Ar tikrai e. rezidentu galima tapti tik Estijoje?

Publikuota: 2014 m. spalio 24 d. penktadienis

Santūrieji estai vėl ruošiasi nustebinti pasaulį – šį kartą suteikdami e. rezidento statusą užsienyje gyvenantiems žmonėms ir taip pradėdami precedento neturintį  projektą, virtualiai išplėsiantį valstybės sienas.

Estijos parlamentas antradienį priėmė įstatymą, atveriantį kelią skaitmeninės ID išdavimui ne Estijos piliečiams ir rezidentams. Pirmosios kortelės turėjusios pasirodyti  šių metų pabaigoje, panašu, Estijos atstovybėse užsienyje bus pradėtos dalyti tik po metų. E. rezidento ID kortelė bet kurioje šalyje esančiam asmeniui suteiks galimybę jungtis prie Estijos e. paslaugų sistemos, atidaryti banko sąskaitas, steigti bendroves ir jas valdyti. E. rezidentai bus identifikuojami pagal jų biometrinius duomenis.

Šis Estijos planas, įvertinus jį nuodugniau, neatrodo utopinis, priešingai – įgyvendinamas ir mūsų šalyje. Lietuvos infrastruktūra, elektroninės paslaugos ir esama teisinė bazė galėtų būti pritaikytos tokioms iniciatyvoms.

Paprastas pavyzdys –  jau dabar atsidarant verslo kaupiamąją sąskaitą, reikalingą įmonės steigimui, bent „Danske Bank“ ateiti į banko skyrių nėra būtina. Tačiau čia pat iškyla kliūtys – sakykime, įmonei norint vėliau atsidaryti ir einamąją sąskaitą, su kuria bendrovė atliks visas operacijas, bendrovės atstovui jau reikia atvykti į skyrių. Dėl to Lietuvoje reikėtų patobulinti kai kuriuos teisės aktus. Pritaikius nedidelius pakeitimus Lietuvoje verslo įmonės, kaip ir visi gyventojai, galėtų atidaryti visas – tiek kaupiamąsias, tiek einamąsias sąskaitas internetu. Pakeitimai maži, bet labai reikalingi bei aktualūs verslui.

Suvienijus valdžios institucijų ir verslo pastangas bei išplėtojus panašų projektą Lietuvoje – mūsų šalis taptų konkurencingesne investicijoms valstybe nebe regiono, o pasaulio mastu.  Šalies ekonomikos ir verslo ryšių neberibotų geografinė padėtis, o išnaudojant šiuolaikines technologijas jie plėstųsi, tuo pačiu didindami įplaukas į šalies biudžetą ir kurdami naujas darbo vietas. Lietuva, būdama didesnė gyventojų skaičiumi, geru bendruoju bei technologiniu išsilavinimu tikrai turėtų ką pasiūlyti užsienio investuotojams.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Bus kuriama vieninga žiniasklaidos informacinė sistema

Siekiant padidinti visuomenės informavimo priemonių veiklos viešumą ir skaidrumą, Vyriausybė teikia Seimui Visuomenės informavimo įstatymo pataisas. skaityti »

77 proc. lietuvių internetu nuolat naudojasi asmeniniais tikslais

„Kantar TNS“ tyrimai rodo, kad 16–34 metų vartotojas Lietuvoje turi beveik 4 įrenginius su prieiga prie tinklo. skaityti »

Interneto svetainių kūrimas padeda modernizuoti verslą

Šiandien internetinius tinklalapius turi ne tik įmonės, bet ir fiziniai asmenys. Dabar tai yra bene tas pats, kaip turėti mobilųjį telefoną. skaityti »

Europos Sąjunga kurs nemokamą belaidžio interneto tinklą

Europos Parlamentas nubalsavo už programą „Wifi4eu“, pagal kurią visose Europos Sąjungos šalyse siūloma nemokamai steigti belaidžio interneto stoteles. skaityti »

Studentai sukūrė sistemą, leidžiančią telefonu įjungti šviesą biure ar užkaisti virdulį

Galimybė telefonu užkaisti virdulį egzistuoja ne tik filmuose – tai įrodė bendram projektui susibūrę talentingi Lietuvos studentai, vos per kelias savaites sukūrę sistemą, kuri leidžia internetu valdyti buities bei elektronikos prietaisus biure ar namuose. skaityti »

Atidaryta nauja interneto karštosios linijos svetainė

Nauja specializuota RRT svetainė skirta pranešimams apie pastebėtą neteisėtą ar žalingą turinį, darantį įtaką nepilnamečiams. skaityti »

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarus internete?

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarius socialiniuose tinkluose? Į šiuos ir kitus klausimus atsako A. Bendorius, kuriantis tinklaraštį „Geležinė lapė“. skaityti »

E. prekybos dešimtmetis: 6 kartus padaugėjo internetu perkančių lietuvių

Per pastarąjį dešimtmetį visoje Europos Sąjungoje asmenų, perkančių internetu, padaugėjo beveik dvigubai. skaityti »

Lietuviai prekes dažniausiai užsisako į namus

Kiekvienoje šalyje nusistovi vis kitokie siuntų atsiėmimo įpročiai, pvz. Prancūzijoje daugiau nei pusė perkančiųjų internetu pirkinius nukreipia į siuntų atsėmimo tašką, o Baltijos šalyse išskirtinio populiarumo sulaukia siuntų terminalai. skaityti »

Interneto rūšys ir tiekėjai: kaip išsirinkti?

Patarimai, į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis internetą ir kaip nuspręsti, kokia interneto rūšis jums tinkamiausia. skaityti »