Bus kuriama centralizuota elektroninių dokumentų valdymo paslauga

Publikuota: 2013 m. rugsėjo 10 d. antradienis

Atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2013 m. liepos 22 d. pasitarime priimtą sprendimą paspartinti visaverčių elektroninių dokumentų mainus visame viešajame sektoriuje (pagal Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnybos 2012 m. surinktą informaciją tik maždaug 500 (iš daugiau nei 3500) valstybės ir savivaldybių institucijų, įstaigų ir įmonių turi reikiamas priemones keistis elektroniniais dokumentais), Valstybės informacinių išteklių sąveikumo platformos (VIISP) aplinkoje iki 2015 metų rugsėjo bus sukurta ir valstybės bei savivaldybių institucijoms, įstaigoms ir įmonėms neatlygintinai teikiama bendra elektroninių dokumentų valdymo paslauga. Ši paslauga apims elektroninių dokumentų rengimą, tvarkymą ir saugojimą. Paslauga galės naudotis valstybės ir savivaldybių institucijos, įstaigos ir įmonės, kurios turi nedidelę organizacinę struktūrą, neturi elektroninių dokumentų valdymo sistemų, negali skirti lėšų tokiai paslaugai arba atskirai dokumentų valdymo sistemai įsigyti ar dėl kitų priežasčių norinčios gauti centralizuotą elektroninių dokumentų valdymo paslaugą. Paslaugą bus galima užsakyti ir jos teikimą valdyti VIISP paslaugų gavėjų savitarnos srityje. Paslauga turės šiuos bazinius funkcionalumus:

1) elektroninio dokumento rengimas (įskaitant ir dokumento vizavimą įstaigoje kvalifikuotu arba nekvalifikuotu elektroniniu parašu);

2) gauto elektroninio dokumento tikrinimas (atitikimas specifikacijai, dokumento elektroninių parašų galiojimo tikrinimas);

3) elektroninio dokumento pasirašymas, registravimas pagal nustatytus reikalavimus bei pristatymas fiziniams ir juridiniams asmenims naudojantis el. Pristatymo sistema;

4) gauto el. dokumento nukreipimas atsakingam darbuotojui bei vykdymo kontrolė;

4) elektroninių bylų tvarkymas (dokumentų sisteminimas į bylas ir bylose);

6) elektroninių dokumentų išsaugojimas (įskaitant ir elektroninio parašo galiojimo įrodymų išsaugojimą, laiko žymų naudojimą, integraciją su Elektroninio archyvo informacine sistema;

7) elektroninio dokumento nuorašo spausdinimo popieriuje galimybė.

Šaltinis: ivpk.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Lietuvos informacinių išteklių sąveikumo platforma – sėkmės projektas ES

Lietuvoje veikianti Valstybės informacinių išteklių sąveikumo platforma (VIISP) Europos Komisijos (EK) organizuotoje konferencijoje „Atviri standartai IRT įsigijimui: pasidalinimas gerosiomis praktikomis“ Briuselyje pristatyta kaip vienas geriausių Europos Sąjungos (ES) mastu įgy... skaityti »

4 įdomūs faktai apie artėjančią daiktų interneto revoliuciją

Ekspertai kalba, kad jau netolimoje ateityje daiktų internetas taps masiniu reiškiniu, kuris ženkliai palengvins kiekvieno mūsų kasdienybę. skaityti »

Ar verta registruoti interneto svetainės adresą su lietuviškais rašmenimis?

Balandžio pradžioje jau ketvirtą kartą buvo surengti gražiausio svetainės vardo su lietuviškomis raidėmis, rinkimai. skaityti »

„Microsoft“ Europoje atidarė daiktų interneto laboratoriją

Daiktų interneto laboratorijos orientuotos į klientus, kurie investuoja į daiktų internetą – galimybę sujungti į vieną tinklą visus elektroninius prietaisus, nuo šaldytuvo iki namų robotų. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių apsiperka kiniškose el.parduotuvėse

Europiečiai apsiperka ne tik Vakarų parduotuvėse, bet vis drąsiau gręžiasi į Rytus – į Kiniją, kuri tapo populiariausia Lietuvos, o taip pat ir Europos gyventojų užsieninių apsipirkimų šalimi. skaityti »

Lietuviškumu žavėję domenai su diakritiniais ženklais grimzta į nebūtį

Sukanka lygiai 13 metų, kai .lt domene buvo pradėti registruoti domenų vardai, turintys savitųjų lietuvių kalbos abėcėlės raidžių. skaityti »

Mokslininkai rado alternatyvą „Wi-Fi“ tinklui

Olandijos Eindhoveno universiteto tyrėja pasiūlė kaip alternatyvą „Wi-Fi“ naudoti infraraudonųjų spindulių tinklus. skaityti »

UNESCO ragina sudaryti sąlygas moterims naudotis internetu

Pasaulyje internetas vis dar labiau prieinamas vyrams, nei moterims. skaityti »

Kaip kurti įvaizdį socialiniuose tinkluose

orint kurti įvaizdį, pirmiausia turime sugalvoti, kokie norime atrodyti kitiems – teigia Arvidas Bendorius. skaityti »

Daiktų interneto prognozės 2020-iesiems

Nuo 2017 iki 2021 m. pasaulinė daiktų interneto rinka augs 4 proc. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kokį poveikį mums daro neigiamos žinutės internete

Tai, kaip elgiamės internete su kitais žmonėmis, turi pasekmių ir realiame gyvenime. skaityti »