Estija stebina savo internetinėmis idėjomis

Publikuota: 2012 m. sausio 14 d. šeštadienis

Internetinės tiesioginės transliacijos miestuose tikrai nėra naujovė, tačiau estai šią idėją perkėlė į naują lygį – dabar kiekvienas, būdamas namuose ar darbe gali stebėti baltiško miško gyvenimą tiesiogiai internetu tinklalapyje „Looduskamerad“. Per praėjusius metus šį puslapį aplankė 6 milijonai viso pasaulio gyventojų. Be to, Estijoje šis tinklapis buvo pripažintas labiausiai atitinkančiu „estų dvasią“ – dienraščio „Eesti Päevaleht“ konkurse puslapis laimėjo pagrindinį „estiškiausio dalyko“ apdovanojimą.

„Laimėjimas tik įrodo, jog estų pagrindiniai pomėgiai yra naujosios technologijos ir saugoma gamta. Laimėjimas yra mūsų lankytojų nuopelnas – pastebėjome, jog jie vis ilgiau užtrukdavo tinklalapyje, matyt, gamtos mylėtojus sutraukė raminanti gamtos energija. „Looduskamerad“ yra kolektyvinis kūrinys, galima sakyti, kad prie jo prisideda ne tik tinklalapio kūrėjai, bet ir pati gamta“, – teigė tinklalapio redaktorius ir idėjos autorius Gennady Skromnovas.

Šiuo metu tinklalapis „Looduskamerad“ tiesiogiai transliuoja dvylikos kamerų vaizdą, kuris kas mėnesį sutraukia vis daugiau lankytojų iš viso pasaulio. Pirmoji internetinė kamera buvo įjungta 2005 metais – ja žiemos metu buvo stebimi paukščiai. Internetinio puslapio veikimas šiuo metu užtikrinamas naujausia technika, puslapis nuolatos papildomas naujomis transliacijomis. Šiuo metu populiariausios transliacijos – Jūrinio erelio ir Juodojo gandro lizdai.

Gamtos mylėtojai internetiniame puslapyje gali keistis informacija, diskutuoti naujausių įvykių temomis bei daryti sustabdyto vaizdo nuotraukas. Prie puslapio prisijungia ir ekspertai, kurie padeda puslapio lankytojams susigaudyti laukinėje gamtoje, pavyzdžiui, identifikuoja nufilmuotų paukščių ar gyvūnų rūšis.

Estija garsėja savo technologinėmis inovacijomis. Be plataus internetinių vaizdo kamerų pritaikymo Estijoje yra išplėtotas bevielio interneto tinklas – prisijungti prie interneto Estijoje kartais įmanoma ir pačioje miško gūdumoje. Estijoje taip pat gimė tokie populiarūs internetiniai produktai, kaip pokalbių programa „Skype“ ir duomenų keitimosi platforma „KaZaA“.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kas lemia interneto spartą?

Pastaruoju metu interneto sparta tapo vienu esminių veiksnių, renkantis interneto paslaugų teikėją. Nuotolinis mokymasis, nuotolinis darbas, nuotolinės treniruotės ir kitokia veikla, vykdoma per vaizdo konferencijas, kuriose iš vienų namų vienu metu dalyvauja keli šeimos asmenys,... skaityti »

IT sprendimų debesijai rinka siekia 70 mlrd. dolerių

Analitinė bendrovė „Synergy Research Group“ paskelbė pasaulinės IT rinkos, besiremiančios debesų infrastruktūra, rezultatus. skaityti »

„Cisco Systems Inc.“ investuoja į daiktų internetą

„Cisco Systems Inc.“ nusprendė įsigyti įmonę „Jasper“, teikiančią daiktų interneto paslaugas. skaityti »

Lietuvoje daugėja šviesolaidinio interneto ir IPTV naudotojų

LR ryšių reguliavimo tarnyba paskelbė 2016 m. III-iojo ketvirčio elektroninių ryšių rinkos duomenis. skaityti »

Sukurtas 10 000 kartų mažiau energijos naudojantis „Wi-Fi“

Vašingtono universiteto inžinieriai sukūrė naują „Wi-Fi“ technologiją, sunaudojančią 10 000 kartų mažiau energijos nei įprastai. skaityti »

Kokias saugumo klaidas darome internete?

Per didelis atvirumas socialiniuose tinkluose gali pritraukti kibernetinių nusikaltėlių dėmesį, o per silpni slaptažodžiai – atverti kelią įsilaužimams. skaityti »

„Plume“ pristatė naujo tipo „Wi-Fi“ sistemą

Bendrovė „Plume“ pristatė ryšio technologijų naujovę – naują „Wi-Fi“ sistemą, kuri sudaryta iš miniatiūrinių imtuvų, sujungtų į bendrą vieno namo ar vieno kambario tinklą. skaityti »

Asmenukių kiekis socialiniuose tinkluose gali pranešti apie psichologines problemas

Psichoterapeutė Tamara Kuntelija-Plieskė pasakoja apie tai, kada asmenukės – tik smagus žaidimas, o kada jos pradeda kelti grėsmę realiam gyvenimui. skaityti »

Vartotojai nepalieka socialinių tinklų, baimindamiesi prarasti draugus

Aštuoni iš devynių interneto naudotojų norėtų uždaryti savo paskyras socialiniuose tinkluose, tačiau nuo šio žingsnio juos sulaiko baimė prarasti ryšį su draugais ir vertingus prisiminimus. skaityti »

Ar vaiko teisė į pagarbą internete egzistuoja?

Lapkričio 18 d. LR Seime buvo surengta vaiko teisių kontrolierių konferencija „Vaiko teisė į pagarbą“. Joje buvo kalbama apie socialinių tinklų vaiko pasauliui daromą žalą, ir ar egzistuoja pagarba vaikui, esančiame socialiniuose tinkluose. skaityti »

Iki 2020 m. srautas iš debesijos išaugs beveik keturis kartus

Kompanija „Cisco Systems“ prognozuoja debesų architektūros augimą. skaityti »