„Aqua Linqua“ garso paveikslai – vienas geriausių e. sprendimų pasaulyje

Publikuota: 2013 m. rugsėjo 18 d. trečiadienis

Taline vykusiame „Pasaulio viršūnių apdovanojimų“ („World Summit Award“, WSA) konkurse lietuvės Rūtos Mickienės projektas „Aqua Linqua: Matyk ką girdi” išrinktas vienu iš 40 geriausių pasaulio e. turinio sprendimų. Tai jau ne pirmasis aukštas lietuvių įvertinimas WSA konkurse – pernai „WSA Mobile“ tokio pat įvertinimo sulaukė ir aplikacija mobiliajam telefonui „OzBook“, ankstesniais metais WSA konkursuose buvo įvertinti ir kiti lietuvių darbai.

„Pasaulinei vertinimo komisijai teko tikrai nelengvas darbas – konkursui buvo pateiktas net 461 e. turinio sprendimas iš daugiau kaip 100 pasaulio valstybių. Kiekvienas jų – savaip įdomus ir atliepiantis jį sukūrusios šalies poreikius”, – sako Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos (IVPK) direktoriaus pavaduotoja, WSA nacionalinė ekspertė ir Pasaulinės žiuri narė Ieva Žilionienė.

Didžioji žiuri vertino e. turinio produktus atsižvelgdama į jų idėją, techninį įgyvendinimą ir indėlį į skaitmeninės atskirties mažinimą. „Vertinimo komisijos užduotis – atrasti tuos skirtingose pasaulio rinkose veikiančius sprendimus, kurie išties svarbūs, reikalingi ir aktualūs jų vartotojams. Labai džiugu, kad tarp nugalėtojų šalių, o jų šiemet 32, ir vėl pateko Lietuva. Beje, antrus metus iš eilės turime nacionalinį laimėtoją kategorijoje „e. pramogos ir žaidimai“ – regis, esame mėgstanti ir gebanti kurti išmanias pramogas tauta”, – teigia I. Žilionienė.

Kaip sakė „Aqua Linqua: Matyk ką girdi” (http://aqualingua.org) kūrėja R. Mickienė, šio projekto esmė – ištartų žodžių, muzikos fragmentą sudarančias garso bangas atkurti vandens virpesiais ir juos užfiksuoti fotografuojant. „Bet koks garsas sukelia unikalius vandens bangų virpesius. Net tas pats sakinys, ištartas antrą kartą to paties žmogaus, atrodys kitaip, mat skirsis intonacijos, balso tembras, emocija. Kaip ir žmogaus piršto antspaudų, dviejų panašių tęstinių garsų nebūna“, – sako menininkė.

Bet kuris, norintis susikurti „Aqua Linqua“ paveikslą, interneto puslapyje http://aqualingua.org gali įrašyti ar atsiųsti norimą paveikslu paversti sakinį, garsą, kūrinį. Garsui sugeneruojamas QR (quick responce) kodas, kurį paveiksle nuskaičius išmaniuoju telefonu galima bet kada girdėti žodžius ar muziką, sukūrusius vaizdą paveiksle.

Bandymas garsą peversti vaizdu nėra naujas. Tokius bandymus darė dar Leonardo da Vinci, Galileo Galilei, šiuo metu panašus principas taikomas moksle, pavyzdžiui bandant susikalbėti su delfinais. Pasak R. Mickienės, jos sukurta ir patentuota technologija unikali tuo, kad į vieną stop kadrą ji sudeda visas frazę sudarančias bangas, tiesa, šiuo metu iki 20 žodžių arba 20 sekundžių trunkantį įrašą.

WSA konkurse projektas „Aqua Linqua: Matyk ką girdi” nugalėtoju išrinktas kategorijoje „e. pramogos ir gyvenimo būdas“. Iš viso po penkis nugalėtojus buvo atrinkta aštuoniose kategorijose: „e. verslas ir komercija“, „e. valdžia ir institucijos“, „e. mokymasis ir švietimas“, „e. pramogos ir gyvenimo būdas“, „e. kultūra ir turizmas“, „e. media ir žiniasklaida“, „e. sveikata ir aplinka“ bei „e. įtraukimas ir įgalinimas“.

Teisę dalyvauti WSA konkurse projektas „Aqua Linqua: Matyk ką girdi” įgijo po to, kai buvo išrinktas laimėtoju IVPK organizuotame konkurse „Naujasis knygnešys 2013“. Iš viso Lietuvai šiųmečiame WSA konkurse atstovavo 8 e. turinio sprendimai: UAB „Soundest“ sprendimas „IQ Polls“ („e. verslas ir komercija“), Vilniaus miesto savivaldybės sprendimas „E. miestas“ („e. valdžia ir institucijos“), UAB „Šviesa“ ir Ugdymo plėtotės centro sprendimas „Emokykla.lt“  („e. mokymasis ir švietimas“),  R.Mickienės sprendimas “Aqua Linqua: Matyk ką girdi” („e. pramogos ir gyvenimo būdas“), Vilniaus universiteto sprendimas „Orbis Lituaniae“ („e. kultūra ir turizmas“), UAB „CodeIn“ sprendimas „KurGyvenu.lt“ („e. sveikata ir aplinka “), Asociacijos „Langas į ateitį“ sprendimas „epilietis.eu“ („e. įtraukimas ir įgalinimas“) ir Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos ir UAB „Citrus“ sprendimas „Mediateka“ („e. media ir žiniasklaida“).

Pasaulio viršūnių apdovanojimai – pasaulinė iniciatyva, inicijuota Jungtinių Tautų 2003 m., kai Ženevoje įvyko pirmasis Pasaulio viršūnių suvažiavimas informacinės visuomenės klausimais (World Summit on Information Society, WSIS). Konkurso tikslas – išrinkti geriausius skaitmeninio turinio produktus, kurie prisideda prie Jungtinių Tautų tikslų informacinės visuomenės plėtros srityje.

Daugiau informacijos: www.wsis–award.org/winners/, aqualingua.org, www.naujasisknygnesys.lt

 

 

Šaltinis: ivpk.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

„Facebook“ sukūrė savo mokėjimo sistemą

Į „Messenger“ bus įtraukta nauja funkcija, kuri leis patogiai ir saugiai persiųsti pinigus ar juos gauti iš savo pažįstamų. skaityti »

Startavo VKEKK duomenų surinkimo ir analizės informacinė sistema

Informuojame, kad 2015 m. kovo 10 d. startavo Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos (VKEKK) Duomenų surinkimo ir analizės informacinė sistema (DSAIS), kuri sudarys galimybes reguliuojamiems ūkio subjektams el. būdu patogiau ir operatyviau teikti ketvirtines ataskaitas, kitus periodinius duomenis bei informaciją. skaityti »

E. receptas – daugiau patogumo, mažiau klaidų

Gydymo įstaigų ir farmacijos atstovams buvo išsamiai pristatyta šiais metais pradėsianti veikti elektroninė paslauga „E. receptas“. skaityti »

Elektroninės priemonės didina galimybę pritarti organų donorystei

Kaip informuoja Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos, Lietuvoje sparčiai gausėja pritariančiųjų organų ir audinių donorystei gretos, o tam įtakos turi ir modernios kompiuterinės technologijos. skaityti »

Tėvų rūpestis dėl savo vaikų saugumo internete didėja

Tėvai žino ar numano pavojus, su kuriais susiduria jų vaikai internete, – 77 proc. jų teigia, kad domisi savo vaikų veikla internete, 9 proc. tai daro tik kartais, o visiškai nesidomi – 14 proc. Tai atskleidė Saugaus interneto tyrimas. skaityti »

Lietuva išlieka tarp lyderių pagal sparčiojo plačiajuosčio interneto naudojimą

Naujai paskelbtais Europos Komisijos duomenimis, apibendrinančiais plačiajuosčio interneto ryšio prieigos situaciją Europoje 2014 metais, Lietuva išlieka viena pirmaujančių valstybių sparčiojo plačiajuosčio interneto naudojimo srityje. skaityti »

Vilniaus savivaldybės portale – per 100 elektroninių paslaugų

Sostinėje per metus pagelbėjama daugiau nei 107 tūkstančių į Savivaldybę užsukusių vilniečių, elektroninių paslaugų internetu suteikiama dar apie 21 000. skaityti »

Sąskaitos už valstybės pirkinius keliasi į elektroninę erdvę

Nuo šiol sąskaitos už valstybės institucijų ir įstaigų įsigyjamas prekes bei paslaugas, atliekamus darbus galės būti teikiamos ir gaunamos elektroniniu būdu. Tai leis taupyti laiką ir pinigus ir didinti atsiskaitymų skaidrumą. skaityti »

Lietuvoje minima Saugesnio interneto diena

Š. m. vasario 10 dieną Lietuvoje jau dvyliktą kartą minima Saugesnio interneto diena. 2015 metais Saugesnio interneto dienai visame pasaulyje skirtas šūkis „Kurkime geresnį internetą kartu!“ kviečia interneto naudotojus atkreipti dėmesį į interneto turinį ir prisidėti prie saugesnio interneto kūrimo. skaityti »

Pasauliniame reitinge Vilniaus interneto svetainei skirta 11 vieta

Pasauliniame reitinge Vilniaus miesto savivaldybės interneto svetainė įvertinta kaip viena geriausių pasaulyje. skaityti »