Bus kuriama centralizuota elektroninių dokumentų valdymo paslauga

Publikuota: 2013 m. rugsėjo 10 d. antradienis

Atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2013 m. liepos 22 d. pasitarime priimtą sprendimą paspartinti visaverčių elektroninių dokumentų mainus visame viešajame sektoriuje (pagal Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnybos 2012 m. surinktą informaciją tik maždaug 500 (iš daugiau nei 3500) valstybės ir savivaldybių institucijų, įstaigų ir įmonių turi reikiamas priemones keistis elektroniniais dokumentais), Valstybės informacinių išteklių sąveikumo platformos (VIISP) aplinkoje iki 2015 metų rugsėjo bus sukurta ir valstybės bei savivaldybių institucijoms, įstaigoms ir įmonėms neatlygintinai teikiama bendra elektroninių dokumentų valdymo paslauga. Ši paslauga apims elektroninių dokumentų rengimą, tvarkymą ir saugojimą. Paslauga galės naudotis valstybės ir savivaldybių institucijos, įstaigos ir įmonės, kurios turi nedidelę organizacinę struktūrą, neturi elektroninių dokumentų valdymo sistemų, negali skirti lėšų tokiai paslaugai arba atskirai dokumentų valdymo sistemai įsigyti ar dėl kitų priežasčių norinčios gauti centralizuotą elektroninių dokumentų valdymo paslaugą. Paslaugą bus galima užsakyti ir jos teikimą valdyti VIISP paslaugų gavėjų savitarnos srityje. Paslauga turės šiuos bazinius funkcionalumus:

1) elektroninio dokumento rengimas (įskaitant ir dokumento vizavimą įstaigoje kvalifikuotu arba nekvalifikuotu elektroniniu parašu);

2) gauto elektroninio dokumento tikrinimas (atitikimas specifikacijai, dokumento elektroninių parašų galiojimo tikrinimas);

3) elektroninio dokumento pasirašymas, registravimas pagal nustatytus reikalavimus bei pristatymas fiziniams ir juridiniams asmenims naudojantis el. Pristatymo sistema;

4) gauto el. dokumento nukreipimas atsakingam darbuotojui bei vykdymo kontrolė;

4) elektroninių bylų tvarkymas (dokumentų sisteminimas į bylas ir bylose);

6) elektroninių dokumentų išsaugojimas (įskaitant ir elektroninio parašo galiojimo įrodymų išsaugojimą, laiko žymų naudojimą, integraciją su Elektroninio archyvo informacine sistema;

7) elektroninio dokumento nuorašo spausdinimo popieriuje galimybė.

Šaltinis: ivpk.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Lietuvos informacinių išteklių sąveikumo platforma – sėkmės projektas ES

Lietuvoje veikianti Valstybės informacinių išteklių sąveikumo platforma (VIISP) Europos Komisijos (EK) organizuotoje konferencijoje „Atviri standartai IRT įsigijimui: pasidalinimas gerosiomis praktikomis“ Briuselyje pristatyta kaip vienas geriausių Europos Sąjungos (ES) mastu įgy... skaityti »

Saugesnio interneto diena: patarimai naudotojams

2017 m. vasario 7 d. Europoje minima Saugesnio interneto diena, kurios tikslas – paskatinti jaunus žmones saugiau ir atsakingiau naudotis internetu bendraujant, apsiperkant, siunčiantis filmus bei muziką. skaityti »

„Google Maps“ atvėrė Vilniaus oro uosto vidų

Apie Vilniaus oro uostą galima sužinoti dar daugiau – nuo šiol jo vidaus žemėlapį galima pamatyti per „Google“ siūlomą internetinių žemėlapių paslaugą. skaityti »

46 proc. Lietuvos gyventojų lankėsi valstybės institucijų ir įstaigų interneto svetainėse

Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos užsakymu 2016 m. IV ketv. atlikto tyrimo duomenimis, 46 proc. Lietuvos gyventojų per pastaruosius 12 mėn. lankėsi valstybės institucijų ir įstaigų interneto svetainėse. skaityti »

Kovai su patyčiomis – seminarai internetu

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota kampanija „Už saugią Lietuvą“ kartu su partneriais - elektroniniu dienynu TAMO, toliau tęsia veiklas kovoje su patyčiomis ir emociniu smurtu. skaityti »

Vaikai nesuvokia, kokios grėsmės jų tyko internete

Trečdalis penkiolikmečių yra dalinęsi internete savo nuotraukomis, kuriose jie buvo apsinuoginę. Tai – tik vienas iš šokiruojančių faktų, kuriuos atskleidė daugiau nei metus trukęs Anglijos vaikų reikalų komisaro tyrimas. skaityti »

Pavydas interneto draugams kelia neigiamas emocijas

Socialinė žiniasklaida prasidėjo kaip priemonė palaikyti ryšį su draugais ir dalytis laimingais prisiminimais. skaityti »

Kuo „Facebook“ nustebins 2017-aisiais?

Populiariausias pasaulyje socialinis tinklas „Facebook“ 2016-aisiais savo vartotojus džiugino naujų funkcijų ir patobulinimų gausa. skaityti »

Suomiai labiausiai priklausomi nuo interneto

Švedų mobiliojo ryšio operatorius „Tefficient“ atliko tyrimą 32-ose pasaulio šalyse, siekdamas išsiaiškinti, kuri šalis yra labiausiai priklausoma nuo išmaniųjų elektroninių prietaisų. skaityti »

Prie interneto lietuviai dažniausiai jungiasi išmaniaisiais telefonais

Išmanusis telefonas tampa pagrindine Lietuvos gyventojų priemone naudotis internetu. skaityti »

Per internetą daugiausia apsiperka Izraelio gyventojai

2016 metais į Izraelį atėjo 8,1 tonos prekių, užsakytų užsienio el. parduotuvėse. skaityti »