetas pakeis žmonių įpročius

Prognozuojama, kad ateityje prie interneto bus prijungta vis daugiau automobilių ir namų. skaityti »

Europos Komisija priėmė sprendimą dėl Saugesnio interneto projekto tęsimo Lietuvoje

2016 m. birželio 29 d., Vilnius. Europos Komisija teigiamai įvertino Lietuvos paraišką vykdyti Saugesnio interneto projektą ir pritarė šio projekto tęsimui Lietuvoje. skaityti »