Estija stebina savo internetinėmis idėjomis

Publikuota: 2012 m. sausio 14 d. šeštadienis

Internetinės tiesioginės transliacijos miestuose tikrai nėra naujovė, tačiau estai šią idėją perkėlė į naują lygį – dabar kiekvienas, būdamas namuose ar darbe gali stebėti baltiško miško gyvenimą tiesiogiai internetu tinklalapyje „Looduskamerad“. Per praėjusius metus šį puslapį aplankė 6 milijonai viso pasaulio gyventojų. Be to, Estijoje šis tinklapis buvo pripažintas labiausiai atitinkančiu „estų dvasią“ – dienraščio „Eesti Päevaleht“ konkurse puslapis laimėjo pagrindinį „estiškiausio dalyko“ apdovanojimą.

„Laimėjimas tik įrodo, jog estų pagrindiniai pomėgiai yra naujosios technologijos ir saugoma gamta. Laimėjimas yra mūsų lankytojų nuopelnas – pastebėjome, jog jie vis ilgiau užtrukdavo tinklalapyje, matyt, gamtos mylėtojus sutraukė raminanti gamtos energija. „Looduskamerad“ yra kolektyvinis kūrinys, galima sakyti, kad prie jo prisideda ne tik tinklalapio kūrėjai, bet ir pati gamta“, – teigė tinklalapio redaktorius ir idėjos autorius Gennady Skromnovas.

Šiuo metu tinklalapis „Looduskamerad“ tiesiogiai transliuoja dvylikos kamerų vaizdą, kuris kas mėnesį sutraukia vis daugiau lankytojų iš viso pasaulio. Pirmoji internetinė kamera buvo įjungta 2005 metais – ja žiemos metu buvo stebimi paukščiai. Internetinio puslapio veikimas šiuo metu užtikrinamas naujausia technika, puslapis nuolatos papildomas naujomis transliacijomis. Šiuo metu populiariausios transliacijos – Jūrinio erelio ir Juodojo gandro lizdai.

Gamtos mylėtojai internetiniame puslapyje gali keistis informacija, diskutuoti naujausių įvykių temomis bei daryti sustabdyto vaizdo nuotraukas. Prie puslapio prisijungia ir ekspertai, kurie padeda puslapio lankytojams susigaudyti laukinėje gamtoje, pavyzdžiui, identifikuoja nufilmuotų paukščių ar gyvūnų rūšis.

Estija garsėja savo technologinėmis inovacijomis. Be plataus internetinių vaizdo kamerų pritaikymo Estijoje yra išplėtotas bevielio interneto tinklas – prisijungti prie interneto Estijoje kartais įmanoma ir pačioje miško gūdumoje. Estijoje taip pat gimė tokie populiarūs internetiniai produktai, kaip pokalbių programa „Skype“ ir duomenų keitimosi platforma „KaZaA“.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kas lemia interneto spartą?

Pastaruoju metu interneto sparta tapo vienu esminių veiksnių, renkantis interneto paslaugų teikėją. Nuotolinis mokymasis, nuotolinis darbas, nuotolinės treniruotės ir kitokia veikla, vykdoma per vaizdo konferencijas, kuriose iš vienų namų vienu metu dalyvauja keli šeimos asmenys,... skaityti »

Susirašinėjimo aplikacijos tapo populiaresnėmis už trumpąsias SMS žinutes

Susirašinėjimo aplikacijos, tokios kaip „WhatsApp“ ar „iMessage“, 2012–aisias metais tapo populiaresnė už įprastas trumpąsias SMS žinutes, pranešama remiantis kompanijos „Informa“ atliktu tyrimu. skaityti »

Vilniaus savivaldybės puslapyje - e. duomenų bankas

Vilniaus savivaldybės puslapyje jau galima rasti viešų miesto e. duomenų bazę. skaityti »

Receptų knygeles pakeis virtualūs e. receptai

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija planuoja, kad jau 2014-ųjų pabaigoje ligoniams nebereikės receptų knygelių ar popierinių receptų – gydytojai vaistus skirs naudodamiesi elektronine receptų (e. receptas) paslauga. skaityti »

75 proc. Lietuvos gyventojų naudojasi kompiuteriais ir 73 proc. – internetu

Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos (IVPK) užsakymu atlikto tyrimo duomenimis, Lietuvos gyventojų, naudojančių kompiuterius ir internetą, dalis per metus paaugo po 5 procentinius punktus ir šiuo metu Lietuvoje 75,2 proc. gyventojų naudojasi kompiuteriu bei 73,3 proc. internetu. skaityti »

„Apple“ švenčia elektroninės parduotuvės „iTunes“ dešimtmetį

Kompanija „Apple“, minėdama „iTunes“ gyvavimo dešimtmetį, elektroninės parduotuvės aplikacijoje sukūrė naują skiltį, kurioje pateikiami svarbiausi su „iTunes“ susiję įvykiai. skaityti »

Kuriamos suaugusiųjų mokymosi internetu elektroninės paslaugos

Siekiant užtikrinti galimybę mokytis visą gyvenimą, Ugdymo plėtotės centras (UPC) Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis kuria mokymosi internetu elektronines paslaugas, padėsiančias nemokamai nuotoliniu būdu mokytis kalbų, kompiuterinio raštingumo, kitų disciplinų. skaityti »

„Facebook“ ėmė naudoti grafinį formatą „WebP“

Socialinis tinklas „Facebook“ dalį naudotojų nuotraukų pradėjo rodyti „Google“ sukurtu WebP formatu. skaityti »

„Google“ spartina paiešką mobiliųjų įrenginių naudotojams

Kompanija „Google“ pradėjo eksperimentus su dviem naujomis funkcijomis, kurios turėtų paspartinti ir padaryti patogesnę paiešką mobiliųjų įrenginių naudotojams. skaityti »

RRT pristato visuomenei savo atvirus duomenis

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT), prisijungdama prie atvirų duomenų iniciatyvos vystymo Lietuvoje, sudaro galimybę naudotis pirminiais belaidžio interneto spartos matavimų duomenimis. skaityti »

Aptiktas didžiausias interneto puslapis

Jei naršyklėje įvestume adresą 7billionworld.com, tai ekrane pasirodytų maždaug 1,6 km ilgio ir 250 m pločio interneto puslapis. skaityti »