„Apple“ padavė į teismą „Amazon“ dėl prekės ženklo „App Store“

Publikuota: 2011 m. kovo 31 d. ketvirtadienis

JAV kompanija „Apple“ pateikė ieškinį vienai stambiausių pasaulyje mažmeninės internetinės prekybos lyderių „Amazon“ ir pareikalavo kompensacijos už prekės ženklo „App Store“ naudojimą bei nesąžiningą konkurenciją.

„Apple“ pabrėžia, jog pradėjo naudoti savo internetinės parduotuvės pavadinimą „App Store“ dar 2008 metais. Tuo pat metu organizacijai USPTO buvo pateiktas prašymas įregistruoti šį prekės ženklą. Šiuo metu „Apple“ parduotuvėje „Apple Store“ galima įsigyti per 350 tūkst. taikomųjų programų, skirtų kompanijos mobiliesiems įrenginiams – „iPod“, „iPhone“, „iPad“.

„Apple“ atstovų teigimu, „Amazon“ ėmė naudoti „App Store“ prekės ženklą 2011 metų pradžioje įgyvendindama programinės įrangos mobiliesiems įrenginiams kūrėjų projektą, t. y. toje pačioje srityje kaip ir „Apple“. Ieškovas teigia, jog tokie atsakovo veiksmai painioja ne tik pirkėjus, bet ir taikomųjų programų kūrėjus, kurie pradės bendradarbiauti su „Amazon“ dėl neteisėto prekės ženklo naudojimo.

„Apple“ tvirtina tris kartus kreipusis į „Amazon“ bandydama išspręsti konfliktą be teismo įsikišimo, tačiau nesulaukė jokio atsako.

2011 metų sausį, praėjus kelioms dienoms po „Mac App Store“ (internetinė „Apple“ gaminamiems kompiuteriams „Macintosc“ skirtų taikomųjų programų parduotuvė), buvo imtasi peržiūrėti „Microsoft“ skundą dėl „Apple“ prekės ženklo „App Store“ registravimo.

„Microsoft“ pareiškė, kad žodžių junginys „app store“ ir abu šie žodžiai atskirai yra pernelyg bendri prekės ženklui, todėl jų registravimas sukels nemažai konkurencinių problemų panašioms interneto parduotuvėms. Prašyme taip pat teigiama, jog anksčiau jau yra patenkinti panašūs skundai, pavyzdžiui, anuliuota prekės ženklo „The Computer Store“ (liet. kompiuterių parduotuvė) registracija.

Anot 2011 metais pateikto „Apple“ pareiškimo, „Microsoft“ argumentai neįtikinami. „Apple“ reikalauja, kad žodžių junginys „App Store“ daugumai naudotojų asocijuojasi su „Apple“ internetine parduotuve, o ne su taikomąja programa apskritai. Kaip savo teisėtumo įrodymą „Apple“ pateikė per 10 prekės ženklo registracijos pavyzdžių, kuriuose naudojamas žodis „store“, pavyzdžiui, „Paper Store“ (liet. popieriaus parduotuvė).

„Apple“ atidarius parduotuvę „App Store“, kitos kompanijos, kuriančios nuosavas taikomųjų programų parduotuves, kad nekiltų painiavos, sugalvojo joms originalių pavadinimų: „Android Market“ („Google“), „WP7Marketplace“ („Microsoft“), „BlackBerry App World“ (RIM), „Ovi Store“ („Nokia“) ir pan.

Šiuo metu taikomosios programos iš „App Store“ jau buvo įkrautos per 10 mlrd. kartų. Analitinės kompanijos „Forrester Research“ vertinimu. Pasaulinė mobiliesiems prietaisams skirtų taikomųjų programų rinka 2012 metais išaugs daugiau nei 17 kartų ir sieks 38 mlrd. JAV dolerių.

Šaltinis: reuters.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Vyriausybė pritaria, kad būtų įteisintas balsavimas internetu

„Tokia balsavimo forma ypač aktuali jaunesnio amžiaus žmonėms. Be to, balsuoti internetu daug patogiau būtų Lietuvoje negyvenantiems piliečiams“, – pranešime spaudai teigė premjeras Algirdas Butkevičius. skaityti »

Startuoja interaktyvus VGTU naujienų portalas

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) pristato naują informacijos platformą – VGTU naujienų portalą. skaityti »

Seimo pirmininkės tinklalapyje – asmeninio archyvo nuotraukos ir politikės dienoraštis

Seimo pirmininkė, Darbo partijos vadovė Loreta Graužinienė pristato visuomenei naują tinklalapį www.loretagrauziniene.lt. skaityti »

E. demokratijos plėtrą Lietuvoje labiausiai paskatins didesnis viešumas

Naujausia visuomenės apklausa rodo, kad kol kas e. demokratijos procesuose yra dalyvavę tik apie 10% Lietuvos gyventojų. skaityti »

Ostino oro uoste – modernus belaidis ryšys

Sunku įsivaizduoti šiandienį oro uostą be „Wi-Fi“ ryšio. skaityti »

Pagal JT E. valdžios išplėtojimo indeksą Lietuva – 29-a pasaulyje

Pagal Jungtinių Tautų skaičiuojamą Elektroninės valdžios išplėtojimo indeksą (angl. Electronic Government Development Index, EGDI) Lietuva 2014 metais užėmė 29 vietą pasaulyje iš 193 pasaulio valstybių. skaityti »

Populiariausia Lietuvos institucijų ir gyventojų bendravimo forma internete – e. deklaracijų ir e. prašymų teikimas

Naujausias Lietuvos e. valdžios paslaugų naudojimo tyrimas atskleidė, kad 2014 m. gyventojai kaip niekada aktyviai naudojosi galimybe internetu pildyti ir teikti institucijoms įvairius prašymus ir deklaracijas. skaityti »

2017 metais pusė pasaulio gyventojų naudosis internetu

Per artimiausius trejus metus daugiau nei 50 proc. pasaulio gyventojų naudosis internetu per išmaniuosius telefonus ir planšetinius kompiuterius. skaityti »

JAV ėmė veikti greičiausias pasaulyje interneto tinklas

Kompanija „US Internet“ paleido greičiausią pasaulyje plačiajuostį internetą. Teigiama, kad sistema užtikrina iki 10 Gb/s duomenų perdavimo spartą. skaityti »

Bankrutuojančių asmenų turto pardavimo varžytynės bus vykdomos elektroniniu būdu

Vyriausybė pritarė Ūkio ministerijos parengtam projektui, kuriuo siūloma sudaryti galimybę bankrutuojančios ar bankrutavusios įmonės, fizinio asmens, kuriam iškelta bankroto byla, turtą parduoti elektroniniu būdu. skaityti »