„E. pristatymas“ – susirašinėjimo paštu alternatyva

Publikuota: 2013 m. rugpjūčio 1 d. ketvirtadienis

Š. m. birželį Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija pristatė naują elektroninę paslaugą „E. pristatymas“ (www.epristatymas.lt), kuria naudodamiesi šalies fiziniai bei juridiniai asmenys gali keistis dokumentais ir informacija elektroninėje ardvėje, išvengdami papildomo laiko ir sąnaudų reikalaujančio susirašinėjimo tradiciniu paštu.

„Vien valstybinės intitucijos per metus išsiunčia apie 5 mln. registruotų pašto siuntų ir tam išleidžia apie 19 mln. litų. Išleidžiami ne tik pinigai, bet ir gaištamas laikas – registruota pašto siunta paprastai Lietuvos teritorijoje adresatą pasiekia per tris dienas. Šiais laikais tai labai ilgas laiko tarpas. „E. pristatymo“ paslauga iš esmės eliminuoja šiuos trūkumus“, – sako Lietuvos Respublikos susisiekimo viceministras Arijandas Šliupas.

„E. pristatymo“ paslauga sukurta  Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansuojamo projekto „Elektroninių pranešimų ir elektroninių dokumentų fiziniams ir juridiniams asmenims pristatymo sistemos sukūrimas“ lėšomis. Paslauga skirta pristatyti elektroninius dokumentus ir elektroninius pranešimus fiziniams bei juridiniams asmenims bei valstybės institucijoms.

Norėdamas  tapti „E. Pristatymo“ paslaugos naudotoju,  fizinis asmuo ar juridinio asmens atstovas turėtų prisijungti prie „E. Pristatymo“ sistemos autentifikuojantis bet kuriuo iš Valstybės informacinių išteklių sąveikumo platformos  teikiamų būdų: elektronine bankininkyste, asmens tapatybės kortele, valstybės tarnautojo pažymėjimu, skaitmeninio sertifikavimo centro išduotu sertifikatu, VĮ Registrų centro sertifikatų centro išduotu elektroniniu parašu arba telekomunikacijų paslaugų teikėjų SIM kortelėse sukurtu sertifikatu.

Jei abi susirašinėjančios šalys yra „E. Pristatymo“ paslaugos naudotojos, ši paslauga gali visiškai pakeisti tradicinį susirašinėjimą paštu. Elektroninis dokumentų pristatymo būdas yra teisiškai reglamentuotas bei turi teisinę ir įrodomąją galią, prilygintą registruotai pašto siuntai.

„E. pristatymo“ paslaugos vartotoju nemokamai gali tapti bet kuris šalies fizinis asmuo ar institucija. Šiuo metu elektronine paslauga naudojasi beveik 70 viešojo administravimo bei individualių įstaigų.

Daugiau informacijos apie „E. Pristatymo“ paslaugą galima rasti interneto puslapyje www.epristatymas.lt.

Projektas „Elektroninių pranešimų ir elektroninių dokumentų fiziniams ir juridiniams asmenims pristatymo sistemos sukūrimas“ įgyvendinamas Ekonomikos augimo veiksmų programos 3 prioriteto „Informacinė visuomenė visiems“, kurį administruoja Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Susisiekimo ministerijos, lėšomis.

Šaltinis: ivpk.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

4 įdomūs faktai apie artėjančią daiktų interneto revoliuciją

Ekspertai kalba, kad jau netolimoje ateityje daiktų internetas taps masiniu reiškiniu, kuris ženkliai palengvins kiekvieno mūsų kasdienybę. skaityti »

Ar verta registruoti interneto svetainės adresą su lietuviškais rašmenimis?

Balandžio pradžioje jau ketvirtą kartą buvo surengti gražiausio svetainės vardo su lietuviškomis raidėmis, rinkimai. skaityti »

„Microsoft“ Europoje atidarė daiktų interneto laboratoriją

Daiktų interneto laboratorijos orientuotos į klientus, kurie investuoja į daiktų internetą – galimybę sujungti į vieną tinklą visus elektroninius prietaisus, nuo šaldytuvo iki namų robotų. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių apsiperka kiniškose el.parduotuvėse

Europiečiai apsiperka ne tik Vakarų parduotuvėse, bet vis drąsiau gręžiasi į Rytus – į Kiniją, kuri tapo populiariausia Lietuvos, o taip pat ir Europos gyventojų užsieninių apsipirkimų šalimi. skaityti »

Lietuviškumu žavėję domenai su diakritiniais ženklais grimzta į nebūtį

Sukanka lygiai 13 metų, kai .lt domene buvo pradėti registruoti domenų vardai, turintys savitųjų lietuvių kalbos abėcėlės raidžių. skaityti »

Mokslininkai rado alternatyvą „Wi-Fi“ tinklui

Olandijos Eindhoveno universiteto tyrėja pasiūlė kaip alternatyvą „Wi-Fi“ naudoti infraraudonųjų spindulių tinklus. skaityti »

UNESCO ragina sudaryti sąlygas moterims naudotis internetu

Pasaulyje internetas vis dar labiau prieinamas vyrams, nei moterims. skaityti »

Kaip kurti įvaizdį socialiniuose tinkluose

orint kurti įvaizdį, pirmiausia turime sugalvoti, kokie norime atrodyti kitiems – teigia Arvidas Bendorius. skaityti »

Daiktų interneto prognozės 2020-iesiems

Nuo 2017 iki 2021 m. pasaulinė daiktų interneto rinka augs 4 proc. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kokį poveikį mums daro neigiamos žinutės internete

Tai, kaip elgiamės internete su kitais žmonėmis, turi pasekmių ir realiame gyvenime. skaityti »