„Facebook“: internete anonimiškumo neturėtų likti

Publikuota: 2011 m. rugpjūčio 19 d. penktadienis

Neseniai vykusioje diskusijoje socialinio tinklo „Facebook“ rinkodaros direktorė Randi Zuckerberg pareiškė, jog anonimiškumas internete turėtų visiškai išnykti. Kompanijos vadovo Marko Zukerbergo sesuo Randi Zuckerberg įsitikinusi, jog visuotinis anonimiškumo atsisakymas turi įvykti.

Šią mintį ji išreiškė dalyvaudama žurnalo „Marie Claire“ suorganizuotoje diskusijoje apie socialinės terpės ir kibernetinio priekabiavimo problemas. „Realių vardų naudojimas internete galėtų padėti iš esmės sumažinti kibernetinėje erdvėje vykstančių patyčių ir priekabiavimo problemą. Žmonės elgiasi daug geriau, kai viešai pateikiami jų vardai. Manau, jog anonimiškumo uždanga prisidengę asmenys jaučiasi, tarsi esantys už uždarų durų ir kad gali sakyti ką tik panorėję. Yra labai daug, ką mes galėtumėme nuveikti šiuo klausimu ir aktyviai dirbame ta kryptimi“, – teigė Randi.

Su šia mintimi tik iš dalies sutinka portalo „4chan“ įkūrėjas Kristoferis Pūlas (Christopher Poole), kuris teigia, jog ne visada ir ne visus veiksmus būtina identifikuoti su konkrečiais asmenimis, kadangi tada bendravimas internete praras „eksperimentavimo žavesį“.

„Manau, jog realių vardų reikia tik tuo atveju, kai jūsų veiksmai gali ką nors nuskriausti; visais kitais atvejais anonimiškumas nėra blogai“, – dalijasi savo mintimis Kristoferis.

Jau kurį laiką tiek „Facebook“, tiek „Google“ bando priversti jų paslaugomis besinaudojančius asmenis pateikti tikruosius vardus ir veikiančius elektroninio pašto adresus. Abi kompanijos itin „kruopščiai“ linkusios taikyti įvairias sankcijas savo vartotojų sąskaitoms, netgi kai tokie apribojimai grindžiami abejotina ar net melaginga informacija. Bet ar tai tikrai teisinga? Juk pagrindinis „Facebook“ ir „Google+“ tikslas – sudaryti palankias sąlygas bendrauti draugams, šeimoms, bendradarbiams ir verslo partneriams. Teoriniu požiūriu, lyg ir neturėtų būti poreikio slėptis už netikrų vardu. Tačiau net „Google“ vyresnysis viceprezidentas Vic Gundotra pripažįsta, jog „Google+“ tinkle savo tikrojo vardo neatskleidžia.

Žinoma, tenka pripažinti, jog kai kurioms nuomonėms išreikšti – ypač nepalankioms tam tikro asmens atžvilgiu – anonimiškumas gerokai palengvina gyvenimą. Ar vertimas naudoti tikrus vardus neapribos žodžio laisvės? Be to, toli gražu ne visi internete slapyvardžiais pasivadinę asmenys elgiasi netinkamai.

Neseniai programišių grupuotė „Anonymous“ pareiškė, jog „Facebook“ pardavinėja savo tinkle prisiregistravusių narių asmeninę informaciją įvairioms vyriausybinėms agentūroms ir duoda priėjimą prie šios informacijos įvairioms saugumo kompanijoms. Kol kas šis scenarijus nėra patvirtintas oficialiai, tačiau jei socialiniuose tinkluose visi vietoj savo vardų imtų naudoti tik slapyvardžius, tada socialinis portalas netektų potencialiai paklausios prekės. Atsižvelgiant į tai, visiškai nenuostabu, kodėl „Facebook“ nori, kad anonimiškumas išnyktų.

„Viskas, ką jūs nuveikiate „Facebook“ tinkle, ten ir lieka, nepriklausomai nuo jūsų privatumo nustatymų. Ištrinti sąskaitų neįmanoma, ir net jei tai padarytumėte, visa jūsų asmeninė informacija lieka „Facebook“ ir ją galima pasiekti bet kuriuo metu. Privatumo nustatymų keitimas yra iliuzija. „Facebook“ apie jus žino daugiau, nei jūsų šeima“, – rašė „Anonymous“ atstovai šį mėnesį išplatintame pranešime.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvos kino centras jau turi savo internetinę svetainę

Lietuvos kino centras atidarė internetinę svetainę www.lkc.lt, skirtą ir kino industrijos profesionalams, ir visiems besidomintiems kino kultūra. skaityti »

Apie bendradarbiavimą Baltijos jūros regione – naujame portale

Pradėjo veikti naujas portalas, skirtas ES Baltijos jūros regiono strategijai. skaityti »

„Microsoft“ išleido programėlę patekusiems į ekstremalią padėtį

Kompanija „Microsoft“ pristatė mobiliąją programėlę „HelpBridge“, skirtą žmonėms, atsidūrusiems ekstremalioje situacijoje. skaityti »

„Twitter“ atidarys biurą Brazilijoje

„Twitter“ atidarys savo atstovybę San Paule, agentūrai „Reuters“ papasakojo paslaugos atstovu Brazilijoje paskirtas Guilherme‘as Ribenboimas. skaityti »

Mobiliuoju internetu naudojasi ketvirtadalis Lietuvos gyventojų

Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos (IVPK) užsakymu atlikto tyrimo duomenimis, Lietuvoje 25 proc. gyventojų jungiasi prie interneto naudodami mobiliuosius įrenginius – mobiliuosius ir išmaniuosius telefonus, planšetinius kompiuterius. skaityti »

„Facebook“ pristatė paieškos pagal turinį sistemą

Socialinis tinklas „Facebook“ gruodžio 15-osios vakarą pristatė paieškos sistemą „Graph search“. Ši funkcija leidžia vartotojams ieškoti bet kokio turinio, kuriuo dalijosi jo draugai. skaityti »

Markas Zuckerbergas asmenines „Facebook“ žinutes priima už 100 JAV dolerių

Gruodžio pabaigoje „Facebook“ pradėjo bandyti naują mokamų žinučių nepažįstamiems žmonėms funkciją – tokios žinutės į draugų sąrašą neįtrauktiems žmonėms turėtų kainuoti 1 dolerį. skaityti »

Nuo metų pradžios „Facebook“ akcijos pabrango 18 proc.

Socialinio tinklo „Facebook“ akcijos, sausio 9 dienos prekybos duomenimis, pabrango daugiau nei 5 proc. – darbo dienos pabaigoje siekė 30,59 dolerio už akciją. Nuo metų pradžios kompanijos akcijos pabrango jau 18 proc. ir tapo pelningiausios pirmoje sausio pusėje. skaityti »

„Facebook“ iš draugų juostos šalins nepopuliarius draugus

Socialinis tinklas „Facebook“ pradėjo iš draugų juostos šalinti pranešimus draugų , su kuriais vartotojas nebendrauja. Naujoji taisyklė pradėjo veikti nuo 2012 metų gruodžio. skaityti »

Langas į pasaulį atsiveria internete

Daugeliui žmonių kompiuteris su internetu seniai tapo ne vien reikiamos informacijos rinkimo ar pramogų vieta. Čia galima sutvarkyti daugybę kasdienių rūpesčių, dėl kurių anksčiau tekdavo gaišti eilėse įvairiose įstaigose. Įvairių valstybės institucijų bendrų pastangų dėka, Naujuosius pasitinkame su dar daugiau e. paslaugų, kurių pagalba reikalus galime tvarkyti neišėję iš namų. skaityti »