„Aqua Linqua“ garso paveikslai – vienas geriausių e. sprendimų pasaulyje

Publikuota: 2013 m. rugsėjo 18 d. trečiadienis

Taline vykusiame „Pasaulio viršūnių apdovanojimų“ („World Summit Award“, WSA) konkurse lietuvės Rūtos Mickienės projektas „Aqua Linqua: Matyk ką girdi” išrinktas vienu iš 40 geriausių pasaulio e. turinio sprendimų. Tai jau ne pirmasis aukštas lietuvių įvertinimas WSA konkurse – pernai „WSA Mobile“ tokio pat įvertinimo sulaukė ir aplikacija mobiliajam telefonui „OzBook“, ankstesniais metais WSA konkursuose buvo įvertinti ir kiti lietuvių darbai.

„Pasaulinei vertinimo komisijai teko tikrai nelengvas darbas – konkursui buvo pateiktas net 461 e. turinio sprendimas iš daugiau kaip 100 pasaulio valstybių. Kiekvienas jų – savaip įdomus ir atliepiantis jį sukūrusios šalies poreikius”, – sako Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos (IVPK) direktoriaus pavaduotoja, WSA nacionalinė ekspertė ir Pasaulinės žiuri narė Ieva Žilionienė.

Didžioji žiuri vertino e. turinio produktus atsižvelgdama į jų idėją, techninį įgyvendinimą ir indėlį į skaitmeninės atskirties mažinimą. „Vertinimo komisijos užduotis – atrasti tuos skirtingose pasaulio rinkose veikiančius sprendimus, kurie išties svarbūs, reikalingi ir aktualūs jų vartotojams. Labai džiugu, kad tarp nugalėtojų šalių, o jų šiemet 32, ir vėl pateko Lietuva. Beje, antrus metus iš eilės turime nacionalinį laimėtoją kategorijoje „e. pramogos ir žaidimai“ – regis, esame mėgstanti ir gebanti kurti išmanias pramogas tauta”, – teigia I. Žilionienė.

Kaip sakė „Aqua Linqua: Matyk ką girdi” (http://aqualingua.org) kūrėja R. Mickienė, šio projekto esmė – ištartų žodžių, muzikos fragmentą sudarančias garso bangas atkurti vandens virpesiais ir juos užfiksuoti fotografuojant. „Bet koks garsas sukelia unikalius vandens bangų virpesius. Net tas pats sakinys, ištartas antrą kartą to paties žmogaus, atrodys kitaip, mat skirsis intonacijos, balso tembras, emocija. Kaip ir žmogaus piršto antspaudų, dviejų panašių tęstinių garsų nebūna“, – sako menininkė.

Bet kuris, norintis susikurti „Aqua Linqua“ paveikslą, interneto puslapyje http://aqualingua.org gali įrašyti ar atsiųsti norimą paveikslu paversti sakinį, garsą, kūrinį. Garsui sugeneruojamas QR (quick responce) kodas, kurį paveiksle nuskaičius išmaniuoju telefonu galima bet kada girdėti žodžius ar muziką, sukūrusius vaizdą paveiksle.

Bandymas garsą peversti vaizdu nėra naujas. Tokius bandymus darė dar Leonardo da Vinci, Galileo Galilei, šiuo metu panašus principas taikomas moksle, pavyzdžiui bandant susikalbėti su delfinais. Pasak R. Mickienės, jos sukurta ir patentuota technologija unikali tuo, kad į vieną stop kadrą ji sudeda visas frazę sudarančias bangas, tiesa, šiuo metu iki 20 žodžių arba 20 sekundžių trunkantį įrašą.

WSA konkurse projektas „Aqua Linqua: Matyk ką girdi” nugalėtoju išrinktas kategorijoje „e. pramogos ir gyvenimo būdas“. Iš viso po penkis nugalėtojus buvo atrinkta aštuoniose kategorijose: „e. verslas ir komercija“, „e. valdžia ir institucijos“, „e. mokymasis ir švietimas“, „e. pramogos ir gyvenimo būdas“, „e. kultūra ir turizmas“, „e. media ir žiniasklaida“, „e. sveikata ir aplinka“ bei „e. įtraukimas ir įgalinimas“.

Teisę dalyvauti WSA konkurse projektas „Aqua Linqua: Matyk ką girdi” įgijo po to, kai buvo išrinktas laimėtoju IVPK organizuotame konkurse „Naujasis knygnešys 2013“. Iš viso Lietuvai šiųmečiame WSA konkurse atstovavo 8 e. turinio sprendimai: UAB „Soundest“ sprendimas „IQ Polls“ („e. verslas ir komercija“), Vilniaus miesto savivaldybės sprendimas „E. miestas“ („e. valdžia ir institucijos“), UAB „Šviesa“ ir Ugdymo plėtotės centro sprendimas „Emokykla.lt“  („e. mokymasis ir švietimas“),  R.Mickienės sprendimas “Aqua Linqua: Matyk ką girdi” („e. pramogos ir gyvenimo būdas“), Vilniaus universiteto sprendimas „Orbis Lituaniae“ („e. kultūra ir turizmas“), UAB „CodeIn“ sprendimas „KurGyvenu.lt“ („e. sveikata ir aplinka “), Asociacijos „Langas į ateitį“ sprendimas „epilietis.eu“ („e. įtraukimas ir įgalinimas“) ir Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos ir UAB „Citrus“ sprendimas „Mediateka“ („e. media ir žiniasklaida“).

Pasaulio viršūnių apdovanojimai – pasaulinė iniciatyva, inicijuota Jungtinių Tautų 2003 m., kai Ženevoje įvyko pirmasis Pasaulio viršūnių suvažiavimas informacinės visuomenės klausimais (World Summit on Information Society, WSIS). Konkurso tikslas – išrinkti geriausius skaitmeninio turinio produktus, kurie prisideda prie Jungtinių Tautų tikslų informacinės visuomenės plėtros srityje.

Daugiau informacijos: www.wsis–award.org/winners/, aqualingua.org, www.naujasisknygnesys.lt

 

 

Šaltinis: ivpk.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Vartotojai savo teises gins vienoje elektroninėje sistemoje

Netrukus piliečiai įvairaus pobūdžio ginčus vartotojų srityje spręs kur kas paprasčiau – elektroninėje erdvėje, prisijungę prie Vartotojų teisių informacinės sistemos www.vtis.lt. Vyriausybės nutarimu patvirtintas šios sistemos (VTIS) tvarkos aprašas. skaityti »

Vasarą – naudingos pamokos tėvams internete

Projekto kūrėjai ketina pasiūlyti tėvams vaizdo pamokų ciklą vaikų auklėjimo temomis. Kaip sako „Skynet“ produkto vadovas Povilas Keburis, tai gera proga pratinti naudotojus prie kokybiško interneto turinio. skaityti »

Tarp Baltijos šalių vaikų populiariausi socialiniai tinklai ir žaidimai

Remiantis naujausios „Kaspersky Lab“ ataskaitos rezultatais, viso pasaulio vaikai daugiausia savo laiko praleidžia internete, naudodamiesi komunikacijos priemonėmis, pavyzdžiui, socialiniais tinklais, elektroniniu paštu, pokalbių portalais ir t. t. Tai sudaro 67 proc. internetinės veiklos. skaityti »

„Microsoft“ ir „Facebook“ ties transatlantinį interneto kabelį

„Microsoft“ ir „Facebook“ kartu nuties transatlantinį interneto kabelį, kuris sujungs rytinę JAV pakrantę su Pietų Europa. skaityti »

Kokios 4 internetinių parduotuvių klaidos atbaido pirkėjus?

Susikurti interneto svetainę, dėl aiškių instrukcijų ir nesudėtingų įrankių, tapo ne tik žymiai paprasčiau, bet ir pigiau. Ekspertų teigimu, prieš 10–15 m. lietuviško domeno registracija, kainavusi 60 eurų, atpigo daugiau nei 8 kartus ir dabar kainuoja vos 7 eurus. skaityti »

Kaip vaiką tinkamai supažindinti su mokėjimo kortele?

Nuo kokio amžiaus mokėjimo kortele gali pradėti naudotis vaikai? Patarimais, kada reikėtų savo atžalą supažindinti su mokėjimo kortelėmis ir kaip tinkamai tai padaryti, dalijasi SEB banko šeimos finansų ekspertė Julita Varanauskienė. skaityti »

Bus rengiamas žinių apie Lietuvą puslapis anglų kalba

Užsienio reikalų ministerijoje susitikę kultūros, ūkio ir užsienio reikalų ministrai sutarė kurti Lietuvos aktualijas ir šalį pristatantį portalą anglų kalba. skaityti »

Europoje patvirtinti nauji interneto greičio normatyvai

Nuo 2016 m. gegužės mėnesio Europos Sąjungoje įsigaliojo nauji interneto paslaugų teikimo normatyvai. Kai kas mano, kad pagal juos internetas bus suskirstytas į „internetą elitui“ ir „internetą liaudžiai“. skaityti »

Vaikai vis daugiau laiko praleidžia internete

Dabar vaikai didesnę savo gyvenimo dalį praleidžia prisijungę prie interneto, nei neprisijungę, rodo „Kaspersky Lab“ ir „iconKids & Youth“ atliktas tyrimas. skaityti »

Skaidri ir aiški informacija internete didins pasitikėjimą valstybės institucijomis

Susisiekimo ministerija siūlo suvienodinti valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų interneto svetaines, kuriose būtų pateikiama aktuali, patikima ir nuolat atnaujinama informacija, lengvai prieinama kiekvienam interneto naudotojui. skaityti »