E. receptas – daugiau patogumo, mažiau klaidų

Publikuota: 2015 m. kovo 3 d. antradienis

Gydymo įstaigų ir farmacijos atstovams buvo išsamiai pristatyta šiais metais pradėsianti veikti elektroninė paslauga „E. receptas“. Elektroninis receptas palengvins receptų išrašymą, receptai bus aiškesni, tikslesni, visada įskaitomi, dėl to farmacijos specialistams bus lengviau įvertinti išrašytus receptus ir išduoti pagal juos vaistus, o pacientas elektroninės sveikatos portale savo paskyroje galės visada matyti, kokie receptai išrašyti, kokius ir kaip vaistus turi vartoti.  

Gydytojams nebereikės vartyti popierinių žinynų ar katalogų išrašant receptus. Jie galės sistemoje atlikti vaisto paiešką tiek pagal konkretų vaisto pavadinimą, tiek pagal vaistinės medžiagos bendrinį pavadinimą. Recepte gydytojai galės nurodyti visą būtiną informaciją apie vaisto vartojimą, o prisijungę prie sistemos galės matyti, ar pacientas įsigijo vaistus pagal išrašytus receptus. Sistema leis sutaupyti ir laiko: vienu metu gydytojas elektroniniu parašu galės pasirašyti kelis receptus.

Pagal elektroninį receptą vaistus galės įsigyti tik pats pacientas ar jo atstovas pateikęs tapatybę įrodančius dokumentus. Tokiu būdu išvengsime vaistų išdavimo klaidų. Elektroninėje sistemoje bus užregistruotas kiekvienas vaisto išdavimo atvejis, todėl visi pacientą gydantys gydytojai ir farmacijos specialistai, išduodantys jam vaistus, turės galimybę matyti pacientui išrašytus elektroninius receptus ir pagal juos įsigytus vaistus. Ši sistema padės išvengti tų pačių ar panašių vaistų skyrimo, sudarys galimybę racionaliau skirti vaistus ir juos vartoti. Farmacijos specialistams bus lengviau perskaityti receptą. Tai padės išvengti šiuo metu kylančių nesusipratimų dėl neaiškiai ranka išrašytų receptų. Pamatę klaidą recepte farmacijos specialistai, esant poreikiui, galės elektroninį receptą sustabdyti ir elektroninės sistemos pagalba grąžinti gydytojui pataisyti.

Prie sistemos prisijungęs pacientas galės matyti jam paskirtus medikamentus, informaciją apie vaistų vartojimą ir pan.

„Šiuo metu elektroninio recepto sistema yra testuojama. Netrukus bus pradėta bandomoji eksploatacija, kurioje dalyvaus sveikatos priežiūros įstaigos ir vaistinės. E. recepto posistemė yra viena iš kuriamos e. sveikatos sistemos dalių. Daug jau nuveikta, tačiau laukia labai svarbus integravimo darbų tarp posistemių etapas“, – sakė Sveikatos apsaugos ministerijos atstovas Normantas Dučinskas.

Planuojama, kad apsikeitimui duomenimis, jų kaupimui ir archyvavimui skirta centrinė E. sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinė sistema (ESPBI IS) bei elektroninio recepto ir medicininių vaizdų posistemės turėtų būti pabaigtos ir pradėti veikti nuo šių metų III ketvirčio.

Elektroninio recepto sukūrimo projektą vykdo Sveikatos apsaugos ministerija kartu su partneriais:  pagrindiniu šios sistemos tvarkytoju valstybės įmone Registrų centru, Valstybine ligonių kasa, Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikomis ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikomis.

Lietuvos e. sveikatos sistemos kūrimas 2009–2015 m. finansuojamas Europos Sąjungos struktūrinių fondų (Europos regioninės plėtros fondo) ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Seime – dėmesys elektroninės sveikatos sistemai

Birželio 15 dieną Lietuvos Respublikos Seimo Sveikatos reikalų komitetas surengė konferenciją „Elektroninės sveikatos sistemos Lietuvoje plėtra ir perspektyvos. Sveikatos priežiūros įstaigų patirtis“. skaityti »

4 įdomūs faktai apie artėjančią daiktų interneto revoliuciją

Ekspertai kalba, kad jau netolimoje ateityje daiktų internetas taps masiniu reiškiniu, kuris ženkliai palengvins kiekvieno mūsų kasdienybę. skaityti »

Ar verta registruoti interneto svetainės adresą su lietuviškais rašmenimis?

Balandžio pradžioje jau ketvirtą kartą buvo surengti gražiausio svetainės vardo su lietuviškomis raidėmis, rinkimai. skaityti »

„Microsoft“ Europoje atidarė daiktų interneto laboratoriją

Daiktų interneto laboratorijos orientuotos į klientus, kurie investuoja į daiktų internetą – galimybę sujungti į vieną tinklą visus elektroninius prietaisus, nuo šaldytuvo iki namų robotų. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių apsiperka kiniškose el.parduotuvėse

Europiečiai apsiperka ne tik Vakarų parduotuvėse, bet vis drąsiau gręžiasi į Rytus – į Kiniją, kuri tapo populiariausia Lietuvos, o taip pat ir Europos gyventojų užsieninių apsipirkimų šalimi. skaityti »

Lietuviškumu žavėję domenai su diakritiniais ženklais grimzta į nebūtį

Sukanka lygiai 13 metų, kai .lt domene buvo pradėti registruoti domenų vardai, turintys savitųjų lietuvių kalbos abėcėlės raidžių. skaityti »

Mokslininkai rado alternatyvą „Wi-Fi“ tinklui

Olandijos Eindhoveno universiteto tyrėja pasiūlė kaip alternatyvą „Wi-Fi“ naudoti infraraudonųjų spindulių tinklus. skaityti »

UNESCO ragina sudaryti sąlygas moterims naudotis internetu

Pasaulyje internetas vis dar labiau prieinamas vyrams, nei moterims. skaityti »

Kaip kurti įvaizdį socialiniuose tinkluose

orint kurti įvaizdį, pirmiausia turime sugalvoti, kokie norime atrodyti kitiems – teigia Arvidas Bendorius. skaityti »

Daiktų interneto prognozės 2020-iesiems

Nuo 2017 iki 2021 m. pasaulinė daiktų interneto rinka augs 4 proc. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kokį poveikį mums daro neigiamos žinutės internete

Tai, kaip elgiamės internete su kitais žmonėmis, turi pasekmių ir realiame gyvenime. skaityti »