Bus kuriama centralizuota elektroninių dokumentų valdymo paslauga

Publikuota: 2013 m. rugsėjo 10 d. antradienis

Atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2013 m. liepos 22 d. pasitarime priimtą sprendimą paspartinti visaverčių elektroninių dokumentų mainus visame viešajame sektoriuje (pagal Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnybos 2012 m. surinktą informaciją tik maždaug 500 (iš daugiau nei 3500) valstybės ir savivaldybių institucijų, įstaigų ir įmonių turi reikiamas priemones keistis elektroniniais dokumentais), Valstybės informacinių išteklių sąveikumo platformos (VIISP) aplinkoje iki 2015 metų rugsėjo bus sukurta ir valstybės bei savivaldybių institucijoms, įstaigoms ir įmonėms neatlygintinai teikiama bendra elektroninių dokumentų valdymo paslauga. Ši paslauga apims elektroninių dokumentų rengimą, tvarkymą ir saugojimą. Paslauga galės naudotis valstybės ir savivaldybių institucijos, įstaigos ir įmonės, kurios turi nedidelę organizacinę struktūrą, neturi elektroninių dokumentų valdymo sistemų, negali skirti lėšų tokiai paslaugai arba atskirai dokumentų valdymo sistemai įsigyti ar dėl kitų priežasčių norinčios gauti centralizuotą elektroninių dokumentų valdymo paslaugą. Paslaugą bus galima užsakyti ir jos teikimą valdyti VIISP paslaugų gavėjų savitarnos srityje. Paslauga turės šiuos bazinius funkcionalumus:

1) elektroninio dokumento rengimas (įskaitant ir dokumento vizavimą įstaigoje kvalifikuotu arba nekvalifikuotu elektroniniu parašu);

2) gauto elektroninio dokumento tikrinimas (atitikimas specifikacijai, dokumento elektroninių parašų galiojimo tikrinimas);

3) elektroninio dokumento pasirašymas, registravimas pagal nustatytus reikalavimus bei pristatymas fiziniams ir juridiniams asmenims naudojantis el. Pristatymo sistema;

4) gauto el. dokumento nukreipimas atsakingam darbuotojui bei vykdymo kontrolė;

4) elektroninių bylų tvarkymas (dokumentų sisteminimas į bylas ir bylose);

6) elektroninių dokumentų išsaugojimas (įskaitant ir elektroninio parašo galiojimo įrodymų išsaugojimą, laiko žymų naudojimą, integraciją su Elektroninio archyvo informacine sistema;

7) elektroninio dokumento nuorašo spausdinimo popieriuje galimybė.

Šaltinis: ivpk.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Lietuvos informacinių išteklių sąveikumo platforma – sėkmės projektas ES

Lietuvoje veikianti Valstybės informacinių išteklių sąveikumo platforma (VIISP) Europos Komisijos (EK) organizuotoje konferencijoje „Atviri standartai IRT įsigijimui: pasidalinimas gerosiomis praktikomis“ Briuselyje pristatyta kaip vienas geriausių Europos Sąjungos (ES) mastu įgy... skaityti »

Bus kuriama vieninga žiniasklaidos informacinė sistema

Siekiant padidinti visuomenės informavimo priemonių veiklos viešumą ir skaidrumą, Vyriausybė teikia Seimui Visuomenės informavimo įstatymo pataisas. skaityti »

77 proc. lietuvių internetu nuolat naudojasi asmeniniais tikslais

„Kantar TNS“ tyrimai rodo, kad 16–34 metų vartotojas Lietuvoje turi beveik 4 įrenginius su prieiga prie tinklo. skaityti »

Interneto svetainių kūrimas padeda modernizuoti verslą

Šiandien internetinius tinklalapius turi ne tik įmonės, bet ir fiziniai asmenys. Dabar tai yra bene tas pats, kaip turėti mobilųjį telefoną. skaityti »

Europos Sąjunga kurs nemokamą belaidžio interneto tinklą

Europos Parlamentas nubalsavo už programą „Wifi4eu“, pagal kurią visose Europos Sąjungos šalyse siūloma nemokamai steigti belaidžio interneto stoteles. skaityti »

Studentai sukūrė sistemą, leidžiančią telefonu įjungti šviesą biure ar užkaisti virdulį

Galimybė telefonu užkaisti virdulį egzistuoja ne tik filmuose – tai įrodė bendram projektui susibūrę talentingi Lietuvos studentai, vos per kelias savaites sukūrę sistemą, kuri leidžia internetu valdyti buities bei elektronikos prietaisus biure ar namuose. skaityti »

Atidaryta nauja interneto karštosios linijos svetainė

Nauja specializuota RRT svetainė skirta pranešimams apie pastebėtą neteisėtą ar žalingą turinį, darantį įtaką nepilnamečiams. skaityti »

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarus internete?

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarius socialiniuose tinkluose? Į šiuos ir kitus klausimus atsako A. Bendorius, kuriantis tinklaraštį „Geležinė lapė“. skaityti »

E. prekybos dešimtmetis: 6 kartus padaugėjo internetu perkančių lietuvių

Per pastarąjį dešimtmetį visoje Europos Sąjungoje asmenų, perkančių internetu, padaugėjo beveik dvigubai. skaityti »

Lietuviai prekes dažniausiai užsisako į namus

Kiekvienoje šalyje nusistovi vis kitokie siuntų atsiėmimo įpročiai, pvz. Prancūzijoje daugiau nei pusė perkančiųjų internetu pirkinius nukreipia į siuntų atsėmimo tašką, o Baltijos šalyse išskirtinio populiarumo sulaukia siuntų terminalai. skaityti »

Interneto rūšys ir tiekėjai: kaip išsirinkti?

Patarimai, į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis internetą ir kaip nuspręsti, kokia interneto rūšis jums tinkamiausia. skaityti »