„Google“ įkūrėjas „Vikipedijai“ paaukojo 500 tūkst. dolerių

Publikuota: 2011 m. lapkričio 21 d. pirmadienis

Vienas iš korporacijos „Google“ įkūrėjų Sergejus Brinas (Sergej Brin) ir jo žmona paaukojo 500 tūkst. JAV dolerių „Vikimedijos“ fondui, palaikančiam „Vikipedijos“ projektą bei su juo susijusius portalus.

Šiek tiek anksčiau „Vikimedija“ ėmė įgyvendinti kasmetę akciją, kurios metu siekiama surinkti pinigų laisvosios enciklopedijos plėtrai. Visi „Vikipedijos“ lankytojai pasitinkami laisvosios enciklopedijos įkūrėjo Džimio Veilso (Jimmy Wales) kreipimusi, kuriame naudotojai kviečiami aukoti lėšas projektui.

2010 metais „Google“ paaukojo „Vikimedijos“ fondui 2 mln. JAV dolerių. O komentuodamas savo auką, Sergejus Brinas „Vikipediją“ pavadino vienu iš didžiausių interneto pasiekimų.

„Google“ teikia „Vikimedijai“ savo instrumentus versti bandomiesiems „Vikipedijos“ straipsniams į arabų, hindi ir suahili kalbas.

„Vikimedija“ – iš labdaros gyvuojanti nekomercinė organizacija. Didžioji dauguma fondo palaikomų projektų neturi nieko bendro su reklama ar pelno siekimu. Beveik visus turinio kūrimo bei redagavimo darbus atlieka patys internautai, o fondo darbuotojai atsako tik už techninę projekto dalį (serverius, programinę įrangą ir kt.).

 

Šaltinis: lenta.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Sukurta nemokama psichologinės pagalbos internetinė svetainė

Pradėjo veikti Vilniaus universiteto psichologų sukurta pirmoji Lietuvoje nemokama internetinė streso valdymo programa BADI. Lietuvos gyventojai, patiriantys įvairaus pobūdžio psichologinius sunkumus, galės patys mokytis įveikti stresą internete. skaityti »

2015 m. pabaigoje – 46 proc. Žemės gyventojų turės internetą

Lapkričio pabaigoje Jungtinių Tautų (JT) išplatintoje ataskaitoje skelbiama, kad 2015 metų pabaigoje net 46 proc. Žemės gyventojų turės prieigą prie interneto. skaityti »

Aukštos kvalifikacijos specialistams ir investuotojams iš ne ES šalių – interneto vartai

Užsienio investicijų plėtros agentūra „Investuok Lietuvoje“ pristato interneto vartus aukštos kvalifikacijos specialistams bei investuotojams ne iš Europos Sąjungos (ES) valstybių. skaityti »

Lietuva gali didžiuotis sėkmingu projektu – „Geoportal.lt“

„Geoportal.lt“ – tai vienintelė valstybinės erdvės informacijos sistema, su daugiau nei 90-čia unikalių žemėlapių ir geografinių duomenų paslaugų, kurių skaičius nuolat auga. skaityti »

Elektroninių leidinių valdymo informacinė sistema – geriausias aklųjų kultūros gidas

Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis sukurta Elektroninių leidinių valdymo informacinė sistema (ELVIS) arba kitaip – virtuali aklųjų biblioteka – savo duomenų bazėje turi daugiau kaip 8,5 tūkst. įgarsintų leidinių ir vis sparčiai plečiasi. skaityti »

Nauja e. mokymosi platforma „Be ribų“ padės kovoti su smurtu artimoje aplinkoje

Spalio 13-ąją veikti pradedanti e.mokymosi platforma „Be-ribu.lt“ siūlo nemokamą kursą apie smurtą artimoje aplinkoje, skirta pareigūnams ir kitiems profesionalams. skaityti »

Geriausiųjų pasaulyje e. turinio sprendimų 40-uke – net du lietuviški sprendimai

Spalio 12 d. „Pasaulio viršūnių apdovanojimai 2015“ (angl. „World Summit Award“, WSA 2015) paskelbė šiųmetinio pasaulinio konkurso rezultatus – 40 geriausių pasaulyje elektroninio turinio sprendimų. skaityti »

Naujas paslaugų portalas „P2“ į rinką atneša darbo pasiūlymus

Reikia paslaugos, bet internetas per platus išsirinkti tiekėją? Nuo šiol paslauga rinksis Jus! Tokią galimybę į rinką atneša naujas paslaugų portalas „P2.lt“. skaityti »

Atveriama atnaujinta Seimo interneto svetainė

Nuo spalio 12 d. 15 val. lankytojams įprastu adresu lrs.lt (seimas.lt, parlamentas.lt) atveriama atnaujinta Seimo interneto svetainė. skaityti »

„Google“ įsigijo 26 simbolių domeną

„Google“, rinkdama savo kompanijai „Alphabet“ domeno vardą, parinko tris pirmąsias ir tris paskutiniąsias abėcėlės raides – abc.xyz. Tačiau neseniai įsigijo ir domeną abcdefghijklmnopqrstuvwxyz.com. skaityti »