Daugiau kaip penktadalis gyventojų jau pateikė pajamų deklaracijas, beveik visi – elektroniniu būdu

Publikuota: 2012 m. kovo 23 d. penktadienis

Pajamas už 2011 metus deklaravo daugiau kaip 200 tūkst. gyventojų, iš jų 96 proc. tai padarė pasinaudodami VMI Elektroninio deklaravimo sistema. Iš viso 920 tūkst. gyventojų VMI Elektroninėje deklaravimo sistemoje suformuotos preliminarios pajamų ir turto deklaracijos.

2012 m. kovo 23 d., Vilnius. Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI prie FM) primena, kad elektroniniu būdu pajamas ir turtą gyventojai gali deklaruoti prisijungę prie Elektroninio deklaravimo sistemos (toliau – EDS) adresu https://deklaravimas.vmi.lt. Gyventojams, teisingai užpildžiusiems ir pateikusiems deklaracijas elektroniniu būdu, GPM permokos bus pradėtos grąžinti jau kovo pabaigoje Tiems gyventojams, kurie pildys popierines deklaracijas, permoka bus grąžinta įstatymo numatyta tvarka – iki liepos 31 d.

Pajamų deklaracijas už 2011 m. jau pateikę gyventojai iš viso susigrąžins GPM permokos už 72 mln. Lt. „Pastebime, kad pajamų ir turto deklaravimas elektroniniu būdu ir toliau sparčiai populiarėja. Elektroninio deklaravimo apimtys dar labiau išaugs nuo šių metų išplėtus pajamų ir turto deklaracijas privalančių pateikti asmenų sąrašą“, – sakė VMI prie FM viršininko pavaduotoja Vilma Vildžiūnaitė.

Praėjusiais metais elektroniniu būdu buvo pateikta beveik 85 proc. GPM deklaracijų. Pernai už praėjusius ir ankstesnius mokestinius laikotarpius grąžinta 213 mln. Lt GPM permokų.

VMI primena, kad iki šių metų gegužės 2 d. pajamas bei turtą privalo deklaruoti valstybės politikai, tarnautojai, Europos Parlamento nariai, kiti asmenys, išvardyti Lietuvos Respublikos gyventojų turto deklaravimo įstatymo 2 straipsnyje, ir jų šeimos nariai. Deklaracijas privalo pateikti individualiai dirbantys gyventojai, t.y. tie, kurie VMI buvo įregistravę individualią veiklą pagal pažymą arba įsigiję verslo liudijimą – nesvarbu gavo jie pajamų, ar ne. Pajamas deklaruoti privalo ūkininkai, kurių pajamos per mokestinį laikotarpį viršija 10 tūkst. Lt. Nuo šių metų turto ir pajamų deklaracijas pateikti privalo kredito įstaigų tarybų ir (ar) valdybų nariai, administracijų vadovai, pavaduotojai ir jų šeimų nariai, viešosios informacijos rengėjo ir (ar) skleidėjo tarybų ir (ar) valdybų nariai, vadovai, jų pavaduotojai, vyriausi redaktoriai, jų pavaduotojai, redaktoriai, jų pavaduotojai ir jų šeimų nariai. Taip pat tie gyventojai, kurie politinės kampanijos dalyviui (–iams) per praėjusius metus paaukojo daugiau kaip 40 Lt.

Deklaruoti pajamas gali ir tie gyventojai, kurie nori pasinaudoti mokesčio lengvata ir susigrąžinti dalį patirtų išlaidų už sumokėtas gyvybės draudimo, pensijų įmokas, taip pat už pirmas studijas ir (ar) pirmą profesinį mokymą, palūkanas už vieną iki 2008–12–31 paimtą būsto kreditą. Susigrąžinti minėtas išlaidas gali tie gyventojai, kurie praėjusiais metais mokėjo 15 proc. GPM. Permoką susigrąžinti gali ir tie gyventojai, kurie praėjusiais metais pasinaudojo per mažu ar visai nesinaudojo neapmokestinamuoju pajamų dydžiu (toliau – NPD), o tie gyventojai, kurie pasinaudojo per dideliu NPD, turėtų pateikti deklaraciją bei mokestį sumokėti.

VMI ragina ir likusius, iki šiol popierines deklaracijas teikusius gyventojus, tapti EDS vartotojais. Jau įvertinę sistemos privalumus gyventojai prašomi patikslinti, jei reikia, VMI savo kontaktinę informaciją.

„Visų pirma, EDS vartotojai turi galimybę greičiau susigrąžinti GPM permoką. Taip pat pildant deklaraciją EDS klaidos gyventojams yra parodomos iš karto, o pvz. deklaracijoje gyventojo pateikti netikslūs duomenys ištaisomi operatyviau, nes VMI vartotojus gali elektroniniu būdu informuoti apie mokestines prievoles, pateiktų deklaracijų būklę, galimas taisytinas klaidas. Žinoma, tai galime padaryti tik tuo atveju, jei turime teisingą vartotojų elektroninio pašto adresą, todėl rekomenduojame atnaujinti jį ir, jei reikia, kitus kontaktinius duomenis“, – priminė VMI viršininko pavaduotoja

Informaciją apie save pasitikrinti ir koreguoti EDS vartotojai gali prisijungę prie adresu https://deklaravimas.vmi.lt, skiltyje „MANO INFORMACIJA“.

Pajamų ir turto deklaravimo klausimais gyventojai gali kreiptis į Mokesčių informacijos centrą (toliau – MIC) trumpuoju telefonu 1882. Išsami informacija teikiama tiek VMI interneto svetainėje, tiek Elektroninio deklaravimo sistemoje. Taip pat trumpas konsultacijas VMI specialistai teikia ir socialiniame tinklapyje „Facebook“ esančiame Elektroninio deklaravimo sistemos profilyje https://www.facebook.com/e.deklaravimas".

Gyventojams įvertinus galimybę pateikti deklaracijas EDS populiarėja Elektroninių prašymų registravimo informacinė sistema (EPRIS). Pernai šios sistemos privalumais jau pasinaudojo 1990 įmonių ir gyventojų. Nuo šiol elektroniniu būdu galima pateikti prašymą susigrąžinti PVM.

„PVM mokėtojai, norėdami susigrąžinti mokestį, pirmiausia turi užsiregistruoti EPRIS. Tai jie gali padaryti mūsų svetainėje esančia elektroninių paklausimų sistema, atvykdami į bet kurį teritorinį VMI skyrių ar išsiųsdami prašymą paprastu paštu bet kuriam teritoriniam VMI skyriui. Prisijungus prie EPRIS bus galima pildyti PVM susigrąžinimo prašymus visoms Europos Sąjungos šalims, kurioms buvo sumokėtas mokestis“, – aiškino V. Vildžiūnaitė.

EDS ir EPRIS įgyvendinimas finansuojamas Europos Sąjungos Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.

Naudingos nuorodos

 Elektroninio deklaravimo sistema: https://deklaravimas.vmi.lt/

 Elektroninių prašymų registravimo informacinė sistema: https://epris.vmi.lt/epris/

 VMI mokesčių informacijos centro konsultacinės medžiagos duomenų bazė: http://mic.vmi.lt/first.do

 Elektroninio deklaravimo sistemos profilis socialiniame tinkle Facebook: https://www.facebook.com/e.deklaravimas

 Mokesčių informacijos centro telefonas 1882

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

ES šalyse sumokėtą PVM galima susigrąžinti internetu

Lietuvoje sėkmingai įgyvendinamas projektas „Elektroninio deklaravimo paslaugos plėtra ir PVM grąžinimo Europos Sąjungos šalių mokesčių mokėtojams el. paslaugos sukūrimas“, kuris jau dabar leidžia gyventojams bei įmonėms internetu susigrąžinti užsienio valstybėse sumokėtą pridėti... skaityti »

4 įdomūs faktai apie artėjančią daiktų interneto revoliuciją

Ekspertai kalba, kad jau netolimoje ateityje daiktų internetas taps masiniu reiškiniu, kuris ženkliai palengvins kiekvieno mūsų kasdienybę. skaityti »

Ar verta registruoti interneto svetainės adresą su lietuviškais rašmenimis?

Balandžio pradžioje jau ketvirtą kartą buvo surengti gražiausio svetainės vardo su lietuviškomis raidėmis, rinkimai. skaityti »

„Microsoft“ Europoje atidarė daiktų interneto laboratoriją

Daiktų interneto laboratorijos orientuotos į klientus, kurie investuoja į daiktų internetą – galimybę sujungti į vieną tinklą visus elektroninius prietaisus, nuo šaldytuvo iki namų robotų. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių apsiperka kiniškose el.parduotuvėse

Europiečiai apsiperka ne tik Vakarų parduotuvėse, bet vis drąsiau gręžiasi į Rytus – į Kiniją, kuri tapo populiariausia Lietuvos, o taip pat ir Europos gyventojų užsieninių apsipirkimų šalimi. skaityti »

Lietuviškumu žavėję domenai su diakritiniais ženklais grimzta į nebūtį

Sukanka lygiai 13 metų, kai .lt domene buvo pradėti registruoti domenų vardai, turintys savitųjų lietuvių kalbos abėcėlės raidžių. skaityti »

Mokslininkai rado alternatyvą „Wi-Fi“ tinklui

Olandijos Eindhoveno universiteto tyrėja pasiūlė kaip alternatyvą „Wi-Fi“ naudoti infraraudonųjų spindulių tinklus. skaityti »

UNESCO ragina sudaryti sąlygas moterims naudotis internetu

Pasaulyje internetas vis dar labiau prieinamas vyrams, nei moterims. skaityti »

Kaip kurti įvaizdį socialiniuose tinkluose

orint kurti įvaizdį, pirmiausia turime sugalvoti, kokie norime atrodyti kitiems – teigia Arvidas Bendorius. skaityti »

Daiktų interneto prognozės 2020-iesiems

Nuo 2017 iki 2021 m. pasaulinė daiktų interneto rinka augs 4 proc. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kokį poveikį mums daro neigiamos žinutės internete

Tai, kaip elgiamės internete su kitais žmonėmis, turi pasekmių ir realiame gyvenime. skaityti »