Estija stebina savo internetinėmis idėjomis

Publikuota: 2012 m. sausio 14 d. šeštadienis

Internetinės tiesioginės transliacijos miestuose tikrai nėra naujovė, tačiau estai šią idėją perkėlė į naują lygį – dabar kiekvienas, būdamas namuose ar darbe gali stebėti baltiško miško gyvenimą tiesiogiai internetu tinklalapyje „Looduskamerad“. Per praėjusius metus šį puslapį aplankė 6 milijonai viso pasaulio gyventojų. Be to, Estijoje šis tinklapis buvo pripažintas labiausiai atitinkančiu „estų dvasią“ – dienraščio „Eesti Päevaleht“ konkurse puslapis laimėjo pagrindinį „estiškiausio dalyko“ apdovanojimą.

„Laimėjimas tik įrodo, jog estų pagrindiniai pomėgiai yra naujosios technologijos ir saugoma gamta. Laimėjimas yra mūsų lankytojų nuopelnas – pastebėjome, jog jie vis ilgiau užtrukdavo tinklalapyje, matyt, gamtos mylėtojus sutraukė raminanti gamtos energija. „Looduskamerad“ yra kolektyvinis kūrinys, galima sakyti, kad prie jo prisideda ne tik tinklalapio kūrėjai, bet ir pati gamta“, – teigė tinklalapio redaktorius ir idėjos autorius Gennady Skromnovas.

Šiuo metu tinklalapis „Looduskamerad“ tiesiogiai transliuoja dvylikos kamerų vaizdą, kuris kas mėnesį sutraukia vis daugiau lankytojų iš viso pasaulio. Pirmoji internetinė kamera buvo įjungta 2005 metais – ja žiemos metu buvo stebimi paukščiai. Internetinio puslapio veikimas šiuo metu užtikrinamas naujausia technika, puslapis nuolatos papildomas naujomis transliacijomis. Šiuo metu populiariausios transliacijos – Jūrinio erelio ir Juodojo gandro lizdai.

Gamtos mylėtojai internetiniame puslapyje gali keistis informacija, diskutuoti naujausių įvykių temomis bei daryti sustabdyto vaizdo nuotraukas. Prie puslapio prisijungia ir ekspertai, kurie padeda puslapio lankytojams susigaudyti laukinėje gamtoje, pavyzdžiui, identifikuoja nufilmuotų paukščių ar gyvūnų rūšis.

Estija garsėja savo technologinėmis inovacijomis. Be plataus internetinių vaizdo kamerų pritaikymo Estijoje yra išplėtotas bevielio interneto tinklas – prisijungti prie interneto Estijoje kartais įmanoma ir pačioje miško gūdumoje. Estijoje taip pat gimė tokie populiarūs internetiniai produktai, kaip pokalbių programa „Skype“ ir duomenų keitimosi platforma „KaZaA“.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kas lemia interneto spartą?

Pastaruoju metu interneto sparta tapo vienu esminių veiksnių, renkantis interneto paslaugų teikėją. Nuotolinis mokymasis, nuotolinis darbas, nuotolinės treniruotės ir kitokia veikla, vykdoma per vaizdo konferencijas, kuriose iš vienų namų vienu metu dalyvauja keli šeimos asmenys,... skaityti »

Daugiau kaip penktadalis gyventojų jau pateikė pajamų deklaracijas, beveik visi – elektroniniu būdu

Pajamas už 2011 metus deklaravo daugiau kaip 200 tūkst. gyventojų, iš jų 96 proc. tai padarė pasinaudodami VMI Elektroninio deklaravimo sistema. skaityti »

„YouTube“ klipo kokybę galima pagerinti vienu mygtuku

Vaizdo siužetų svetainė „YouTube“ pristatė greitos vaizdo klipų kokybės pagerinimo priemonę. skaityti »

Vairuotojai drąsiau draudžiasi internetu

Praėjusiais metais išaugo vairuotojų civilinės atsakomybės draudimo pardavimai internetu, praneša Seesam Insurance AS Lietuvos filialas. skaityti »

„Twitter“ tinkle – 340 mln. žinučių kasdien

Šešerių metų gimtadienį šią savaitę mininčio interneto tinklaraščių tinklo „Twitter“ naudotojai kasdien parašo per 340 mln. žinučių. skaityti »

Dailininko Ai Veivej tinklaraštis gyvavo vos 2 valandas

Kinijos dailininko ir disidento Ai Veivej (Ai Weiwei) sekmadienį pradėtas rašyti interneto dienoraštis gyvavo vos 2 valandas. skaityti »

„Gmail“ aiškins, kodėl kai kurie laiškai patenka į „Šlamštą“

El. pašto paslaugos „Gmail“ kūrėjai aiškina naudotojams, kodėl kai kurie jų laiškai patenka į skiltį „Šlamštas“. skaityti »

Interaktyvus savanorystės žemėlapis atskleis paramos poreikį

Pradeda veikti pirmoji internetinė savanorystės sistema www.maltieciai.lt/savanoriupasaulis, kurioje gali registruotis tie, kurie nori teikti pagalbą, ir tie, kuriems paramos reikia. skaityti »

Kinijoje likviduojami tinklaraštininkai-anonimai

Registracijai nebūtina asmeniškai kreiptis interneto tiekėjų biurus, galima iš savo telefono tiesiog nusiųsti SMS žinutę. skaityti »

Už rasistinį pasisakymą „Twitter‘yje“ – areštas

Pietų Velso policija areštavo vietos gyventoją, kuris įtariamas savo „Twitter“ paskyroje parašęs kelis rasistinio pobūdžio komentarus. skaityti »

Lietuvoje dar vienas protestas prieš ACTA

Kovo 17 dieną. Kaune vyko dar viena taiki protesto akcija prieš ACTA („Anti–Counterfeiting Trade Agreement“). skaityti »