Daugėja elektroninių valdžios vartų lankytojų

Publikuota: 2014 m. liepos 28 d. pirmadienis

Vis daugiau gyventojų lankosi Elektroninių valdžios vartų portale www.epaslaugos.lt – per pastaruosius 12 mėn. juose teigia apsilankę 13 proc. gyventojų (palyginimui, 2013 m. – 7 proc.). Didžioji dalis portalo lankytojų (55 proc.) per juos užsisakė arba pasinaudojo elektroninėmis viešosiomis bei administracinėmis paslaugomis.

Trečdalis lankytojų portale ieškojo informacijos apie įvairių institucijų teikiamas e. paslaugas (35 proc.) arba informacijos apie šias paslaugas teikiančias įstaigas (31 proc.). Elektroninių valdžios vartų kokybę lankytojai vertina gerai – 8 balais iš 10.  

Populiariausios iš gyventojams skirtų elektroninių viešųjų ir administracinių paslaugų Lietuvoje – mokesčių bei turto elektroninio deklaravimo paslaugos, rodo Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos (IVPK) užsakymu 2014 m. II pusmetį atlikto tyrimo rezultatai.  

Per paskutinius 12 mėn. pajamų ir turto deklaravimo internetu paslaugomis asmeniškai pasinaudojo 23 proc. visų 16-74 metų amžiaus gyventojų, arba 35 proc. interneto naudotojų; lyginant su 2013 m., per metus šias paslaugas naudojančių gyventojų dalis išaugo 5 proc. punktais.  

Toliau pagal populiarumą gyventojų tarpe – su sveikatos apsauga susijusios e. paslaugos: 19 proc. gyventojų teigia internetu registravęsi priėmimui pas gydytoją, ieškoję informacijos apie sveikatos priežiūros įstaigų teikiamas arba suteiktas paslaugas, užsisakę sveikatos draudimo kortelę ar pasinaudoję kitomis su sveikata susijusiomis e. paslaugomis.  

Kiek mažiau gyventojų naudojosi darbo biržos ir užimtumo centrų teikiamomis elektroninėmis darbo paieškos paslaugomis (15 proc.), socialinės apsaugos išmokų ir pašalpų e. paslaugomis (13 proc.), viešųjų bibliotekų teikiamomis e. paslaugomis (11 proc.). Kitos e. paslaugomis per metus pasinaudojo mažiau nei 10 proc. gyventojų.

Šaltinis: sumin.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Valstybės e. paslaugų šuolis į naują kokybinį lygmenį

Galimybė vienoje vietoje patogiai ir greitai rasti bei pradėti naudotis viešojo sektoriaus teikiamomis e. paslaugomis, daryti tai išmaniaisiais mobiliais įrenginiais bet kur ir bet kada – visas šias galimybes pasiūlys atnaujinamas centralizuotas Lietuvos administracinių ir viešųj... skaityti »

Bus kuriama vieninga žiniasklaidos informacinė sistema

Siekiant padidinti visuomenės informavimo priemonių veiklos viešumą ir skaidrumą, Vyriausybė teikia Seimui Visuomenės informavimo įstatymo pataisas. skaityti »

77 proc. lietuvių internetu nuolat naudojasi asmeniniais tikslais

„Kantar TNS“ tyrimai rodo, kad 16–34 metų vartotojas Lietuvoje turi beveik 4 įrenginius su prieiga prie tinklo. skaityti »

Interneto svetainių kūrimas padeda modernizuoti verslą

Šiandien internetinius tinklalapius turi ne tik įmonės, bet ir fiziniai asmenys. Dabar tai yra bene tas pats, kaip turėti mobilųjį telefoną. skaityti »

Europos Sąjunga kurs nemokamą belaidžio interneto tinklą

Europos Parlamentas nubalsavo už programą „Wifi4eu“, pagal kurią visose Europos Sąjungos šalyse siūloma nemokamai steigti belaidžio interneto stoteles. skaityti »

Studentai sukūrė sistemą, leidžiančią telefonu įjungti šviesą biure ar užkaisti virdulį

Galimybė telefonu užkaisti virdulį egzistuoja ne tik filmuose – tai įrodė bendram projektui susibūrę talentingi Lietuvos studentai, vos per kelias savaites sukūrę sistemą, kuri leidžia internetu valdyti buities bei elektronikos prietaisus biure ar namuose. skaityti »

Atidaryta nauja interneto karštosios linijos svetainė

Nauja specializuota RRT svetainė skirta pranešimams apie pastebėtą neteisėtą ar žalingą turinį, darantį įtaką nepilnamečiams. skaityti »

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarus internete?

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarius socialiniuose tinkluose? Į šiuos ir kitus klausimus atsako A. Bendorius, kuriantis tinklaraštį „Geležinė lapė“. skaityti »

E. prekybos dešimtmetis: 6 kartus padaugėjo internetu perkančių lietuvių

Per pastarąjį dešimtmetį visoje Europos Sąjungoje asmenų, perkančių internetu, padaugėjo beveik dvigubai. skaityti »

Lietuviai prekes dažniausiai užsisako į namus

Kiekvienoje šalyje nusistovi vis kitokie siuntų atsiėmimo įpročiai, pvz. Prancūzijoje daugiau nei pusė perkančiųjų internetu pirkinius nukreipia į siuntų atsėmimo tašką, o Baltijos šalyse išskirtinio populiarumo sulaukia siuntų terminalai. skaityti »

Interneto rūšys ir tiekėjai: kaip išsirinkti?

Patarimai, į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis internetą ir kaip nuspręsti, kokia interneto rūšis jums tinkamiausia. skaityti »