„Google“ gresia nemalonumai dėl privatumo politikos

Publikuota: 2013 m. balandžio 3 d. trečiadienis

Šešių Europos šalių pareigūnai ėmėsi veiksmų prieš JAV interneto milžinę „Google“, siekdami priversti ją paklusti privatumą saugantiems Europos Sąjungos (ES) įstatymams, antradienį pranešė Prancūzijos duomenų apsaugos agentūra CNIL.

Prancūzija, Vokietija, Italija, Nyderlandai, Ispanija ir Jungtinė Karalystė „2013 metų balandžio 2 dieną atitinkamų veiksmų ėmėsi remdamosi nuostatomis, kurios numatytos atitinkamuose tų valstybių įstatymuose“, siekdamos priversti „Google“ priderinti kompanijos privatumo politiką prie Europos Sąjungos reikalavimų, rašoma CNIL pareiškime.

Praėjusių metų spalį ES 27 šalių duomenų apsaugos agentūros perspėjo „Google“, kad jos naujoji privatumo politika prieštarauja ES įstatymams. Todėl per keturis mėnesius ji turi prie jų prisiderinti arba milžinei teks atsakyti teisme.

Vasarį, kai baigėsi skirtas terminas, kelios Europos duomenų apsaugos agentūros sudarė operatyvinę grupę, kad ši imtųsi bendrų veiksmų prieš „Google“.

CNIL pareiškė nepastebėjusi „Google“ privatumo politikos pokyčių, kai bendrovės atstovai kovo 19 dieną susitiko su operatyvine grupe, į kurią įeina Prancūzijos, Vokietijos, Italijos, Nyderlandų, Ispanijos ir Didžiosios Britanijos duomenų apsaugos agentūros.

„Google“ 2012 metų kovo mėnesį pradėjo naują privatumo politiką, leidžiančią rinkti duomenis apie jos vartotojus, kad galėtų kurti tikslinę reklamą. Tai ji padarė nepaisydama JAV ir Europos vartotojų teisių gynėjų prieštaravimų.

Bendrovė „Google“ tikina, kad taip ji supaprastina ir suvienodina savo politiką visiems jai priklausantiems ženklams, įskaitant „Gmail“, „YouTube“, „Android“ ir internetinę paiešką.

Tačiau jos kritikai tvirtina, kad tokia politika suteikia didžiausiai pasaulio paieškos sistemai precedento neturinčią galimybę kontroliuoti jos vartotojus.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Saugesnio interneto diena: patarimai naudotojams

2017 m. vasario 7 d. Europoje minima Saugesnio interneto diena, kurios tikslas – paskatinti jaunus žmones saugiau ir atsakingiau naudotis internetu bendraujant, apsiperkant, siunčiantis filmus bei muziką. skaityti »

„Google Maps“ atvėrė Vilniaus oro uosto vidų

Apie Vilniaus oro uostą galima sužinoti dar daugiau – nuo šiol jo vidaus žemėlapį galima pamatyti per „Google“ siūlomą internetinių žemėlapių paslaugą. skaityti »

46 proc. Lietuvos gyventojų lankėsi valstybės institucijų ir įstaigų interneto svetainėse

Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos užsakymu 2016 m. IV ketv. atlikto tyrimo duomenimis, 46 proc. Lietuvos gyventojų per pastaruosius 12 mėn. lankėsi valstybės institucijų ir įstaigų interneto svetainėse. skaityti »

Kovai su patyčiomis – seminarai internetu

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota kampanija „Už saugią Lietuvą“ kartu su partneriais - elektroniniu dienynu TAMO, toliau tęsia veiklas kovoje su patyčiomis ir emociniu smurtu. skaityti »

Vaikai nesuvokia, kokios grėsmės jų tyko internete

Trečdalis penkiolikmečių yra dalinęsi internete savo nuotraukomis, kuriose jie buvo apsinuoginę. Tai – tik vienas iš šokiruojančių faktų, kuriuos atskleidė daugiau nei metus trukęs Anglijos vaikų reikalų komisaro tyrimas. skaityti »

Pavydas interneto draugams kelia neigiamas emocijas

Socialinė žiniasklaida prasidėjo kaip priemonė palaikyti ryšį su draugais ir dalytis laimingais prisiminimais. skaityti »

Kuo „Facebook“ nustebins 2017-aisiais?

Populiariausias pasaulyje socialinis tinklas „Facebook“ 2016-aisiais savo vartotojus džiugino naujų funkcijų ir patobulinimų gausa. skaityti »

Suomiai labiausiai priklausomi nuo interneto

Švedų mobiliojo ryšio operatorius „Tefficient“ atliko tyrimą 32-ose pasaulio šalyse, siekdamas išsiaiškinti, kuri šalis yra labiausiai priklausoma nuo išmaniųjų elektroninių prietaisų. skaityti »

Prie interneto lietuviai dažniausiai jungiasi išmaniaisiais telefonais

Išmanusis telefonas tampa pagrindine Lietuvos gyventojų priemone naudotis internetu. skaityti »

Per internetą daugiausia apsiperka Izraelio gyventojai

2016 metais į Izraelį atėjo 8,1 tonos prekių, užsakytų užsienio el. parduotuvėse. skaityti »