„Facebook“: internete anonimiškumo neturėtų likti

Publikuota: 2011 m. rugpjūčio 19 d. penktadienis

Neseniai vykusioje diskusijoje socialinio tinklo „Facebook“ rinkodaros direktorė Randi Zuckerberg pareiškė, jog anonimiškumas internete turėtų visiškai išnykti. Kompanijos vadovo Marko Zukerbergo sesuo Randi Zuckerberg įsitikinusi, jog visuotinis anonimiškumo atsisakymas turi įvykti.

Šią mintį ji išreiškė dalyvaudama žurnalo „Marie Claire“ suorganizuotoje diskusijoje apie socialinės terpės ir kibernetinio priekabiavimo problemas. „Realių vardų naudojimas internete galėtų padėti iš esmės sumažinti kibernetinėje erdvėje vykstančių patyčių ir priekabiavimo problemą. Žmonės elgiasi daug geriau, kai viešai pateikiami jų vardai. Manau, jog anonimiškumo uždanga prisidengę asmenys jaučiasi, tarsi esantys už uždarų durų ir kad gali sakyti ką tik panorėję. Yra labai daug, ką mes galėtumėme nuveikti šiuo klausimu ir aktyviai dirbame ta kryptimi“, – teigė Randi.

Su šia mintimi tik iš dalies sutinka portalo „4chan“ įkūrėjas Kristoferis Pūlas (Christopher Poole), kuris teigia, jog ne visada ir ne visus veiksmus būtina identifikuoti su konkrečiais asmenimis, kadangi tada bendravimas internete praras „eksperimentavimo žavesį“.

„Manau, jog realių vardų reikia tik tuo atveju, kai jūsų veiksmai gali ką nors nuskriausti; visais kitais atvejais anonimiškumas nėra blogai“, – dalijasi savo mintimis Kristoferis.

Jau kurį laiką tiek „Facebook“, tiek „Google“ bando priversti jų paslaugomis besinaudojančius asmenis pateikti tikruosius vardus ir veikiančius elektroninio pašto adresus. Abi kompanijos itin „kruopščiai“ linkusios taikyti įvairias sankcijas savo vartotojų sąskaitoms, netgi kai tokie apribojimai grindžiami abejotina ar net melaginga informacija. Bet ar tai tikrai teisinga? Juk pagrindinis „Facebook“ ir „Google+“ tikslas – sudaryti palankias sąlygas bendrauti draugams, šeimoms, bendradarbiams ir verslo partneriams. Teoriniu požiūriu, lyg ir neturėtų būti poreikio slėptis už netikrų vardu. Tačiau net „Google“ vyresnysis viceprezidentas Vic Gundotra pripažįsta, jog „Google+“ tinkle savo tikrojo vardo neatskleidžia.

Žinoma, tenka pripažinti, jog kai kurioms nuomonėms išreikšti – ypač nepalankioms tam tikro asmens atžvilgiu – anonimiškumas gerokai palengvina gyvenimą. Ar vertimas naudoti tikrus vardus neapribos žodžio laisvės? Be to, toli gražu ne visi internete slapyvardžiais pasivadinę asmenys elgiasi netinkamai.

Neseniai programišių grupuotė „Anonymous“ pareiškė, jog „Facebook“ pardavinėja savo tinkle prisiregistravusių narių asmeninę informaciją įvairioms vyriausybinėms agentūroms ir duoda priėjimą prie šios informacijos įvairioms saugumo kompanijoms. Kol kas šis scenarijus nėra patvirtintas oficialiai, tačiau jei socialiniuose tinkluose visi vietoj savo vardų imtų naudoti tik slapyvardžius, tada socialinis portalas netektų potencialiai paklausios prekės. Atsižvelgiant į tai, visiškai nenuostabu, kodėl „Facebook“ nori, kad anonimiškumas išnyktų.

„Viskas, ką jūs nuveikiate „Facebook“ tinkle, ten ir lieka, nepriklausomai nuo jūsų privatumo nustatymų. Ištrinti sąskaitų neįmanoma, ir net jei tai padarytumėte, visa jūsų asmeninė informacija lieka „Facebook“ ir ją galima pasiekti bet kuriuo metu. Privatumo nustatymų keitimas yra iliuzija. „Facebook“ apie jus žino daugiau, nei jūsų šeima“, – rašė „Anonymous“ atstovai šį mėnesį išplatintame pranešime.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Facebook“ socialinė paieška gins nepilnamečius

Neseniai įgyvendinta metų pradžioje asmeniškai Marko Zuckerbergo pristatyta socialinės paieškos „Graph Search“ technologija. skaityti »

„YouTube“ švenčia 8 metų gimtadienį

Vasario 14-ąją „YouTube“ švenčia savo gimimo dieną. Lygiai prieš aštuonerius metus ši vaizdo priegloba buvo sukurta trijų jaunuolių – Jawedo Karimo, Steve‘o Cheno ir Chado Hurley. skaityti »

„eDbirža“ portale – 40 tūkst. lankytojų kasdien

Lietuvos darbo biržos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (LDB) įgyvendintas projektas „eDbirža“ palengvino darbo ir darbuotojų paiešką. skaityti »

„Flickr“ per klaidą privačias nuotraukas padarė viešas

„Flickr“ administracija apie gedimą, dėl kurio kai kurių naudotojų nuotraukos, turėjusios privačių statusą, tapo visiems prieinamos. skaityti »

„Facebook“ iškeltas ieškinys dėl mygtuko „Patinka“

Socialiniam tinklui „Facebook“ iškeltas ieškinys dėl mygtuko „Patinka“ („Like“) ir kitų tinklalapio funkcijų. skaityti »

„Facebook“ naudotojai galės perteikti sudėtingesnes emocijas

Socialinis tinklas „Facebook“ ruošiasi iš esmės peržiūrėti savo šypsenėles, kuriomis tinklo naudotojai perteikia įvairias emocijas. skaityti »

Gyventojai vis dažniau informacijos apie viešąsias paslaugas ieško internete

Informacijos apie viešąsias paslaugas per pastaruosius 12 mėnesių internete ieškojo 39 proc. Lietuvos gyventojų – 7 proc. daugiau nei 2011 metų pabaigoje. Populiariausios elektroninės paslaugos – pajamų deklaravimas ir su sveikatos apsauga susijusios paslaugos. skaityti »

Internetinė intelekto lavinimo sistema jau prieinama ir Lietuvoje

Latvijos bendrovė „M.A.R.I.D.I.“ pranešė sukūrusi intelektualių gebėjimų treniravimo internetu sistemą „BrainPlus“. Kuriant projektą dalyvavo žinomi ekspertai, psichologijos mokslų daktarai. skaityti »

Lietuvoje varžytinės keliasi į internetą

Antstolių skelbiamų turto varžytinių dalyviai nuo šiol visus veiksmus gali atlikti internetu. Tokią galimybę suteikia Registrų centro įgyvendintas varžytinių ir aukcionų elektroninių paslaugų projektas. skaityti »

„Facebook“ atnaujino veidų atpažinimo funkciją

Socialinio tinklo „Facebook“ administracija vėl grąžino kurį laiką buvusią atjungtą automatinę vartotojų veidų iš fotografijų atpažinimo funkciją. skaityti »