Estija stebina savo internetinėmis idėjomis

Publikuota: 2012 m. sausio 14 d. šeštadienis

Internetinės tiesioginės transliacijos miestuose tikrai nėra naujovė, tačiau estai šią idėją perkėlė į naują lygį – dabar kiekvienas, būdamas namuose ar darbe gali stebėti baltiško miško gyvenimą tiesiogiai internetu tinklalapyje „Looduskamerad“. Per praėjusius metus šį puslapį aplankė 6 milijonai viso pasaulio gyventojų. Be to, Estijoje šis tinklapis buvo pripažintas labiausiai atitinkančiu „estų dvasią“ – dienraščio „Eesti Päevaleht“ konkurse puslapis laimėjo pagrindinį „estiškiausio dalyko“ apdovanojimą.

„Laimėjimas tik įrodo, jog estų pagrindiniai pomėgiai yra naujosios technologijos ir saugoma gamta. Laimėjimas yra mūsų lankytojų nuopelnas – pastebėjome, jog jie vis ilgiau užtrukdavo tinklalapyje, matyt, gamtos mylėtojus sutraukė raminanti gamtos energija. „Looduskamerad“ yra kolektyvinis kūrinys, galima sakyti, kad prie jo prisideda ne tik tinklalapio kūrėjai, bet ir pati gamta“, – teigė tinklalapio redaktorius ir idėjos autorius Gennady Skromnovas.

Šiuo metu tinklalapis „Looduskamerad“ tiesiogiai transliuoja dvylikos kamerų vaizdą, kuris kas mėnesį sutraukia vis daugiau lankytojų iš viso pasaulio. Pirmoji internetinė kamera buvo įjungta 2005 metais – ja žiemos metu buvo stebimi paukščiai. Internetinio puslapio veikimas šiuo metu užtikrinamas naujausia technika, puslapis nuolatos papildomas naujomis transliacijomis. Šiuo metu populiariausios transliacijos – Jūrinio erelio ir Juodojo gandro lizdai.

Gamtos mylėtojai internetiniame puslapyje gali keistis informacija, diskutuoti naujausių įvykių temomis bei daryti sustabdyto vaizdo nuotraukas. Prie puslapio prisijungia ir ekspertai, kurie padeda puslapio lankytojams susigaudyti laukinėje gamtoje, pavyzdžiui, identifikuoja nufilmuotų paukščių ar gyvūnų rūšis.

Estija garsėja savo technologinėmis inovacijomis. Be plataus internetinių vaizdo kamerų pritaikymo Estijoje yra išplėtotas bevielio interneto tinklas – prisijungti prie interneto Estijoje kartais įmanoma ir pačioje miško gūdumoje. Estijoje taip pat gimė tokie populiarūs internetiniai produktai, kaip pokalbių programa „Skype“ ir duomenų keitimosi platforma „KaZaA“.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kas lemia interneto spartą?

Pastaruoju metu interneto sparta tapo vienu esminių veiksnių, renkantis interneto paslaugų teikėją. Nuotolinis mokymasis, nuotolinis darbas, nuotolinės treniruotės ir kitokia veikla, vykdoma per vaizdo konferencijas, kuriose iš vienų namų vienu metu dalyvauja keli šeimos asmenys,... skaityti »

„YouTube“ atsirado nemokamos muzikos

Populiariosios vaizdo prieglobos „YouTube“ administracija atidarė naują skyrių – fonoteką. skaityti »

Netrukus registruoti ginklus bus galima ir internetu

Nuo rugsėjo 30 d. fiziniai ir juridiniai asmenys turės galimybę prašymus dėl policijos išduodamų licencijų, leidimų ginklams, apsaugos darbuotojų pažymėjimų, kitų dokumentų, susijusių su ginklais, pirotechnikos priemonėmis, asmens ir turto sauga, pateikti elektroninėmis priemonėmis. skaityti »

Keisis pagrindinis „Google“ puslapis

Didžiausios pasaulyje paieškos sistemos „Google“ kūrėjai neseniai papasakojo apie artimiausiu metu jų pagrindinio puslapio laukiančius pasikeitimus. skaityti »

„iOS 7“ leidžia mobiliuoju internetu siųstis dvigubai daugiau atminties užimančias aplikacijas

Naujausia mobiliosios operacinės sistemos „iOS“ versija „iOS 7“ leidžia vartotojams iš „App Store“ mobiliojo interneto ryšiu siųstis iki 100 megabaitų įrenginio vidinės talpos užimančias aplikacijas. skaityti »

„Facebook“ pažadėjo internetą padaryti 100 kartų efektyvesnį

„Facebook“ planuoja 100 kartų pagerinti elektroninių duomenų perdavimą ir tiek pat sumažinti prisijungimo prie interneto kainą, rašoma oficialiame socialinio tinklo tinklaraštyje. skaityti »

„Aqua Linqua“ garso paveikslai – vienas geriausių e. sprendimų pasaulyje

Taline vykusiame „Pasaulio viršūnių apdovanojimų“ („World Summit Award“, WSA) konkurse lietuvės Rūtos Mickienės projektas „Aqua Linqua: Matyk ką girdi” išrinktas vienu iš 40 geriausių pasaulio e. turinio sprendimų. skaityti »

Irano gyventojams vėl pasiekiami „Facebook“ ir „Twitter“

Irano vyriausybė be kokių nors išankstinių pareiškimų šalies gyventojams atvėrė prieigą prie socialinio tinklo „Facebook“ ir mikrotinklaraščių paslaugos „Twitter“. skaityti »

Ateitis priklauso debesų kompiuterijai

Vilniuje, Rygoje ir Taline vykusiame pasauliniame kompanijos EMC forume „Vadovauk savo transformacijai“ buvo teigiama, kad IT ateitis tampa vis labiau susijusi su debesų kompiuterijos technologijomis, nes įvairiausių kompiuterinių įrenginių generuojamų duomenų kiekiai auga sunkiai įsivaizduojamu greičiu. skaityti »

Lietuva – tarp pažengusių valstybių pagal e. paslaugų naudojimą

Europos Komisijos (EK) užsakymu atlikto tyrimo duomenimis, 2012 m. 46 proc. internetą naudojančių Europos Sąjungos (ES) piliečių, tvarkiusių reikalus viešosiose institucijose, tai darė internetu; 38 proc. respondentų liko patenkinti e. paslaugų kokybe. skaityti »

„Facebook“ akcijos pasiekė naują kainos maksimumą

Biržoje per pastarąją prekybos sesiją socialinio tinklo „Facebook“ akcijos oficialiai pasiekė naują kainos maksimumą – už vieną vertybinį popierių kompanijai buvo siūloma 45,09 JAV dolerio skaityti »