„Apple“ padavė į teismą „Amazon“ dėl prekės ženklo „App Store“

Publikuota: 2011 m. kovo 31 d. ketvirtadienis

JAV kompanija „Apple“ pateikė ieškinį vienai stambiausių pasaulyje mažmeninės internetinės prekybos lyderių „Amazon“ ir pareikalavo kompensacijos už prekės ženklo „App Store“ naudojimą bei nesąžiningą konkurenciją.

„Apple“ pabrėžia, jog pradėjo naudoti savo internetinės parduotuvės pavadinimą „App Store“ dar 2008 metais. Tuo pat metu organizacijai USPTO buvo pateiktas prašymas įregistruoti šį prekės ženklą. Šiuo metu „Apple“ parduotuvėje „Apple Store“ galima įsigyti per 350 tūkst. taikomųjų programų, skirtų kompanijos mobiliesiems įrenginiams – „iPod“, „iPhone“, „iPad“.

„Apple“ atstovų teigimu, „Amazon“ ėmė naudoti „App Store“ prekės ženklą 2011 metų pradžioje įgyvendindama programinės įrangos mobiliesiems įrenginiams kūrėjų projektą, t. y. toje pačioje srityje kaip ir „Apple“. Ieškovas teigia, jog tokie atsakovo veiksmai painioja ne tik pirkėjus, bet ir taikomųjų programų kūrėjus, kurie pradės bendradarbiauti su „Amazon“ dėl neteisėto prekės ženklo naudojimo.

„Apple“ tvirtina tris kartus kreipusis į „Amazon“ bandydama išspręsti konfliktą be teismo įsikišimo, tačiau nesulaukė jokio atsako.

2011 metų sausį, praėjus kelioms dienoms po „Mac App Store“ (internetinė „Apple“ gaminamiems kompiuteriams „Macintosc“ skirtų taikomųjų programų parduotuvė), buvo imtasi peržiūrėti „Microsoft“ skundą dėl „Apple“ prekės ženklo „App Store“ registravimo.

„Microsoft“ pareiškė, kad žodžių junginys „app store“ ir abu šie žodžiai atskirai yra pernelyg bendri prekės ženklui, todėl jų registravimas sukels nemažai konkurencinių problemų panašioms interneto parduotuvėms. Prašyme taip pat teigiama, jog anksčiau jau yra patenkinti panašūs skundai, pavyzdžiui, anuliuota prekės ženklo „The Computer Store“ (liet. kompiuterių parduotuvė) registracija.

Anot 2011 metais pateikto „Apple“ pareiškimo, „Microsoft“ argumentai neįtikinami. „Apple“ reikalauja, kad žodžių junginys „App Store“ daugumai naudotojų asocijuojasi su „Apple“ internetine parduotuve, o ne su taikomąja programa apskritai. Kaip savo teisėtumo įrodymą „Apple“ pateikė per 10 prekės ženklo registracijos pavyzdžių, kuriuose naudojamas žodis „store“, pavyzdžiui, „Paper Store“ (liet. popieriaus parduotuvė).

„Apple“ atidarius parduotuvę „App Store“, kitos kompanijos, kuriančios nuosavas taikomųjų programų parduotuves, kad nekiltų painiavos, sugalvojo joms originalių pavadinimų: „Android Market“ („Google“), „WP7Marketplace“ („Microsoft“), „BlackBerry App World“ (RIM), „Ovi Store“ („Nokia“) ir pan.

Šiuo metu taikomosios programos iš „App Store“ jau buvo įkrautos per 10 mlrd. kartų. Analitinės kompanijos „Forrester Research“ vertinimu. Pasaulinė mobiliesiems prietaisams skirtų taikomųjų programų rinka 2012 metais išaugs daugiau nei 17 kartų ir sieks 38 mlrd. JAV dolerių.

Šaltinis: reuters.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Portalas „e.teismas.lt“ pristatytas pradedantiesiems vartotojams

Rugsėjo 30 d. Nacionalinėje teismų administracijoje vyko portalo „e.teismas.lt“ pristatymas pradedantiesiems vartotojams. skaityti »

Keičiasi .eu domenų galiojimo skaičiavimas

Aukščiausio lygio domenus su .eu galūne registruojanti „EURid“ rugsėjo 15 dieną paleido naują registravimo platformą. skaityti »

12 viešųjų ryšių agentūrų įsipareigojo nekomentuoti internete anonimiškai

Ryšių su visuomene agentūrų asociacijai priklausančios bendrovės paskelbė, kad interneto portaluose nekomentuos anonimiškai apie klientus, konkurentus, jų prekes ir paslaugas. skaityti »

Pradėjo veikti atnaujinta elektroninė privačių interesų deklaravimo sistema

Pradėjo veikti atnaujinta viešųjų ir privačių interesų deklaravimo sistema, pranešė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK). skaityti »

Seimo narės I. Šiaulienė ir D. Teišerskytė turi gerų žinių Lietuvos informacinių technologijų sektoriui

Seimo Informacinės visuomenės plėtros komiteto narės Irena Šiaulienė ir Dalia Teišerskytė, dalyvaujančios Interneto valdymo forume, Lietuvos informacinių technologijų sektoriui turi gerą žinią. skaityti »

Valstybės parduodamą turtą bus galima įsigyti ir internetu

Valstybei priklausantis turtas galės būti parduotamas ir elektroninėmis priemonės. skaityti »

Internetu naudojasi 72,1 proc. Lietuvos gyventojų

Internetu Lietuvoje pirmąjį šių metų ketvirtį naudojosi 72,1 proc. 16–74 metų amžiaus gyventojų, didžioji dauguma jų tai darė kasdien, atskleidė naujausias statistikų tyrimas. skaityti »

VDU – trečias Lietuvoje pagal pasiekiamumą internete

Didžiausiame akademiniame aukštojo mokslo institucijų reitinge „Ranking Web“ („Webometrics“) Vytauto Didžiojo universitetas šiais metais užėmė aukštą trečiąją vietą tarp visų Lietuvos aukštųjų mokyklų. skaityti »

Registrų centrui duomenis apie akcininkus galima teikti internetu

Mažosios bendrijos (MB) ir daugiau nei vieną akcininką turinčios uždarosios akcinės bendrovės (UAB) duomenis apie savo dalyvius Registrų centrui nuo šiol turi pateikti internetu. skaityti »

Valdžios interneto svetainių kokybė gerėja

Lietuvos valdžios institucijų interneto svetainės tampa vis kokybiškesnės. Bendras jų vertinimas per metus pagerėjo maždaug 4 procentiniais punktais, rodo tyrimas. skaityti »