Estija stebina savo internetinėmis idėjomis

Publikuota: 2012 m. sausio 14 d. šeštadienis

Internetinės tiesioginės transliacijos miestuose tikrai nėra naujovė, tačiau estai šią idėją perkėlė į naują lygį – dabar kiekvienas, būdamas namuose ar darbe gali stebėti baltiško miško gyvenimą tiesiogiai internetu tinklalapyje „Looduskamerad“. Per praėjusius metus šį puslapį aplankė 6 milijonai viso pasaulio gyventojų. Be to, Estijoje šis tinklapis buvo pripažintas labiausiai atitinkančiu „estų dvasią“ – dienraščio „Eesti Päevaleht“ konkurse puslapis laimėjo pagrindinį „estiškiausio dalyko“ apdovanojimą.

„Laimėjimas tik įrodo, jog estų pagrindiniai pomėgiai yra naujosios technologijos ir saugoma gamta. Laimėjimas yra mūsų lankytojų nuopelnas – pastebėjome, jog jie vis ilgiau užtrukdavo tinklalapyje, matyt, gamtos mylėtojus sutraukė raminanti gamtos energija. „Looduskamerad“ yra kolektyvinis kūrinys, galima sakyti, kad prie jo prisideda ne tik tinklalapio kūrėjai, bet ir pati gamta“, – teigė tinklalapio redaktorius ir idėjos autorius Gennady Skromnovas.

Šiuo metu tinklalapis „Looduskamerad“ tiesiogiai transliuoja dvylikos kamerų vaizdą, kuris kas mėnesį sutraukia vis daugiau lankytojų iš viso pasaulio. Pirmoji internetinė kamera buvo įjungta 2005 metais – ja žiemos metu buvo stebimi paukščiai. Internetinio puslapio veikimas šiuo metu užtikrinamas naujausia technika, puslapis nuolatos papildomas naujomis transliacijomis. Šiuo metu populiariausios transliacijos – Jūrinio erelio ir Juodojo gandro lizdai.

Gamtos mylėtojai internetiniame puslapyje gali keistis informacija, diskutuoti naujausių įvykių temomis bei daryti sustabdyto vaizdo nuotraukas. Prie puslapio prisijungia ir ekspertai, kurie padeda puslapio lankytojams susigaudyti laukinėje gamtoje, pavyzdžiui, identifikuoja nufilmuotų paukščių ar gyvūnų rūšis.

Estija garsėja savo technologinėmis inovacijomis. Be plataus internetinių vaizdo kamerų pritaikymo Estijoje yra išplėtotas bevielio interneto tinklas – prisijungti prie interneto Estijoje kartais įmanoma ir pačioje miško gūdumoje. Estijoje taip pat gimė tokie populiarūs internetiniai produktai, kaip pokalbių programa „Skype“ ir duomenų keitimosi platforma „KaZaA“.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kas lemia interneto spartą?

Pastaruoju metu interneto sparta tapo vienu esminių veiksnių, renkantis interneto paslaugų teikėją. Nuotolinis mokymasis, nuotolinis darbas, nuotolinės treniruotės ir kitokia veikla, vykdoma per vaizdo konferencijas, kuriose iš vienų namų vienu metu dalyvauja keli šeimos asmenys,... skaityti »

„Google+“ atsirado naujų funkcijų nuotraukoms ir vaizdo medžiagai apdoroti

Socialinio tinklo „Google+“ kūrėjai neseniai pridėjo iškart kelias naujas funkcijas, gerinančias ir lengvinančias darbą su nuotraukomis bei vaizdo medžiaga. skaityti »

Interneto reklamos rinka taps tikslesnė

Nuo šių metų spalio 1 d. interneto reklamos rinką bus įvertinta dar tiksliau. Interneto žiniasklaidos asociacijos nariai vieningai nusprendė nuo šiol teikti rinkos ir žiniasklaidos tyrimų kompanijai TNS LT detalias deklaracijas apie lėšas, gautas iš reklamos interneto portaluose. skaityti »

500 km lietuviško kino – internetiniame portale

Neseniai vykusiame „IBM Forume 2013“ buvo pristatytas Lietuvos dokumentinio kino internete projektas www.e-kinas.lt. Nuo šiol kiekvienas, besidomintis kino istorija, turi galimybę peržiūrėti kino žurnalus, kronikas, vaidybinius, animacinius ir kitus filmus neišeidamas iš namų. skaityti »

„Google“ pradėjo reklamoje naudoti vartotojų vardus ir nuotraukas

Reklaminiuose skelbimuose, kurie rodomi „Google“ paieškos sistemoje ir įvairiose kompanijos paslaugose, pradėti rodyti vienaip ar kitaip su reklamuojama preke ar prekės ženklu susijusių naudotojų vardai ir nuotraukos. skaityti »

IBM „debesys“ padeda valdyti miestus

IBM pristatė naujas priemones, leidžiančias analizuoti miesto infrastruktūros generuojamus duomenis ir geriau tenkinti gyventojų poreikius. skaityti »

Bendroje 1,28 mlrd. „Facebook" naudotojų nuotraukoje galite rasti ir save

Tiesiogiai veikianti programėlė „The Faces of Facebook" („Veidaknygės veidai") skenuoja kiekvieno „veidaknygės" naudotojo viešą profilį, o tokių – maždaug septintadalis planetos gyventojų. skaityti »

Geležinkelių transporto triukšmo ir saugos kontrolė – internete

Valstybinė geležinkelio inspekcija prie Susisiekimo ministerijos Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis baigia įgyvendinti projektą „Geležinkelių transporto rizikos valdymo ir priežiūros viešųjų elektroninių paslaugų sukūrimas“, kurio metu sukurtos e. paslaugos padarys geležinkelių transportą saugesnį. skaityti »

Internetu galima stebėti autobusų ir troleibusų važiavimo greitį

Vilniuje autobusų vidutinis važiavimo greitis siekia 21,19 km/val., o troleibusų – 17,6 km/val. Stebėti transporto priemonių greitį nuo šiol kiekvienas norintis gali ir internetu. skaityti »

„Google“ padės pamatyti dalelių greitintuvą

Šią savaitę kompanijos „Google“ išplatintame pranešime skelbiama, jog netrukus naudojantis „Google Street View“ bus galima apsilankyti CERN. skaityti »

Socialiniuose tinkluose startavo kampanija „Like‘able Lithuania“

Minint pasaulinę turizmo dieną Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos pristatė Lietuvos komunikacijos socialiniuose tinkluose kampaniją „Like‘able Lithuania“. Unikalus projektas, sujungiantis penkis socialinius tinklus, truks visus metus, o jo pabaigoje, 2014 m. vasarą Lietuvoje bus pastatyta didžiausia pasaulyje „LIKE“ skulptūra. skaityti »