E. receptas – daugiau patogumo, mažiau klaidų

Publikuota: 2015 m. kovo 3 d. antradienis

Gydymo įstaigų ir farmacijos atstovams buvo išsamiai pristatyta šiais metais pradėsianti veikti elektroninė paslauga „E. receptas“. Elektroninis receptas palengvins receptų išrašymą, receptai bus aiškesni, tikslesni, visada įskaitomi, dėl to farmacijos specialistams bus lengviau įvertinti išrašytus receptus ir išduoti pagal juos vaistus, o pacientas elektroninės sveikatos portale savo paskyroje galės visada matyti, kokie receptai išrašyti, kokius ir kaip vaistus turi vartoti.  

Gydytojams nebereikės vartyti popierinių žinynų ar katalogų išrašant receptus. Jie galės sistemoje atlikti vaisto paiešką tiek pagal konkretų vaisto pavadinimą, tiek pagal vaistinės medžiagos bendrinį pavadinimą. Recepte gydytojai galės nurodyti visą būtiną informaciją apie vaisto vartojimą, o prisijungę prie sistemos galės matyti, ar pacientas įsigijo vaistus pagal išrašytus receptus. Sistema leis sutaupyti ir laiko: vienu metu gydytojas elektroniniu parašu galės pasirašyti kelis receptus.

Pagal elektroninį receptą vaistus galės įsigyti tik pats pacientas ar jo atstovas pateikęs tapatybę įrodančius dokumentus. Tokiu būdu išvengsime vaistų išdavimo klaidų. Elektroninėje sistemoje bus užregistruotas kiekvienas vaisto išdavimo atvejis, todėl visi pacientą gydantys gydytojai ir farmacijos specialistai, išduodantys jam vaistus, turės galimybę matyti pacientui išrašytus elektroninius receptus ir pagal juos įsigytus vaistus. Ši sistema padės išvengti tų pačių ar panašių vaistų skyrimo, sudarys galimybę racionaliau skirti vaistus ir juos vartoti. Farmacijos specialistams bus lengviau perskaityti receptą. Tai padės išvengti šiuo metu kylančių nesusipratimų dėl neaiškiai ranka išrašytų receptų. Pamatę klaidą recepte farmacijos specialistai, esant poreikiui, galės elektroninį receptą sustabdyti ir elektroninės sistemos pagalba grąžinti gydytojui pataisyti.

Prie sistemos prisijungęs pacientas galės matyti jam paskirtus medikamentus, informaciją apie vaistų vartojimą ir pan.

„Šiuo metu elektroninio recepto sistema yra testuojama. Netrukus bus pradėta bandomoji eksploatacija, kurioje dalyvaus sveikatos priežiūros įstaigos ir vaistinės. E. recepto posistemė yra viena iš kuriamos e. sveikatos sistemos dalių. Daug jau nuveikta, tačiau laukia labai svarbus integravimo darbų tarp posistemių etapas“, – sakė Sveikatos apsaugos ministerijos atstovas Normantas Dučinskas.

Planuojama, kad apsikeitimui duomenimis, jų kaupimui ir archyvavimui skirta centrinė E. sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinė sistema (ESPBI IS) bei elektroninio recepto ir medicininių vaizdų posistemės turėtų būti pabaigtos ir pradėti veikti nuo šių metų III ketvirčio.

Elektroninio recepto sukūrimo projektą vykdo Sveikatos apsaugos ministerija kartu su partneriais:  pagrindiniu šios sistemos tvarkytoju valstybės įmone Registrų centru, Valstybine ligonių kasa, Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikomis ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikomis.

Lietuvos e. sveikatos sistemos kūrimas 2009–2015 m. finansuojamas Europos Sąjungos struktūrinių fondų (Europos regioninės plėtros fondo) ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Seime – dėmesys elektroninės sveikatos sistemai

Birželio 15 dieną Lietuvos Respublikos Seimo Sveikatos reikalų komitetas surengė konferenciją „Elektroninės sveikatos sistemos Lietuvoje plėtra ir perspektyvos. Sveikatos priežiūros įstaigų patirtis“. skaityti »

Bus kuriama vieninga žiniasklaidos informacinė sistema

Siekiant padidinti visuomenės informavimo priemonių veiklos viešumą ir skaidrumą, Vyriausybė teikia Seimui Visuomenės informavimo įstatymo pataisas. skaityti »

77 proc. lietuvių internetu nuolat naudojasi asmeniniais tikslais

„Kantar TNS“ tyrimai rodo, kad 16–34 metų vartotojas Lietuvoje turi beveik 4 įrenginius su prieiga prie tinklo. skaityti »

Interneto svetainių kūrimas padeda modernizuoti verslą

Šiandien internetinius tinklalapius turi ne tik įmonės, bet ir fiziniai asmenys. Dabar tai yra bene tas pats, kaip turėti mobilųjį telefoną. skaityti »

Europos Sąjunga kurs nemokamą belaidžio interneto tinklą

Europos Parlamentas nubalsavo už programą „Wifi4eu“, pagal kurią visose Europos Sąjungos šalyse siūloma nemokamai steigti belaidžio interneto stoteles. skaityti »

Studentai sukūrė sistemą, leidžiančią telefonu įjungti šviesą biure ar užkaisti virdulį

Galimybė telefonu užkaisti virdulį egzistuoja ne tik filmuose – tai įrodė bendram projektui susibūrę talentingi Lietuvos studentai, vos per kelias savaites sukūrę sistemą, kuri leidžia internetu valdyti buities bei elektronikos prietaisus biure ar namuose. skaityti »

Atidaryta nauja interneto karštosios linijos svetainė

Nauja specializuota RRT svetainė skirta pranešimams apie pastebėtą neteisėtą ar žalingą turinį, darantį įtaką nepilnamečiams. skaityti »

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarus internete?

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarius socialiniuose tinkluose? Į šiuos ir kitus klausimus atsako A. Bendorius, kuriantis tinklaraštį „Geležinė lapė“. skaityti »

E. prekybos dešimtmetis: 6 kartus padaugėjo internetu perkančių lietuvių

Per pastarąjį dešimtmetį visoje Europos Sąjungoje asmenų, perkančių internetu, padaugėjo beveik dvigubai. skaityti »

Lietuviai prekes dažniausiai užsisako į namus

Kiekvienoje šalyje nusistovi vis kitokie siuntų atsiėmimo įpročiai, pvz. Prancūzijoje daugiau nei pusė perkančiųjų internetu pirkinius nukreipia į siuntų atsėmimo tašką, o Baltijos šalyse išskirtinio populiarumo sulaukia siuntų terminalai. skaityti »

Interneto rūšys ir tiekėjai: kaip išsirinkti?

Patarimai, į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis internetą ir kaip nuspręsti, kokia interneto rūšis jums tinkamiausia. skaityti »