„Google“ gresia nemalonumai dėl privatumo politikos

Publikuota: 2013 m. balandžio 3 d. trečiadienis

Šešių Europos šalių pareigūnai ėmėsi veiksmų prieš JAV interneto milžinę „Google“, siekdami priversti ją paklusti privatumą saugantiems Europos Sąjungos (ES) įstatymams, antradienį pranešė Prancūzijos duomenų apsaugos agentūra CNIL.

Prancūzija, Vokietija, Italija, Nyderlandai, Ispanija ir Jungtinė Karalystė „2013 metų balandžio 2 dieną atitinkamų veiksmų ėmėsi remdamosi nuostatomis, kurios numatytos atitinkamuose tų valstybių įstatymuose“, siekdamos priversti „Google“ priderinti kompanijos privatumo politiką prie Europos Sąjungos reikalavimų, rašoma CNIL pareiškime.

Praėjusių metų spalį ES 27 šalių duomenų apsaugos agentūros perspėjo „Google“, kad jos naujoji privatumo politika prieštarauja ES įstatymams. Todėl per keturis mėnesius ji turi prie jų prisiderinti arba milžinei teks atsakyti teisme.

Vasarį, kai baigėsi skirtas terminas, kelios Europos duomenų apsaugos agentūros sudarė operatyvinę grupę, kad ši imtųsi bendrų veiksmų prieš „Google“.

CNIL pareiškė nepastebėjusi „Google“ privatumo politikos pokyčių, kai bendrovės atstovai kovo 19 dieną susitiko su operatyvine grupe, į kurią įeina Prancūzijos, Vokietijos, Italijos, Nyderlandų, Ispanijos ir Didžiosios Britanijos duomenų apsaugos agentūros.

„Google“ 2012 metų kovo mėnesį pradėjo naują privatumo politiką, leidžiančią rinkti duomenis apie jos vartotojus, kad galėtų kurti tikslinę reklamą. Tai ji padarė nepaisydama JAV ir Europos vartotojų teisių gynėjų prieštaravimų.

Bendrovė „Google“ tikina, kad taip ji supaprastina ir suvienodina savo politiką visiems jai priklausantiems ženklams, įskaitant „Gmail“, „YouTube“, „Android“ ir internetinę paiešką.

Tačiau jos kritikai tvirtina, kad tokia politika suteikia didžiausiai pasaulio paieškos sistemai precedento neturinčią galimybę kontroliuoti jos vartotojus.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

4 įdomūs faktai apie artėjančią daiktų interneto revoliuciją

Ekspertai kalba, kad jau netolimoje ateityje daiktų internetas taps masiniu reiškiniu, kuris ženkliai palengvins kiekvieno mūsų kasdienybę. skaityti »

Ar verta registruoti interneto svetainės adresą su lietuviškais rašmenimis?

Balandžio pradžioje jau ketvirtą kartą buvo surengti gražiausio svetainės vardo su lietuviškomis raidėmis, rinkimai. skaityti »

„Microsoft“ Europoje atidarė daiktų interneto laboratoriją

Daiktų interneto laboratorijos orientuotos į klientus, kurie investuoja į daiktų internetą – galimybę sujungti į vieną tinklą visus elektroninius prietaisus, nuo šaldytuvo iki namų robotų. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių apsiperka kiniškose el.parduotuvėse

Europiečiai apsiperka ne tik Vakarų parduotuvėse, bet vis drąsiau gręžiasi į Rytus – į Kiniją, kuri tapo populiariausia Lietuvos, o taip pat ir Europos gyventojų užsieninių apsipirkimų šalimi. skaityti »

Lietuviškumu žavėję domenai su diakritiniais ženklais grimzta į nebūtį

Sukanka lygiai 13 metų, kai .lt domene buvo pradėti registruoti domenų vardai, turintys savitųjų lietuvių kalbos abėcėlės raidžių. skaityti »

Mokslininkai rado alternatyvą „Wi-Fi“ tinklui

Olandijos Eindhoveno universiteto tyrėja pasiūlė kaip alternatyvą „Wi-Fi“ naudoti infraraudonųjų spindulių tinklus. skaityti »

UNESCO ragina sudaryti sąlygas moterims naudotis internetu

Pasaulyje internetas vis dar labiau prieinamas vyrams, nei moterims. skaityti »

Kaip kurti įvaizdį socialiniuose tinkluose

orint kurti įvaizdį, pirmiausia turime sugalvoti, kokie norime atrodyti kitiems – teigia Arvidas Bendorius. skaityti »

Daiktų interneto prognozės 2020-iesiems

Nuo 2017 iki 2021 m. pasaulinė daiktų interneto rinka augs 4 proc. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kokį poveikį mums daro neigiamos žinutės internete

Tai, kaip elgiamės internete su kitais žmonėmis, turi pasekmių ir realiame gyvenime. skaityti »