„Apple“ padavė į teismą „Amazon“ dėl prekės ženklo „App Store“

Publikuota: 2011 m. kovo 31 d. ketvirtadienis

JAV kompanija „Apple“ pateikė ieškinį vienai stambiausių pasaulyje mažmeninės internetinės prekybos lyderių „Amazon“ ir pareikalavo kompensacijos už prekės ženklo „App Store“ naudojimą bei nesąžiningą konkurenciją.

„Apple“ pabrėžia, jog pradėjo naudoti savo internetinės parduotuvės pavadinimą „App Store“ dar 2008 metais. Tuo pat metu organizacijai USPTO buvo pateiktas prašymas įregistruoti šį prekės ženklą. Šiuo metu „Apple“ parduotuvėje „Apple Store“ galima įsigyti per 350 tūkst. taikomųjų programų, skirtų kompanijos mobiliesiems įrenginiams – „iPod“, „iPhone“, „iPad“.

„Apple“ atstovų teigimu, „Amazon“ ėmė naudoti „App Store“ prekės ženklą 2011 metų pradžioje įgyvendindama programinės įrangos mobiliesiems įrenginiams kūrėjų projektą, t. y. toje pačioje srityje kaip ir „Apple“. Ieškovas teigia, jog tokie atsakovo veiksmai painioja ne tik pirkėjus, bet ir taikomųjų programų kūrėjus, kurie pradės bendradarbiauti su „Amazon“ dėl neteisėto prekės ženklo naudojimo.

„Apple“ tvirtina tris kartus kreipusis į „Amazon“ bandydama išspręsti konfliktą be teismo įsikišimo, tačiau nesulaukė jokio atsako.

2011 metų sausį, praėjus kelioms dienoms po „Mac App Store“ (internetinė „Apple“ gaminamiems kompiuteriams „Macintosc“ skirtų taikomųjų programų parduotuvė), buvo imtasi peržiūrėti „Microsoft“ skundą dėl „Apple“ prekės ženklo „App Store“ registravimo.

„Microsoft“ pareiškė, kad žodžių junginys „app store“ ir abu šie žodžiai atskirai yra pernelyg bendri prekės ženklui, todėl jų registravimas sukels nemažai konkurencinių problemų panašioms interneto parduotuvėms. Prašyme taip pat teigiama, jog anksčiau jau yra patenkinti panašūs skundai, pavyzdžiui, anuliuota prekės ženklo „The Computer Store“ (liet. kompiuterių parduotuvė) registracija.

Anot 2011 metais pateikto „Apple“ pareiškimo, „Microsoft“ argumentai neįtikinami. „Apple“ reikalauja, kad žodžių junginys „App Store“ daugumai naudotojų asocijuojasi su „Apple“ internetine parduotuve, o ne su taikomąja programa apskritai. Kaip savo teisėtumo įrodymą „Apple“ pateikė per 10 prekės ženklo registracijos pavyzdžių, kuriuose naudojamas žodis „store“, pavyzdžiui, „Paper Store“ (liet. popieriaus parduotuvė).

„Apple“ atidarius parduotuvę „App Store“, kitos kompanijos, kuriančios nuosavas taikomųjų programų parduotuves, kad nekiltų painiavos, sugalvojo joms originalių pavadinimų: „Android Market“ („Google“), „WP7Marketplace“ („Microsoft“), „BlackBerry App World“ (RIM), „Ovi Store“ („Nokia“) ir pan.

Šiuo metu taikomosios programos iš „App Store“ jau buvo įkrautos per 10 mlrd. kartų. Analitinės kompanijos „Forrester Research“ vertinimu. Pasaulinė mobiliesiems prietaisams skirtų taikomųjų programų rinka 2012 metais išaugs daugiau nei 17 kartų ir sieks 38 mlrd. JAV dolerių.

Šaltinis: reuters.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuviai pagal naudojimąsi e. valdžios paslaugomis – 8-oje vietoje ES

Skaitmeninių viešųjų paslaugų srityje Lietuva yra 16 iš 28 ES valstybių, rodo Europos Komisijos kasmet sudaromas Skaitmeninės visuomenės indeksas DESI. skaityti »

„Google“ palankesnė mobiliesiems telefonams

Nuo šiol „Google“ atsižvelgs į tai, kiek interneto svetainė pritaikyta stebėti per planšetinį kompiuterį ir mobilųjį telefoną. skaityti »

Lietuva gali didžiuotis sparčiai plėtojamu ir greitu šviesolaidiniu internetu

Praėjusių metų pabaigoje 39-iose Europos šalyse atliktas tyrimas parodė, kad Lietuva yra nepralenkiama pagal šviesolaidinio interneto plėtrą. 2014 metais šio interneto naudotojų skaičius mūsų valstybėje padidėjo beveik 3 procentiniais punktais ir pasiekė 34,6 proc. skaityti »

Nenori būti įžeistas – pirk domeną .SUCKS

Domeną .SUCKS vienas pirmųjų įsigijo aktorius Kevinas Spacey‘is siekdamas apsaugoti savo vardą. skaityti »

Tėvų atsakomybė už jų nepilnamečių vaikų elgesį internete

Šiais laikais internetas naudojamas ne tik kaip informacijos šaltinis, bet ir darbui ar naujų pažinčių užmezgimui. Vis dėl to būtina kalbėti ir apie pavojų, kurį sukuria ši erdvė. skaityti »

Įvertintos Lietuvos savivaldybių e. demokratijos paslaugos

Įvertinus visų Lietuvos savivaldybių sukurtus e. demokratijos sprendimus paaiškėjo, kad kokybiškiausiai jie įdiegti Šiauliuose, kurių sukurtas priemones, leidžiančias gyventojams elektroniniu būdu dalyvauti sprendimų priėmimo procesuose, ekspertai įvertino 10,4 balo iš 20 galimų. skaityti »

Ar interneto piratai yra baudžiami Lietuvoje?

Internetinis piratavimas yra pripažįstamas nusikaltimu Lietuvoje, už jį numatyta ne tik civilinė, administracinė, bet ir baudžiamoji atsakomybė, už kurią gali būti paskirta net iki dvejų metų laisvės atėmimo bausmė. skaityti »

Per metus elektroniniu būdu sutikimą organų donorystei pasirašė 2 128 žmonės

Galimybė elektroniniu būdu pareikšti savo valią po mirties aukoti organus ir (ar) audinius donorystei mūsų šalyje buvo įteisinta lygiai prieš metus – 2014-ųjų kovo 27-ąją – pasirašytu sveikatos apsaugos ministro įsakymu. Per metus vien elektroniniu būdu sutikimą organų donorystei pasirašė 2128 žmonės. skaityti »

Prasidės elektroninė registracija į sostinės darželius

Savivaldybė primena, kad elektroninė registracija į darželius (planuojantiems vaikus leisti į darželį 2015 metais), prasidės kovo 25 d., trečiadienį, nuo 8 val. ryto. skaityti »

Teismai pristato virtualią teismo posėdžių salę

Kaip vyksta teismo posėdžiai, kas juose dalyvauja, kokias teises bei pareigas turi teismo proceso dalyviai – visa tai galima sužinoti apsilankius virtualioje teismo posėdžių salėje. Į ją patekti galima bet kuriame kompiuteryje, planšetėje ar mobiliajame telefone suvedus adresą: sale.teismai.lt. skaityti »